Būda Istabā

Līdz 6.oktobrim galerijā Istaba apskatāma gleznotājas un kostīmu mākslinieces Kristīnes Abikas personālizstāde Dupuža ekspedīcijas. Tie ir ready—made mākslas darbi no jūras izskalotiem priekšmetiem. Izstādes centrā — štābs — zvejnieka būda.

Pavisam parastas lietas, atrastas jūras krastā, iegūst citu nozīmi un apaug ar stāstu: kas varētu būt noticis, lai jūrā nokļūtu rakstāmmašīna? Modinātājpulkstenis? Milzīgs daudzums visdažādāko apavu?

Izstādes Dupuža ekspedīcijas saturs aptver vairāku gadu garumā veiktus pārgājienus / ekspedīcijas gar jūru posmos Jūrkalne—Sārnate—Užava. Nosaukums radies no krastā atrasta pludiņa vārdā Dupužs. Tas kalpojis par inspirācijas avotu.

Kristīnes Abikas jaunās izstādes darbi veidoti kā mazas gleznas, ready—made objekti, kas likti kopā pēc mozaīkas principa. Par objektu foniem izmantoti jūras dēļi, laivas dibens, veca gumija, kuģa lūka un citas vairs neizmantojamas lietas, bet izstādes vizuālo un idejisko centru veido štābs — zvejnieka būda, kurā meditēt, klausoties jūras šalkoņu, šķirstīt vietējās rajona avīzes un dzert tēju no līdzpaņemtā termosa, plānojot jaunus pārgājienus.

«Man ir interesanti domāt savus stāstus par izskalotajām lietām, to vēsturi. Pati jūra sev vien zināmā izlases kārtībā ik pa laikam atdod krastam nelielu daļu no visiem saviem uzkrājumiem, kas joprojām nezināmi atrodas jūras dzelmē. Veidojot izstādi, es radīju savu teiksmu par zvejnieku Dupužu,» saka autore.

Izstāde ir arī veltījums Latvijas piejūras muzejiem, kuri veidojušies pēc līdzīgiem principiem — no jūras nākušās lietas entuziasti apkopojuši ekspozīcijās.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx