Bērnu arhitektūra pieaugušo istabā

Mākslinieces Lindas Lūses darbi ir arhitektoniski. No stūrīša pa laukumiņam scenografētajam interjeram — galerijai Istaba — šogad tika piešķirta LAS specbalva šāgada nominācijā. Līdz 17.jūnijam Istabā apskatāma izstāde Leļļu mājas.

Lielā bērnu arhitektūra mazajā pieaugušo istabā nebūs pēdējā izstāde. Mākslinieki mini mājas gatavos regulāri — reizi gadā vai divos: «Tā ir tik piņķerīga lieta! Mūslaiku mākslinieki ir ārprātīgi aizņemti. Gribētāju piedalīties bija daudz vairāk. Tagad, kad visu var dabūt, nav laika…»

Izstāde ir pasaka par vienu spilgtu un stipru bērnības mirkli. Mājas lellēm Linda būvē jau sen. Dāvanām. Tā turpinās neaizmirstamā sajūta, ko mazajai Lindiņai sagādājusi viņas vecāku kolēģe — J.Rozentāla mākslas skolas skolotāja: «Līga Bokaldere kā burvju feja pēkšņi parādījās durvju ailē ar kartona kasti, kurā bija iebūvēta pils trīs princesītēm (padomju lellītēm) zelta kleitiņās. Vēlāk viņa atsūtīja arī trīs plastmasas jēriņus, kas naktīs pārvēršas par prinčiem.»

Linda bija iecerējusi komerciālu izstādi, taču sanāca foršs kokteilis, kurā augstā māksla mijas ar vienkāršām, bērniem domātām leļļu mājiņām: «Mana māja Bārbijai ir pilnīgi stulba, bet mazām meitenītēm patīk.» Dārga ķīniešu darinājuma vietā māmiņa meitiņai var iegādāties oriģinālu namiņu. Izstādē redzami maketi 19 autoru bērnībām. Annas Heinrihsones buduārs ķirbītī. Ievas Jurjānes luminiscējošā spēle puikam. Ievas Briedes rozā zvērnīca. Līgas Ķempes mikrorajons. Tualete, salons, cietums, bode un ķēķis — viss lupatu, porcelāna vai papīra lellēm. Vilnis Vējš plānojis maketēt Ļeņinu mauzolejā, bet politiskā situācija un slinkums iztraucējuši.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx