Arhitektu un antropologu diskusija par pilsētplānošanu

Šodien, 5. janvārī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē cikla Stāsti par cilvēku ietvaros notiks diskusija Sociālo zinātņu pētījumi pilsētplānošanā un arhitektūrā. Tajā piedalīsies arhitekte un pilsētplānotāja Žumana Badada (Jomana Baddad), pilsētantropologs Viesturs Celmiņš un arhitekts un antropologs Matīss Šteinerts.

Vēsturiski pilsētplānotāji un arhitekti ilgstoši ir skatījušies uz telpu no augšas, kādas neeksistējošas vietas kaut kur virs zemes virsmas, no kurienes gluži kā ar rentgenu var redzēt cauri materiālajam telpas struktūrām. Tādā veidā radīti zīmējumi, ko saucam par plāniem, griezumiem un fasādēm. Lai gan tie ir neatsverami telpas aprakstīšanai, tie reti spēj dot ieskatu sabiedrības struktūrās un stāstos, ko piedzīvo cilvēki. Šajā diskusijā kopā tiks savesti arhitekti, sociālie antropologi un pilsētvides pētniecības interesenti, lai kopīgi dotu savu ieskatu par pētījumiem, kas var papildināt arhitektu un plānotāju skatu punktu ar cilvēcīgāku, «zemes» perspektīvu ar mērķi radīt cilvēcīgāku, noderīgāku un dzīvāku pilsētvidi.

Par dalībniekiem:

  • Žumana Badada (Jomana Baddad) — arhitekte un urbānā dizainere. Pašlaik strādā pie kritiskās mantojuma kartēšanas kopprojekta sadarbībā ar CLUSTERurbāno studiju laboratoriju Kairā (Cluster Cairo) un Kolumbijas Universitātes telpiskās izpētes centru (Center for Spatial Research at Columbia University), Ņujorkā. Projekts tiek realizēts Ammānā sadarbībā ar StudioX Amman.
  • Matīss Šteinerts — arhitekts/antropologs, kas prezentēs savu jaunāko pētījumu Pilsētas audekls. Rīgas Kongresu nama priekšlaukuma arhitektoniskā un antropoloģiskā izpēte.
  • Viesturs Celmiņš — pilsētantropologs un plānotājs, vairāku pētījumu autors, tajā skaitā par Daugavas kreisā krasta attīstību pēc Rail Baltic projekta ieviešanas.

Pasākums plānots angļu valodā.
Cikla Stāsti par cilvēku mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar Latvijā un ārzemēs veiktajiem antropoloģiskajiem pētījumiem un veicināt starpdisciplināru sadarbību dažādu nozaru pārstāvju vidū.

Informācija: Matīss Šteinerts, Latvijas Antropologu biedrība

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx