Arhitekta pēda 2008 — Ievai Zībārtei

Ceturtā Arhitektūras veicināšanas fonda ikgada balva — Arhitekta pēda — LAS rīkotās Latvijas arhitektūras 2007.gada labāko darbu skates svinīgā sarīkojuma laikā tika pasniegta vienai no AVF pārstāvēm — izstādes un grāmatas Process. Kā rodas laba arhitektūra? iniciatorei un kuratorei, uzņēmīgajai arhitektei Ievai Zībārtei.

Arhitektūras veicināšanas fonda (AVF) vadītājs, arhitekts Andis Sīlis atzinās, ka vairākas no pirms četriem gadiem dibinātā AVF iecerēm līdzšinēji tā arī nebija izdevies realizēt aiz dažādu resursu trūkuma. Sabiedrībai zināmākais AVF projekts ir arhitektūras portāls A4D, pieprasītas ir sadarbībā ar Leonardo da Vinci programmu iedibinātās studiju stipendijas jauno arhitektu praksēm arhitektūras birojos ārzemēs. AVF ir arī savas ikgadējās balvas arhitektūrā — viena virtuāla un pamācoša, otra — reāla un pacilājoša. Ja Bietes balvu saņem arhitektūras darinājums, kurš raisījis nepatīkamākās sajūtas plašākai sabiedrībai, tad Arhitekta pēdu pasniedz personībai arhitektūrā, kura savu profesionālo attieksmi un personiskās rakstura īpašības godprātīgi un pamanāmi pielietojusi kvalitatīvai ietekmei uz Latvijas arhitektūras procesu.

«Ceru, pamanījāt šāgada nozīmīgāko AVF aktivitāti — pa ilgiem laikiem palielo izstādi kopā ar grāmatu Process. Kā rodas laba arhitektūra? mākslas muzeja telpās Arsenāls. Nedz izstādes, nedz grāmatas nebūtu bez viena uzņēmīga cilvēka, kas veltīja gana daudz sava laika un enerģijas. Kā jau parasti — esam izteikuši daudz atšķirīgu viedokļu, taču neesam pamanījušies pateikt publisku paldies,» sacīja Andis Sīlis un ar cerībām uz lielākās daļas klātesošo vienprātību pateicās kolēģei Ievai Zībārtei.

Šāgada balvas Arhitekta pēdas laureāte, atsaucoties uz izstādes un grāmatas darba grupas lielo ieguldījumu, priecīga atklāja, ka par kopīgi padarīto daudz atzinīgu vārdu jau dzirdējusi no sveštautiešu kolēģiem — frančiem, beļģiem, somiem, igauņiem, taču atzinība no tuvākajiem, no Latvijas profesionālās vides cilvēkiem, ko satiek katru dienu, viņai ir visvērtīgākā.

Kultūras ministre Helēna Demakova savā vēstulē Latvijas arhitektūras 2007.gada skates noslēguma pasākumā sanākušajiem izteica varbūtību, ka izstādes Process. Kā rodas laba arhitektūra? iespaidos sabiedrība sākusi apzināties, ka «personisko ambīciju realizācija nav priekšnosacījums labas arhitektūras radīšanā.»

Iepriekšējos gados Arhitekta pēdu saņēmuši arhitekti Zaiga Gaile, Jānis Lejnieks un Uģis Šēnbergs.

AVF ir sabiedriska organizācija, kas atbalsta arhitektūras un publiskās telpas veidošanas aktivitātes. AVF darbības pamatmērķis ir sekmēt informācijas, domu un pieredzes apmaiņu, kā arī veicināt diskusiju uzturēšanu profesionālajā vidē un sabiedrībā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
9 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
abele

Godam nopelnīts! Apsveicu Ievu! Lai arī turpmāk daudz lielisku ideju:)

pArt

Pievienojos! Apsveicu un vēlu spēku turpināt!

ints mengelis

ooo Ieva ir super mega powers!!! prieks!!! apsveicieni!!! jeee haaa!!!

IlzeR

Prieks par Tevi un visiem Taviem labajiem darbiem! Paldies!

abele

Godam nopelnīts! Apsveicu Ievu! Lai arī turpmāk daudz lielisku ideju:)

pArt

Pievienojos! Apsveicu un vēlu spēku turpināt!

ints mengelis

ooo Ieva ir super mega powers!!! prieks!!! apsveicieni!!! jeee haaa!!!

u

pēdas zib acu priekšā! 🙂

IlzeR

Prieks par Tevi un visiem Taviem labajiem darbiem! Paldies!

9
0
Lūdzu, komentējietx