Arhitektūras nedēļa 2021

Arhitektu savienība šajās dienās ar dažādu pasākumu sēriju atzīmē Arhitektūras nedēļu, kuras mērķis ir novērtēt sasniegumus arhitektūrā un rosināt diskusijas par to, ko nozīmē kopā būšana pandēmijas laikā, pēc tā un kā tā tiek atspoguļota arhitektūrā. Arhitektūras nedēļas pasākumu sēriju noslēgs Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 svinīgā apbalvošanas ceremonija, kas notiks 27. augusta vakarā, Hanzas peronā. Ceremonijas laikā tiks paziņots, kuras ir tās ēkas un norises, kas saņēmušas augstākos apbalvojumus Latvijas arhitektūrā šogad.

Diskusija

Trešdien, 25. augustā plkstt 17.00, gan nozares pārstāvji, gan citi interesenti aicināti uz publisku diskusiju par arhitektūru “Vai kopā būšana ir labas arhitektūras pamatvērtība?”, kas norisināsies Arhitektu namā.

«Eiropas Savienības iniciatīvas “Jaunais Eiropas Bauhaus” devīze ir “pievilcīgi, ilgtspējīgi, kopā”, izvirzot kopā būšanu kā vienu no mūsdienu būtiskākajām vērtībām un darbības principiem. To visai izteikti ir akcentējusi arī pašreizējā pandēmija. Lai gan visa pasaule pavadīja lielu daļu sava laika esot izolēti, visiem kļuva skaidrs, ka tikai esot kopā mēs būsim spējīgi virzīties uz labāku nākotni. Tāpēc, vēl izteiktāk kā iepriekš, arī arhitektiem ir nepieciešams domāt par to, kā viņu darbs veicina cilvēku un sabiedrības kopā būšanu.»

Diskusijā piedalīsies gada balvas atlases žūrijas locekļi — iepriekšējā gada godalgu ieguvēji Ilze Liepiņa (Sudraba arhitektūra) un Oskars Vāvere (RUUME arhitekti), kā arī režisors Uģis Olte, pārrunājot to, vai kopā būšana ir kļuvusi par labas arhitektūras pamatvērtību, kā to visefektīvāk veicināt un vai tomēr mēdz būt, ka arhitektūra cilvēkus nošķir. Diskusiju moderēs Pauls Siliņš.

Reģistrācija dalībai klātienē: https://ej.uz/LAGB2021diskusija

Lekcijas

Piektdien, 27. augustā plkst. 14.00 – 17.00 Arhitektu namā —  arhitektūras lekcijas

14.00 – 14.25  — “Arhitekts pārmaiņu, krīžu un katastrofu laikos”
Ieva Zībarte, arhitekte, rakstniece un kuratore. LR Kultūras ministrijas Nacionālās Arhitektūras padomes biedrs.
Savā lekcijā Ieva Zībārte stāstīs par to, kā kopš 1990. gadiem arhitektu praksi Latvijā ir ietekmējuši globālie politiski ekonomiskie procesi, kā arhitekti uz tiem reaģējuši un kā tie ir atspoguļojušies nacionālās arhitektūras balvas darbos.
14.35 – 15.10 — “Būt kopā par pilsētu”
Stēns Enriko Andersens, Kopenhāgenas “PLH architects” partneris un vadītājs.
Ievads “Kopenāgenas arhitektūras politika 2017-2025 – Arhitektūra cilvēkiem”, tajā iekļaujot paraugus tam, kā tiek strādāts pie konkrētu projektu īstenošanu. Par to kā “Ziemeļnieciskā darba dzīve ir par kopā būšanu” un kā tas tiek atspoguļots biroju ēku dizainā.
15.20 – 16.25 — “Nieto Sobejano_Publiskā telpa”
Fensanta Nieto, “Nieto Sobejano Arquitectos” līdzdibinātāja un Universidad Europea de Madrid profesore.
Lekcijas notiks angļu valodā.
Lūdzu apstiprināt savu dalību klātienē līdz 25. augustam: https://ej.uz/LAGB2021Lekcijas

Balvas pasniegšanas ceremonija

Piektdien, 27. augustā  plkst.19.00 – 20.30
Latvijas Arhitektūras gada balvas 2021 apbalvošanas ceremonijas tiešraide
Lūdzu apstiprināt savu dalību ceremonijā klātienē līdz 25. augustam: https://ej.uz/LAGB2021viesi

Diskusija, lekciju un svinīgās apbalvošanas ceremonijas tiešraides tiks nodrošinātas Arhitektu savienības Facebook lapā. Visus notikumus būs iespējams apmeklēt klātienē personām ar derīgu COVID-19 sertifikātu par vakcināciju, vai arī COVID-19 izslimošanu. COVID-19 sertifikāts un personu apliecinošs dokuments tiks pārbaudīts pie ieejas katrā norises vietā.

Balvas žūrija

Gada balvas fināla žūrijā šogad darbojas:

  • Fensanta Nieto (Fuensanta Nieto) — biroja Nieto Sobejano Arquitectos (Madride) līdzdibinātāja un Universidad Europea de Madrid pasniedzēja
  • Laurīns Avīžus (Laurynas Avyžius) — biroja NEBRAU.com (Kauņa) arhitekts un partneris
  • Ots Alvers (Ott Alver) — biroja Arhitekt Must (Tallina) līdzdibinātājs un arhitekts
  • Stīns Enriko Andersens (Steen Enrico Andersen) — biroja PLH Architects (Kopenhāgena) vadītājs
  • kā arī — Andris Kronbergs – biroja “ARHIS arhitekti”  vaditājs un pagājuša gada lielās balvas ieguvējs

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx