Arhitektūras nedēļas pasākumi

Šonedēļ Rīgā ar vairākiem pasākumiem tiek atzīmēta Arhitektūras nedēļa. Tās mērķis ir izcelt pēdējā gada sasniegumus arhitektūrā un rosināt diskusiju par nozari. Arhitektūras nedēļu noslēgs Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 svinīgā apbalvošanas ceremonija, kas norisināsies piektdien, 30. oktobrī, kad tiks paziņoti augstākā apbalvojuma Latvijas arhitektūrā laureāti. Ņemot vērā situāciju, šogad sabiedrība un nozare tiek aicināta pasākumos piedalīties attālināti.

Arhitektūras gada balvas 2020 izvirzītā tēma ir Neparedzamās sekas. Tēma liek domāt par sekām, kuras nav iespējams iedomāties vai prognozēt zīmējot un domājot projektus. Par projektos neitrāli ierakstītiem būvgružu kubikmetriem kuri rodas, vai laimīgām nejaušībām, kuras notiek — iepriekš neplānotas un nesaskatītas. Tajā pašā laikā nepieciešams domāt arī par pandēmiju, kura padarījusi iepriekš funkcionālas lietas neizmantojamas, savukārt citas — par jauno standartu. Ir nepieciešams domāt no iespējami vairāk aspektiem, lai izvairītos no negatīvām sekām, tomēr vienmēr jārēķinās, ka neparedzamais notiks.

Izstāde

Ar 26. oktobri ir atklāta gada balvas  nominantu darbu izstāde, kura ir publiski pieejama ikvienam interesentam. Šogad izstāde ir sadalīta vairākos punktos, kur katrs ir veltīts vienam nominētajam obejektam. Darbi ir izvietoti reklāmas stendos, kurus visus apstaigājot, ne tikai skatītājs iepazīs nominantu veikumu, bet arī varēs baudīt Rīgas pilsētvidi. Izstādē ir apskatāmi deviņi atlases žūrijas izvirzītie nominanti — Mellužu koncertdārza pārveide, Hanzas perons,  villa Kāpu ielā Jūrmalā, Dzirciema aptieka, Hagberg birojs, pārizmantošanas projekts Go(a)t waste?  Ādažos, mazdzīvokļu ēku komplekss Mūrnieku ielā, atjaunotās ēkas Miesnieku ielā, kā arī Viesturdārza kvartāls. Ar izstādes punktiem ir iespējams iepazīties LAS mājaslapā.

Diskusija

Trešdien, 28. oktobrī, norisināsies diskusija par arhitektūru “Neparedzamās sekas”, kuras tiešraidi būs iespējams vērot Arhitektu savienības Facebook lapā. Pandēmijas dēļ, dažādas vietas un to funkcijas ir kļuvušas neizmantojamas, vai arī tieši pretēji ieguvušas citu nozīmi un kļuvušas pieprasītas. Tās ir sekas, kuras redzam pašreizējā situācijā. Tomēr neatkarīgi no situācijas, arhitektam vienmēr ir jāskatās nākotnē un jācenšas ieplānot neparedzamo. Diskusijā piedalīsies atlases žūrijas pārstāvji, arhitekti Artūrs Lapiņš, Brigita Bula un Ināra Caunīte, kā arī kritiķis Vents Vīnbergs.

Lekcijas

Piektdien, 30. oktobrī, plkst. 15.00, Arhitektūras gada balvas 2020 ceremonijas dienu ievadīs žūrijas pārstāvju atvērtās lekcijas, kas norisināsies Latvijas Arhitektu savienības telpās un būs virtuāli pieejamas ikvienam interesentam. Lekcijās Fināla žūrijas pārstāvji, arhitekti Andro Mends (Andro Mänd), Oktāvio Mestre (Octavio Mestre), kā arī Guste Kančaite (Gustė Kančaitė) un Toms Petreikis (Tomas Petreikis), stāstīs par dažādām, mūsdienām svarīgām tēmām, kā piemēram, sekām kuras radušās tieši skolu arhitektūrā pandēmijas iespaidā. Nelielam daudzumam cilvēku būs iespēja lekcijas skatīties klātienē.
Savukārt tiešraidi iespējams būs skatīties šeit: https://ej.uz/LAGB2020lekcijas.

Gala ceremonija

Arhitektūras nedēļas pasākumu sēriju noslēgs Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 svinīgā apbalvošanas ceremonija, kas notiks 30. oktobrī, plkst. 19.00, H2O 6 kvartāla Aisteres zālē. Šogad sabiedrība tiks aicināta svinīgo ceremoniju vērot tiešsaistē https://ej.uz/LAGB2020ceremonija.

Laureātus izvēlēsies LAGB 2020 fināla žūrija, kā sastāvā ir arhitekts Andro Mends (Andro Mänd), kurš ir strādājis tādos arhitektu birojos, kā KAVAKAVA un SALTO, savukārt šobrīd ir Igaunijas Arhitektu savienības prezidents; arhitektu biroja KANČO STUDIJA  vadītāja Guste Kančaite (Gustė Kančaitė), kura 2018. gadā tika nominēta Kauņas gada arhitekta titulam; arhitekts un pasniedzējs Oktāvio Mestre (Octavio Mestre), kurš ir arī digitālā izdevuma t18 līdzdirektors, kā arī Brigita Bula, kura pagājušajā gadā saņēma lielo gada balvu par projektu mājai Pāvilostā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx