Arhitektu Baltā nakts

Šogad mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros 3. septembrī Arhitektu savienība iesaistās ar īpašu arhitektūras programmu, aktivizējot Torņu ielas telpu. Arhitektu nakti veidos četras sastāvdaļas — Latvijas Arhitektūras gada balvas 2022 izstāde pilsētvidē, programmas “Skolnieks. Pētnieks. Pilsētnieks” (SPP) īpašā darbnīca jauniešiem, audiovizuālā izstāde “melnā kaste/baltā kaste” un arhitektu diskotēka.

Arhitektūras gada balvas izstāde

Atklāšana 18.00
Izstāde būs apskatāma līdz 7. oktobrim
Norises vieta – Torņa ielas publiskā ārtelpa pie Arhitektu nama

Audiovizuālā izstāde “melnā kaste/baltā kaste”

Zinātnē melnā kaste ir objekts vai sistēma, kuras iekšējās darbības princips nav zināms. Kamēr šādas sistēmas ievades dati un rezultāti ir redzami, ģenerēšanas process ir necaurspīdīgs jeb “melns”. Pretējs termins ir baltā kaste – sistēma, ar kuras iekšējiem procesiem var brīvi iepazīties. Ar šiem terminiem var raksturot visdažādākās sistēmas – gan algoritmu, gan cilvēka prātu.

Instalācija “melnā kaste/baltā kaste” vienu otram pretī nostāda mākslīgo un dabisko intelektu un to ģenerētus produktus. Šis pretstats tiek ilustrēts caur arhitektūru – kamēr mākslīgā intelekta ģenerēto vīziju nevar ne izsekot, ne paredzēt, instalācija atklāj arhitekta radošā darba procesu visā tā neromantiskajā, tehnoloģiskajā un piņķerīgajā spektrā. Norises vieta — Arhitektu nama zāle, Torņa iela 11

Audiovizuālās izstādes autori – Ivars Veinbergs, Elīna Lībiete, Linda Leitāne, Mārtiņš Dāboliņš, Gatis Ziema

Arhitektu diskotēka

Dejas ar arhitektiem! Īpaša arhitektu diskotēka Torņa ielā, kur DJ setus spēlēs ar mūziku aizrāvušies arhitekti – Pēteris Bajārs, Renāte Pablaka un Zigmārs Jauja.
Norises vieta — Torņa ielā 15

“Skolnieks. Pētnieks. Pilsētnieks” darbnīca

Programmas “Skolnieks. Pētnieks. Pilsētnieks” (SPP) īpašā darbnīca jauniešiem (8-14 gadi) plkst. 18.00-20.00 Arhitektu nama vestibilā.

SPP ir brīvdomīgās izglītības ideja, kas uzsākta 2009. gadā, lai zinībās par APBŪVĒTĀS VIDES veidošanās mākslu ievadītu bērnus un skolu jauniešus. Lai veicinātu nākamo pieaugušo — tās lietotāju, pasūtītāju un likumdevēju — izpratni par ARHITEKTŪRU un PILSĒTVIDI. Projekta SPP apjomīgākais rezultāts ir neformāls mācību kurss. Atbildīgi apmācām arī skolotājus, vecākus, uzņēmējus, algotņus, APBŪVĒTĀS VIDES pārmaiņu administratorus, ministrus vai prezidentu. No 2017. gada SPP ir Starptautiskās Arhitektu savienības [UIA] arhitektūras izglītības programmas ARHITEKTŪRA UN BĒRNI biedrs.

Arhitektu nakti rīko biedrība “Latvijas Arhitektu savienība” un producente Austra Bērziņa; atbalsta Rīgas dome.
Pasākuma laikā tiks filmēts un fotografēts. Video un foto materiāli tiks izmantoti pasākuma organizatora publicitātes materiālos. Dalība pasākumā bez maksas.

Izstāde “Re:Vīzija”.

Bez tam Arhitektu namā vēl līdz 7. oktobrim darba dienās no 10.00 līdz 18.00 apskatāma izstāde “Re:Vīzija”. Arhitektu savienība savā arhīvā glabā projektus, kas pēdējos 20 gados ir pieteikti Latvijas arhitektūras gada balvai. Šī krājuma revīzija ir ļāvusi izveidot atskatu uz Latvijas arhitektūras un pilsētplānošanas neseno vēsturi, gan notverot 21. gadsimta sākuma garu, gan izceļot pārlaicīgus projektus, kas ir kas vairāk nekā tikai sava laikmeta produkti.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx