Aptauja par sliktāko ēku

Esam jau ieraduši ik gadu redzēt un vērtēt labākos arhitektūras darinājumus, kas tiek izvirzīti Latvijas arhitektūras Gada balvai. Šogad, lai arhitektu vidū un plašākā sabiedrībā rosinātu diskusiju par arhitektu un investoru atbildību, A4D rīko aptauju par sliktāko ēku.

Aptaujas ietvaros ikviens ir aicināts iesūtīt priekšlikumus, kurš jūsuprāt ir vissliktākais pēdējo pāris gadu laikā tapušais arhitektūras darinājums Latvijā. A4D rosina nosaukt ēkas, kas  sagādājušas nepatīkamu pārsteigumu, sakaitinājušas, likušās nevietā vai raisījušas citas netīkamas izjūtas.

Lai pieteiktu ēku aptaujai, jāiesūta attēls un jānosauc adrese. Vēlams minēt arī autoru un pasūtītāju. Ierosinājumi par sliktāko ēku tiek gaidīti līdz 10.martam. Pēc tam iecerēta balsošana A4D ietvaros, nosakot vairākus balvas kandidātus. No šiem kandidātiem A4D izveidota žūrija noteiks «uzvarētāju», kurš tiks paziņots 1.aprīlī.

Dalīties ar ierakstu:

126
Pievienot komentāru

avatar
10000
70 Komentāru pavedieni
56 Pavedienu atbildes
0 Sekotāji
 
Visvairāk komentētais komentārs
Komentētākais komentāru pavediens
8 Komentāru autori
Ingurds LazdiņšWATAndis SīlisBlokzgoogoo Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie visvairāk balsotie
Daarznieks
Guest
Daarznieks

"Panorama Plaza". Laba vieta, laba nauda un labi materiāli bija pieejami, šķiet ka arī celtnieki OK. Pietrūka tikai laba vai vismaz neitrāla arhitektūra. Patreizējā ir samākslots aizvakardienas šurumburums. Vienīgais brīdis, kad patīk skatīties uz šīm augstceltnēm – novakarēs, kad no attāluma redzami tikai tumši silueti.

Ruu
Guest
Ruu

"ļaut zīmēt rūtiņas var tāds, kurš pats nav pārliecināts par savas domas pareizību." – pilnībā piekrītu.

Taču ir bijuši gadījumi, kad arī ar visa pārliecība neko nedod pret VKPAI sienu un, ja pie tam abas puses ir nepiekāpīgas, tad tas velk uz bezizeju.

Es
Guest
Es

Uz katra stūra ir kāds galīgi neizdevies prjekts. Labi, lai bāž tās kārbas purvciemā vai pļavniekos, kur jau no sākta gala ir degradējošs komunisma kvartāls, bet kādēļ jālien RVC???!!! Nav pat tāda skatupunkta uz vecrīgu, kur priekšā nemaisītos kāds no hipermārketiem vai vēl citām kārbām. Nu kādēļ jālien Rīgas vēsturiskajā centrā ar kautko tādu???!!! Lai ceļ pārdaugavā vai imantā jebko, bet nē… lien tur, kur var kautko sabojāt. Tā mēs tikai aizbaidīsim tūristus. Reiz par visām reizēm vajag seņemt drosmi un pateikt, ka RVC NEDRĪKST CELT NEVIENU ĒKU. RVC ir jāiekonservē līdz brīdim, kad būs nauda, lai nojauktu skābbarības torņus… Lasīt vairāk »

nu lēnāk
Guest
nu lēnāk

vienmēr bijusi celtniecība un vienmēr būs kādi kam šīs ēkas patīk un tādi kam nepatīk, tāpēc jau visiem arhitektiem un celtniekiem pietiks darba. Uzcels, pastāvēs, ja nepatiks rekonstruēs un nojauks, būvēs ko citu, kur problēma? Ja jau šīs ēkas uzcēla. tad bija kāds kam tās patīk un nav ko cerēt ka vienmēr patiks visiem.

props
Guest
props

pasakiet kalinkai:D, lai novāc tos trulos, sarkanos bērnu pasaules stila burtus "tērbatas centrs" no savas krietnās mājas! ja, protams, viņa to iespēj.

zzz
Guest
zzz

Vai Rīgā kādreiz nopietni ir apskatīts risinājums iznest, izcelt, izvest topošo augstceltņu puduri ārpus pilsētas vēsturiskā centra? Līdzīgi kā Parīzē.

gārnis
Guest
gārnis

tad pirmie prātā nāk brīvības/ģertrūdes stūris (tas gan iespējams uztapa jau bikiņ senāk), tā sauktais cukurtrauks pie skābbarības torņa, viesnīca aiz galerijas "centrs", kā arī pirmais kompleksa uz 13. janvāra kucēns vecrīgas malā. tas tā – ja neskaita visādas arēnas, hipermārketus, autosalonus, daudzdzīvokļu mājas utml.

Blokz
Guest
blokz

a4d aizvaciet to naivi stulbo spamu par aptauju. Ja 2007to sakot nespējat izgudrot neko svaigāku, kā pērnā gada putriņas un cīsiņu kratīšanu. Tad varbūt vērts izvērtēt vai turpinat vērts. Bet prieks, ka putriņas ēdāju mums netrūkst.. es nepukstu, tik iesaku pastīties plašāk uz lietām kas šodien rīt maina nozari, tā vietā lai knābātu stūri kautkādai mājai..

Andis Sīlis
Guest
Andis Sīlis

Pareizi blokz, paskaties plashaak uz iespeeju mainiit nozari. A4D diezgan ilgi shaubiijaas par to, vai nepiecieshams pieveerst uzmaniibu negatiivaam laikmetiigaas lvarch izpausmeem. Tomeer – kritika, itsevishkji pamatota un saliidzinoshi objektiiva vienmeer bijusi viens no nedaudzajiem liidzekljiem kaa ietekmeet kvalitaates celshanos. Lejnieks savaa latarchitektuuraa vienmeer bijis diezgan saudziigs censhoties neaizvainot dazhaadu censonju variigos ego, taapeec arhitektuuras kritikas pie mums arii nav, ir tikai saldi apraksti. Taapeec a4d uzsaak kampanju, kuras rezultaataa tauta uzzinaas par saviem varonjiem investoriem un to veelmju piepildiitaajiem komercarhitektiem. Nepatiikami, bet jaacer, ka iedarbiigi.

Vai ir labaaki priekshlikumi?

Blokz
Guest
blokz

varbūt ir vērtīgāk meklēt tos punktus procesā, kas pieļauj pēkšņu slikto” kvadrātmetru izaugsanu centra zonā, īpaši saspringstot uz ārejo mētelīti.

Bet protams var jau ari no otra gala visus sliktos uz skatuves nokaunēties un ar lineālu pa pirkstiem 🙂 , bet kas tad uzņemsies atbildibu par subjektivitates varbutējo kļūdu attieciba uz slikts labs?

Ilze Martinsone
Guest
Ilze Martinsone

Mani aizķēra "saldie apraksti". Pa daļai jau tiesa, bet Lejnieka pozīcija "LA" nav gluži bez pamata. Žurnāla formāts – viens nr. divos mēnešos – ir lēnīgs un ierobežots. Ja arhitektam nav iespējas pamatot savu projektu vai trūkst vietas viedokļiem, kritika var pārvērsties verdiktā – kritiķis kļūs par ruporu, caur kuru runās Dieva balss. Arhitektūras kritikas nav arī tāpēc, ka nav vietējas kritiķu skolas, kāda ir, piemēram, teatrāļiem. Bet A4D ir pēdējais laiks ķerties pie kritikas, kā saprotu, šī platforma profesionāļiem jau tāpēc tika radīta! Visi padarītie darbi un to autori ir pelnījuši tikt nosaukti vārdos, citādi anonimitāte ir silts deķis,… Lasīt vairāk »

WAT
Guest
WAT

Cerēju šo tematu noignorēt, jo pietiek jau tā akla, nekonstruktīva negatīvisma mūsu lauciņā, izskatās neizdevās. Ļ.cien Sīļa k-gs! Jums tā kārojas kādu gremdēt un norādīt tā vietu pie atejas? Jūsu retorika"’….dazhaadu censonju variigos ego…., ….to veelmju piepildiitaajiem komercarhitektiem….", jau pati par sevi liecina par kolēģu noniecināšanu un sevis izcelšanu ,VIŅI un ES (labākajā gadījumā MĒS). Kontrastēta uztvere teiksim. Nenoliedzami, ka LVARCH lauciņš nebūt nav rožu dārzs,bet atbildība par nebūt ne ideālo situāciju ir jāuzņemas pašai cunftei (arī JUMS kā nupat atzītam guru), kas diemžēl atgādina bezzobainu nespējīgu pensionāru nevis CUNFTI. Vai Jūs pats esat spējīgs dot , ko konstruktīvāku (argumentētāku)… Lasīt vairāk »

Andis Sīlis
Guest
Andis Sīlis

Kamdeelj cien. Wat meetaajies ar suudiem? A4D nedomaa tik smakojoshaas kategorijaas kaa meegjini man piedeeveet. Meerkjis ir izdiskuteet, izanalizeet neveiksmes peedeejo gadu lv arhlaukaa. Kaapeec tik spazmatikska reakcija pret manu personu? To dariis speciaali shim noluukam radiita zhuurija, kurai buus jaaizskata arii SZK projekti gadiijumaa ja tiks ieskaitiiti.

TFu, sabojaaja garstaavokli tas provinciaalisms. Te Portugaalee tiekos ar ntiem arhitektiem – shiem runat par Sizas, Moneo uc zinaamo neveiksmeem ir parasta lieta – un dazhi laukumi, ko redzeeju vakar, tieshaam ir antibalvas veerti.

WAT
Guest
WAT

Visu cieņu Andi! Vai es ko citu , kā tikai izvilkumus no Jūsu komentāriem? Mēslu tā kā savā tekstā neredzēju . Vienīgā vaļība – kr.val žargona teiciena pārfrāzējums, kas nozīmē sociālā statusa pazemināšanu. Ja tas aizskāra, vai likās nepieņemami ,atvainojos! Kāpēc pastiprināta reakcija uz Jūsu viedokļiem(nenoliegšu tā ir) ? Pa punktiem. 1. Jūs esat viens no redzamākajiem(mēdijiem pazīstamākais) arī radošākajiem LV arhitektiem – teiksim viens no līderiem. 2. Kā jau pats minējāt A4D ir Jūsu gara bērns, 3. Jūs esat LAS amatpersona, 4. Galu galā Jūs esat arī Rīgas pilsētas institūciju sastāvā. No šiem punktiem izriet , ka prasītos atbildīgāka,… Lasīt vairāk »

Andis Sīlis
Guest
Andis Sīlis

A4D leemumus pienjem kolegjiaali, gan redaktors, gan dibinaataaji, gan AVF aktiivaakie cilveeki ir ar visnotalj dazhaadiem uzskatiem, darbiibas pamatmeerkjis ir nodroshinaat vidi un iespeeju arhitektu diskusijam par kvalitaates jautaajumiem. Kopsh saakaam n gadus atpakalj shis tas ir izdevies, kautkas nee. "Avene", ir karteejais meegjinaajums izdariit labu darbu, nesanaaks – nav nekaada krenkja, gan jau zhuurija izdomaas kaa labaak riikoties. Varbuut gribi piedaliities?

WAT
Guest
WAT

Ja tā godīgi jā, bet vai esmu cienīgs(to es uzdodu vairāk sev ) un tiesīgs. Kā novērotājs labprāt, ja piedāvājums nopietni ņemams.

Ingurds Lazdiņš
Guest
Ingurds Lazdiņš

klau, Renār, par cienīgumu nešaubies – kā jau pats atzīmēji, galvenais ir kritikas argumentācija un analīze, lai gan – doma bija tieši, ka žūrija būs nearhitekti – arī, lai mazinātu Latvijā tik svarīgo(diemžēl) personisko konfrontāciju bez tam – dīvaini vai nē, bet neviens no dibinātājiem – ne Sīlis,Neilands un arī ne es, nebijām šīs idejas šai brīdī virzītāji, un arī Ieva, kura Zībārte un redkolēģijā, drīzāk šaubījās, vai un cik gatava patreiz būtu mūsu sabiedrība atklātākiem vērtējumiem un viedokļu apmaiņai tāpēc aicinu visus, kas vēl iesūtīs vēl kādu objektu-pretendentu (es pasvītroju – objektu – nevis autoru), pēc iespējas pievienot arī… Lasīt vairāk »

gārnis
Guest
gārnis

tad pirmie prātā nāk brīvības/ģertrūdes stūris (tas gan iespējams uztapa jau bikiņ senāk), tā sauktais cukurtrauks pie skābbarības torņa, viesnīca aiz galerijas "centrs", kā arī pirmais kompleksa uz 13. janvāra kucēns vecrīgas malā. tas tā – ja neskaita visādas arēnas, hipermārketus, autosalonus, daudzdzīvokļu mājas utml.

Žoržs Pikselis
Guest
Žoržs Pikselis

ELKOR Plaza brīvības/vairoga stūrī vien-nozīmīgi, mans vislielākais dazis acī, skabarga pēcpusē, darva medū ( kas ko tādu atļāva ? )

*iekšā var apmaldīties/neatrast neko burvīgo plauktu minotaura cienīgu labirintu dēļ

*āra bez komentāriem

a
Guest
a

pilniibaa piekriitu par elkor plazu, vienreizeejs vidi degradeejoss objekts

viator
Guest
viator

brīvības ģertrūdes stūris, teātra iela, centra nams.

p.s. paldies portālam (ideja vīd jau vairākus gadus)- beidzot tiek atzīmēta sliktākā ēka. a kas viņiem par TO būs?

jtd
Guest
jtd

Specbalvu tam arhitektam, kurš pats pieteiks savu objektu un "vinnēs".

Par elkoru – vai tad tā ir arhitektūra? Utilitārs klucis, kur arhitekts pat tuvumā nav bijis.

Pievienojos par Brīvības/Ģertrūdes un Teātra ielas mājām.

NMV
Guest
NMV

ja brivibas/gertrudes sturis balvu sanems, tad jau uz pjedestala jakapj nevisi skonto architektu kolektivam, bet bakulei no vkpai, tas jau vinas garadarbs.

GIIZE
Guest
GIIZE

brīvības/ģertrūdes ielas stūris tīri ir būvvaldes darboņu un pasūtītāja kopdarbs. No arhitektūras kas nu ir palicis pāri, tas nu tur ir, ja vispār kaut kas ir palicis.

...
Guest
...

man liekas, ka krimināla ir RBS SKALS biroju ēka Ķipsalā, kas neatbilst ne vietas kontekstam, ne šajā pilsētas daļā atļautajiem rādītājiem. Tas toveris ir sviests…

ATIS
Guest
ATIS

Tie, kas nosauc citus par sliktiem, lai nosauc savi vārdā un paskaidro detalizēti, kāpec tas ir slikts un kas vispār ir melns vai balts.

...
Guest
...

a kas ir Atis?

ATIS
Guest
ATIS

Atis Caune, arhitekts

Ruu
Guest
Ruu

"tb jo uz smagāku iestādi ej, jo vairāk grafikus shēmas sazīmē, lai tava koncepcija izskatītos pārliecinošāk. ļaut zīmēt rūtiņas var tāds, kurš pats nav pārliecināts par savas domas pareizību." Dažreiz (tieši pie skandalozajiem gadījumiem) ir gadījies redzēt, ka autoram tās pārliecinātības ir daudz vairāk, nekā paša piedāvātajā arhitektūrā. Prasās arī nedaudz pēc paškritiska vērtējuma. Protams var jau projektam pielikt klāt kādu pievienoto vērtību – daudzu grafiku izskatā, super-duper pfotoshopa kompilāciju un , ja vēl izdodas pievienot kādu sāgu, tad vecajiem gobliniem nav vairs ko teikt. Tomēr būtiskākais ir tas, kā tas objekts dzīvē tiešām izskatīsies, jo pie tā jau nepieliksi… Lasīt vairāk »

googoo
Guest
googoo

šitas jau izklausās pēc vēlmes ar uz viena otra projekta pašam pazīmēt rūtiņas, kvadrātiņus etc. 🙂 ta jautājums ar ko ta labāks esi par tiem pašiem skaņojošās iestādēs sēdošajiem? :))

a sāgas nevaig likt. fotošops ar nav vajadzīgs. ne jau tas slēpjās zem vārda analīze (whatever vietas, konteksta etc.)

Blokz
Guest
blokz

jātaisa dabā maketi 1:1, tad visi redzēs, kolēģi un kolēgija pakritizēs autori pamainīs. Tad no maketiem sataisīs ciematu Pierīgā. Noinsolēs un dzivos cilvēki laimīgi, Elizabetes 15, Marijas 2, Teātra piebūve, pazemes pāreja… apkārt meži, lauki, ezeri

Gizzzmo
Guest
Gizzzmo

ka jau pierasts. ideja laba a bet izpildijums…….

k-gi un k-dzes….. a bez emocijam, pamatojumus? nu atceraties skolu, mazo analizi kapec nav labi a? a-to ar savu garigo izpausmi tikai vien par diletantismu un bezetiskumu lieciniet!

as example.:

Centra nams > hipertrofets apjoms ar neraksturigo rajonam arhitekturu, nelidzsvarota kompozicija, stiklota konusveidga dala ir parak dominejosha par parejo eku, aplikativie jumta elementi pashmerkigi un izskatas nefunkcionali

VitaR
Guest
VitaR

Likās, ka kādu laiku nevienam nav laika vai vēlēšanās rakstīt komentārus- taču nē! Līdzko parādās virsrakstā "sliktākā ēka", kolēģi sarošījušies…

taisnības meklētājs
Guest
taisnības meklētājs

Kā vispār var novērtēt ēka laba vai slikta, kurš būs tiesātājs?

eksperts
Guest
eksperts

Elkorplaza shkjuunis! Blakus jau bijushajai eekai – skaidri redzems naudas atmazgaashanai – apsveicami, bet aizmirsies par arhitektuuru… Nav jau tomeer lauki…

eksperts
Guest
eksperts

…par centra namu nepiekriitu – man patiik!

viator
Guest
viator

lūdzu paskaidro – kas un kāpēc tev centra namā patīk

Anna
Guest
Anna

man galīgi nebaudāmas šķiet dzīvojamās mājas Biķernieku ielā ( starp SKY un Biķeru baznīcu) – izskatās pēc kopmītnēm kārtējiem viesstrādniekiem, kas mīl lūrēt viens otram logos . Visiem var noderēt kā paraugs tam – cik var "izspiest" no zemesgabala

Hektors
Guest
Hektors

Unversālveikals centrs,,,,,, bet to jau laikam nevar pieteikt, jo tas vēl nēesot "pabeigts".

…GaĻerija-Šarmon-Bļā-Centr

Ruu
Guest
Ruu

Nepiekrītu izskanējušajam viedoklim par RBS SKALS biroju ēka Ķipsalā.

Šī arhitektūra kā ar reizi priekš mūsu konteksta ir diezgan progresīva un eksperimentāla.

...
Guest
...

Kas tieshi šajā arhitektūrā tik progresīvs? Vai mūsu kontekstā par progresīvu tiek uzskatīta katra arhitekta pašapliecināšanās neatkarīgi no vietas kur būvē? Šībrīža informācijas piejamībā nevienu jau nepārsteigsi ar kādu neredētu jaunumu, drīzāk par vērtību būtu jāuzskata ēkas iekļaušanās vides kontekstā. Bet Skals biroju ēka neatbilst nevienam no apbūves rādītājiem Ķīpsalā- tikai saistās ar kādu projektētāju biedru izbīdīšanas spējām.

u
Guest
u

Aizej un apskaties – un neaizmirsti panem liidzi brilliites 🙂

zzz
Guest
zzz

Varbūt var ne tikai balsot par jau uzcelto sliktāko ēku, bet arī par tām, kas atrodas projektēšanas stadijā?

blonda dūdiņa
Guest
blonda dūdiņa

Kādus pāris gadus atpakaļ man sanāca kārtīgi sasmieties, bet pēc tam apjukumā sēdēt puspavērtu muti kādu brītiņu… Stāsts sekojošs: kādas publikācijas sakarā sanāca tikties ar toreizējo Rīgas būvvaldes vadītāju Pujāta kungu. Kādā brītiņā, kad aizpeldējām no sarunas temata, viņš piedāvāja aplūkot kādu interesantu maketu, kas attiecās uz pilsētas nākotni. Ieraudzīju divus trubveidīgus organiskā stikla torņus ar pusaplīgiem aplipumiem un sasmējos. Neticēju, ka tas var būt nopietni! Tikai tad pamanīju viņa sejā lepnuma izteiksmi par Pārdaugavā iecerēto… Bik pavērās mute un pārtrūka skaņas izdvešanas spējas… Pēcāk izrādījās, ka ne tikai viņš ir šī projekta fans… Kaut kā jocīgi. Rodas tāda nepilnvērtības… Lasīt vairāk »

Ruu
Guest
Ruu

Progresīvs liekas šīs ēkas formu risinājums, konkrēti akcentējošais bioniskais apjoms, pārējais jau uztverams kā fons. Šo apjomu labi varēs uztvert no Daugavas puses, kā arī to siluetā varīs nomanīt no vanšu tilta puses.

Par kontekstu runājot, šim Ķīpsalas galam nav nekāda vēsturiskā fona noslogojuma, tapēc arī ir motivācija brīvāk rīkoties.

Atšķirībā no otra salas gala, šis mērogs ir n-reizes par to humānāks.

Tā, ka tiešām būtu vēlams redzēt konstruktīvu kritiku, nevis primitīvu siļķu pārdevēju zākāšanos, kuras pamatā varbūt ir pavisam citi aspekti.

pArt
Guest
pArt

es par to akcentējošo BIONISKO apjomu gribētu sīkāku ši termina skaidrojumu vienkāršā valodā, jo http://en.wiki…g/wiki/Bionics

neatradu neko attiecībā uz arhitektūru.

...
Guest
...

paldies par primitīvo siļķu pārdevēju, tas izklausās pārliecinoši konstruktīvi, domāju, ka atbilde ir neko neizsakoša uns astāv no ambicioziem apgalvojumiem man liekas ka tieši tā ir labi, kas protams atbilst konstruktīvas kritikas kategorijai, bet nu nekādi šīs vietas noteiktajiem apbūves rādītājiem. un nezinu, vai tieši tāds būtu siluets, ko gribētos redzēt no vanšu tilta…

vērotājs
Guest
vērotājs

"Šo apjomu labi varēsuztvert no daugavas puses" un tas jauki sasauksies ar Centra nama "biotonisko’ toverīti. ah skaisti

instanču gājējs
Guest
instanču gājējs

visi objeti centrā jāiesniedz tik daudz instanceēs, ka neņemos spriest, cik labi vai slikti viņi bijuši pirms būvvaldes, VKPAI un citu institūciju apmeklējuma. Visbēdīgākais, ka pēc tam vaino arhitektu, kurš diemžēl ir izvēles priekšā piečakarēt pasūtītāju un lepni aiziet vai arī mēģināt kaut ko savārstīt no visiem ieteikumiem. Mūsu institūcijas laikam nekad nesapratīs, ka uz viņām attiecas tikai apbūves rādītāji, bet ēkas arhitektūra un konteksts tomēr ir katra arhitekta darīsana un sajūta. Diez vai vajadzētu iegūt tādus tipveida risinājumus kā tadgad reizēm iznāk- šobrīd laikam visām ēkām jābūt ar jumta plaknē pārejošu sienu, jo būvvaldē jau zin, ka šāds risinājums… Lasīt vairāk »

Ruu
Guest
Ruu

Pilnībā piekrītu "Instanču gājējam". VKPAI darbiniece Bākule ne vienam vien ir iezīmējusi jumtiņus, rūtiņas, erkerīšus … Tikai atbildība paliek uz autoru.

Nesapratne
Guest
Nesapratne

Juatājums cunftes profesionāļiem – KAPĒC arhitekti Sīlis jeb Lukševics jeb Kalinka atļaujas neļaut savos projektos "iezīmēt rūtiņas un erkerīšus" , bet citi 254,7 praktizējošie arhitekti zīmē un pēc tam gaudo, ka "kāds lika zīmēt" ???

es tikai vienkārši nesaprotu 🙁

instanču ekskursants
Guest
instanču ekskursants

kaapēc liekas, ka tieši šo autoru darbi stipri atšķiras no citiem- domāju, ka Kalinkas mājas gandrīz visasir vienadas, nesliktas , bet tomēr, Sīļā mājas dažas patīk, dažas nē un nezinu vai viņa vai skaņotāju dēļ, Lukševics , manuprāt realizējis ēkas ārpus VKPAI zonas. Negribētu teikt, ka tieši šo autoru darbi sirdij vistuvākie, bet stāsts bija par čakarēšanu, domāu arī Ruu visus erkerus neiezīmeja un varbūt tieši viņja ēkas man un Nesapratnei patīk. Domāju, ka centrā visiem iet vienādi un, patiesībā , arī sūdzas laikam visi un konkursus centrā gandrīz neviens netaisa. projektē tikai tad , kad pasūtītājs pazīstams un prognozējams.… Lasīt vairāk »

Ruu
Guest
Ruu

KAPĒC arhitekti Sīlis jeb Lukševics jeb Kalinka atļaujas neļaut savos projektos "iezīmēt rūtiņas un erkerīšus"???

Tapēc, ka tas ir zināmā mērā aizspriedums, jo skatoties uz kādu projektu, kuram ir klāt arī brends, VKPAI nekad neatļaujas uzbāzties ar saviem viedajiem padomiem, tapēc arī viņi "neiezīmē rūtiņas un erkerīšus".

Ja, piemēram tādu pašu darbu iesniegtu, kāds mazpazīstams jauns kantoris, tad VKPAI liks izpildīt visu programmu, un pārvērtīs darbu līdz nepazīšanai.

Rezultātā arī uzrodas mistiski objekti centra zonā.

liecinieks
Guest
liecinieks

Es esmu redzējis kā "brendu" projektus apziimē, nu tāpat kā pārējos, varbūt Sīlim tiek mazāk, jo viņš tūlit bļauj, ka visapkārt sūdi un nejēgas, bet pārējiem tāpat tiek pēc pilnas programmas.

Andis Sīlis
Guest
Andis Sīlis

Lai būtu labāks liecinieks, palūdz "nezvēriem birokrātiem" parādīt tos brīnumus, ko dažs labs lvarhiķektors stiepj uz saskaņošanu. Un nevajag mest visus skaņojošo institūciju speciālistus pār vienu kārti – reizēm kopīgās pārrunās (un ievērojot dažādus viņu paģērētos ierobežojumus) izdodas atrast iespēju projektu padarīt labāku.

Savukārt aizstāvot projektu ne tikai drīkst, bet arī vajag cīnīties, šņākt, bļaut, kost vai kā citādi pārliecināt – pēc pāris gadiem tas viss būs aizmirsies toties māja stāvēs vēl ilgi.

Vita Banga
Guest
Vita Banga

Nu, super!

Tā vajag aizstāvēt savas idejas!

googoo
Guest
googoo

nu nez. es it kā ar puslīdz jauns gurķis. tfu, tfi, tfu… man neviens neko nav zīmējis, jo saņemot norādījumus ne tai virzienā, ieturu pauzi un saku: let me explain 🙂

tb jo uz smagāku iestādi ej, jo vairāk grafikus shēmas sazīmē, lai tava koncepcija izskatītos pārliecinošāk. ļaut zīmēt rūtiņas var tāds, kurš pats nav pārliecināts par savas domas pareizību.

VitaR
Guest
VitaR

Likās, ka kādu laiku nevienam nav laika vai vēlēšanās rakstīt komentārus- taču nē! Līdzko parādās virsrakstā "sliktākā ēka", kolēģi sarošījušies…

taisnības meklētājs
Guest
taisnības meklētājs

Kā vispār var novērtēt ēka laba vai slikta, kurš būs tiesātājs?

Es
Guest
Es

Uz katra stūra ir kāds galīgi neizdevies prjekts. Labi, lai bāž tās kārbas purvciemā vai pļavniekos, kur jau no sākta gala ir degradējošs komunisma kvartāls, bet kādēļ jālien RVC???!!! Nav pat tāda skatupunkta uz vecrīgu, kur priekšā nemaisītos kāds no hipermārketiem vai vēl citām kārbām. Nu kādēļ jālien Rīgas vēsturiskajā centrā ar kautko tādu???!!! Lai ceļ pārdaugavā vai imantā jebko, bet nē… lien tur, kur var kautko sabojāt. Tā mēs tikai aizbaidīsim tūristus. Reiz par visām reizēm vajag seņemt drosmi un pateikt, ka RVC NEDRĪKST CELT NEVIENU ĒKU. RVC ir jāiekonservē līdz brīdim, kad būs nauda, lai nojauktu skābbarības torņus… Lasīt vairāk »

nu lēnāk
Guest
nu lēnāk

vienmēr bijusi celtniecība un vienmēr būs kādi kam šīs ēkas patīk un tādi kam nepatīk, tāpēc jau visiem arhitektiem un celtniekiem pietiks darba. Uzcels, pastāvēs, ja nepatiks rekonstruēs un nojauks, būvēs ko citu, kur problēma? Ja jau šīs ēkas uzcēla. tad bija kāds kam tās patīk un nav ko cerēt ka vienmēr patiks visiem.

instanču gājējs
Guest
instanču gājējs

visi objeti centrā jāiesniedz tik daudz instanceēs, ka neņemos spriest, cik labi vai slikti viņi bijuši pirms būvvaldes, VKPAI un citu institūciju apmeklējuma. Visbēdīgākais, ka pēc tam vaino arhitektu, kurš diemžēl ir izvēles priekšā piečakarēt pasūtītāju un lepni aiziet vai arī mēģināt kaut ko savārstīt no visiem ieteikumiem. Mūsu institūcijas laikam nekad nesapratīs, ka uz viņām attiecas tikai apbūves rādītāji, bet ēkas arhitektūra un konteksts tomēr ir katra arhitekta darīsana un sajūta. Diez vai vajadzētu iegūt tādus tipveida risinājumus kā tadgad reizēm iznāk- šobrīd laikam visām ēkām jābūt ar jumta plaknē pārejošu sienu, jo būvvaldē jau zin, ka šāds risinājums… Lasīt vairāk »

vērotājs
Guest
vērotājs

"Šo apjomu labi varēsuztvert no daugavas puses" un tas jauki sasauksies ar Centra nama "biotonisko’ toverīti. ah skaisti

zzz
Guest
zzz

Varbūt var ne tikai balsot par jau uzcelto sliktāko ēku, bet arī par tām, kas atrodas projektēšanas stadijā?

blonda dūdiņa
Guest
blonda dūdiņa

Kādus pāris gadus atpakaļ man sanāca kārtīgi sasmieties, bet pēc tam apjukumā sēdēt puspavērtu muti kādu brītiņu… Stāsts sekojošs: kādas publikācijas sakarā sanāca tikties ar toreizējo Rīgas būvvaldes vadītāju Pujāta kungu. Kādā brītiņā, kad aizpeldējām no sarunas temata, viņš piedāvāja aplūkot kādu interesantu maketu, kas attiecās uz pilsētas nākotni. Ieraudzīju divus trubveidīgus organiskā stikla torņus ar pusaplīgiem aplipumiem un sasmējos. Neticēju, ka tas var būt nopietni! Tikai tad pamanīju viņa sejā lepnuma izteiksmi par Pārdaugavā iecerēto… Bik pavērās mute un pārtrūka skaņas izdvešanas spējas… Pēcāk izrādījās, ka ne tikai viņš ir šī projekta fans… Kaut kā jocīgi. Rodas tāda nepilnvērtības… Lasīt vairāk »

Ruu
Guest
Ruu

Nepiekrītu izskanējušajam viedoklim par RBS SKALS biroju ēka Ķipsalā.

Šī arhitektūra kā ar reizi priekš mūsu konteksta ir diezgan progresīva un eksperimentāla.

u
Guest
u

Aizej un apskaties – un neaizmirsti panem liidzi brilliites 🙂

Hektors
Guest
Hektors

Unversālveikals centrs,,,,,, bet to jau laikam nevar pieteikt, jo tas vēl nēesot "pabeigts".

…GaĻerija-Šarmon-Bļā-Centr

Anna
Guest
Anna

man galīgi nebaudāmas šķiet dzīvojamās mājas Biķernieku ielā ( starp SKY un Biķeru baznīcu) – izskatās pēc kopmītnēm kārtējiem viesstrādniekiem, kas mīl lūrēt viens otram logos . Visiem var noderēt kā paraugs tam – cik var "izspiest" no zemesgabala

eksperts
Guest
eksperts

Elkorplaza shkjuunis! Blakus jau bijushajai eekai – skaidri redzems naudas atmazgaashanai – apsveicami, bet aizmirsies par arhitektuuru… Nav jau tomeer lauki…

Nesapratne
Guest
Nesapratne

Juatājums cunftes profesionāļiem – KAPĒC arhitekti Sīlis jeb Lukševics jeb Kalinka atļaujas neļaut savos projektos "iezīmēt rūtiņas un erkerīšus" , bet citi 254,7 praktizējošie arhitekti zīmē un pēc tam gaudo, ka "kāds lika zīmēt" ???

es tikai vienkārši nesaprotu 🙁

instanču ekskursants
Guest
instanču ekskursants

kaapēc liekas, ka tieši šo autoru darbi stipri atšķiras no citiem- domāju, ka Kalinkas mājas gandrīz visasir vienadas, nesliktas , bet tomēr, Sīļā mājas dažas patīk, dažas nē un nezinu vai viņa vai skaņotāju dēļ, Lukševics , manuprāt realizējis ēkas ārpus VKPAI zonas. Negribētu teikt, ka tieši šo autoru darbi sirdij vistuvākie, bet stāsts bija par čakarēšanu, domāu arī Ruu visus erkerus neiezīmeja un varbūt tieši viņja ēkas man un Nesapratnei patīk. Domāju, ka centrā visiem iet vienādi un, patiesībā , arī sūdzas laikam visi un konkursus centrā gandrīz neviens netaisa. projektē tikai tad , kad pasūtītājs pazīstams un prognozējams.… Lasīt vairāk »

Gizzzmo
Guest
Gizzzmo

ka jau pierasts. ideja laba a bet izpildijums…….

k-gi un k-dzes….. a bez emocijam, pamatojumus? nu atceraties skolu, mazo analizi kapec nav labi a? a-to ar savu garigo izpausmi tikai vien par diletantismu un bezetiskumu lieciniet!

as example.:

Centra nams > hipertrofets apjoms ar neraksturigo rajonam arhitekturu, nelidzsvarota kompozicija, stiklota konusveidga dala ir parak dominejosha par parejo eku, aplikativie jumta elementi pashmerkigi un izskatas nefunkcionali

Daarznieks
Guest
Daarznieks

"Panorama Plaza". Laba vieta, laba nauda un labi materiāli bija pieejami, šķiet ka arī celtnieki OK. Pietrūka tikai laba vai vismaz neitrāla arhitektūra. Patreizējā ir samākslots aizvakardienas šurumburums. Vienīgais brīdis, kad patīk skatīties uz šīm augstceltnēm – novakarēs, kad no attāluma redzami tikai tumši silueti.

ATIS
Guest
ATIS

Tie, kas nosauc citus par sliktiem, lai nosauc savi vārdā un paskaidro detalizēti, kāpec tas ir slikts un kas vispār ir melns vai balts.

...
Guest
...

man liekas, ka krimināla ir RBS SKALS biroju ēka Ķipsalā, kas neatbilst ne vietas kontekstam, ne šajā pilsētas daļā atļautajiem rādītājiem. Tas toveris ir sviests…

jtd
Guest
jtd

Specbalvu tam arhitektam, kurš pats pieteiks savu objektu un "vinnēs".

Par elkoru – vai tad tā ir arhitektūra? Utilitārs klucis, kur arhitekts pat tuvumā nav bijis.

Pievienojos par Brīvības/Ģertrūdes un Teātra ielas mājām.

NMV
Guest
NMV

ja brivibas/gertrudes sturis balvu sanems, tad jau uz pjedestala jakapj nevisi skonto architektu kolektivam, bet bakulei no vkpai, tas jau vinas garadarbs.

GIIZE
Guest
GIIZE

brīvības/ģertrūdes ielas stūris tīri ir būvvaldes darboņu un pasūtītāja kopdarbs. No arhitektūras kas nu ir palicis pāri, tas nu tur ir, ja vispār kaut kas ir palicis.

viator
Guest
viator

brīvības ģertrūdes stūris, teātra iela, centra nams.

p.s. paldies portālam (ideja vīd jau vairākus gadus)- beidzot tiek atzīmēta sliktākā ēka. a kas viņiem par TO būs?

a
Guest
a

pilniibaa piekriitu par elkor plazu, vienreizeejs vidi degradeejoss objekts

Žoržs Pikselis
Guest
Žoržs Pikselis

ELKOR Plaza brīvības/vairoga stūrī vien-nozīmīgi, mans vislielākais dazis acī, skabarga pēcpusē, darva medū ( kas ko tādu atļāva ? )

*iekšā var apmaldīties/neatrast neko burvīgo plauktu minotaura cienīgu labirintu dēļ

*āra bez komentāriem

Blokz
Guest
blokz

a4d aizvaciet to naivi stulbo spamu par aptauju. Ja 2007to sakot nespējat izgudrot neko svaigāku, kā pērnā gada putriņas un cīsiņu kratīšanu. Tad varbūt vērts izvērtēt vai turpinat vērts. Bet prieks, ka putriņas ēdāju mums netrūkst.. es nepukstu, tik iesaku pastīties plašāk uz lietām kas šodien rīt maina nozari, tā vietā lai knābātu stūri kautkādai mājai..

Ilze Martinsone
Guest
Ilze Martinsone

Mani aizķēra "saldie apraksti". Pa daļai jau tiesa, bet Lejnieka pozīcija "LA" nav gluži bez pamata. Žurnāla formāts – viens nr. divos mēnešos – ir lēnīgs un ierobežots. Ja arhitektam nav iespējas pamatot savu projektu vai trūkst vietas viedokļiem, kritika var pārvērsties verdiktā – kritiķis kļūs par ruporu, caur kuru runās Dieva balss. Arhitektūras kritikas nav arī tāpēc, ka nav vietējas kritiķu skolas, kāda ir, piemēram, teatrāļiem. Bet A4D ir pēdējais laiks ķerties pie kritikas, kā saprotu, šī platforma profesionāļiem jau tāpēc tika radīta! Visi padarītie darbi un to autori ir pelnījuši tikt nosaukti vārdos, citādi anonimitāte ir silts deķis,… Lasīt vairāk »

WAT
Guest
WAT

Cerēju šo tematu noignorēt, jo pietiek jau tā akla, nekonstruktīva negatīvisma mūsu lauciņā, izskatās neizdevās. Ļ.cien Sīļa k-gs! Jums tā kārojas kādu gremdēt un norādīt tā vietu pie atejas? Jūsu retorika"’….dazhaadu censonju variigos ego…., ….to veelmju piepildiitaajiem komercarhitektiem….", jau pati par sevi liecina par kolēģu noniecināšanu un sevis izcelšanu ,VIŅI un ES (labākajā gadījumā MĒS). Kontrastēta uztvere teiksim. Nenoliedzami, ka LVARCH lauciņš nebūt nav rožu dārzs,bet atbildība par nebūt ne ideālo situāciju ir jāuzņemas pašai cunftei (arī JUMS kā nupat atzītam guru), kas diemžēl atgādina bezzobainu nespējīgu pensionāru nevis CUNFTI. Vai Jūs pats esat spējīgs dot , ko konstruktīvāku (argumentētāku)… Lasīt vairāk »

props
Guest
props

pasakiet kalinkai:D, lai novāc tos trulos, sarkanos bērnu pasaules stila burtus "tērbatas centrs" no savas krietnās mājas! ja, protams, viņa to iespēj.

indra ķempe
Guest
indra ķempe

Sumināti kā sliktākie

Pagājušajā gadā gan ar roku palaišanu, aizstāvot savu mīļoto, gan drīzu viņas pamešanu skandalozu slavu uzkrājušā Andra Kiviča grupa ieguvusi sliktāko mūziķu balvu Bambuss 2006 kā Latvijas lielākais popmūzikas ļaunums. Sliktākās grupas tituls tika Eirovīzijas projektam VIA meitenes, bet par sliktāko dziesmu atzīta H2O izpildītā Uzmini nu. Pasaulē līdzīgas balvas jau sen iegūst mākslinieki, kuri pelna miljonus (piemēram, Šārona Stouna vai Robijs Viljamss), tāpat nereti viena un tā pati persona izpelnās pretējus titulus — lūk, Pīts Dohertijs NME balvām tika nominēts gan kā gada varonis, gan kā nelietis.

Publicēšanas datums: Pirmdiena, 2007. gada 5. marts, DIENA

a.s.
Guest
a.s.

Varbūt vajadzētu uztaisīt pēdējos pāris gados Rīgā uzcelto ievērojamāko objektu sarakstu un tad par tiem nobalsot?

ieva
Guest
ieva

Brīvības 199c (viesnīca Europa City)

nekomentēšu…

labsidis
Guest
labsidis

Es domāju, ka šī aptauja ir vienkārši fantastiska ideja. Tas varētu pieradināt cilvēkus skatīties uz arhitektūru kā uz kaut ko neglītu un sliktu, nevis tikai gaidīt no arhitekta izcilus mākslas darbus.

Es ietiktu veidot dažādas nominācijas, piemēram, labākā no ļoti skiktajām, apmierinoša vidēji slikta, pavisam nejēdzīgi slikta, un citas. Tad arī varētu pasniegt daudz dažādas balvas katrā kategorijā. Lai jums visiem veicas sacenšoties šajā aptaujā, arī vērtētājiem, iesaku no rīta neēst, lai ir niknums vērtējot… 🙂

arturs_
Guest
arturs_

avotu+gertrudes

Atis
Guest
Atis

kā lai atbild uz šādu tekstu no kāda konkursa (RV Centrā) žūrijas priekšsēdētāja puses?:

-šis zemes gabals neatrodas ekskluzīvā vietā, tāpēc šeit nav nepieciešams ekskluzīvs objekts un galvenais vērtēšanas kritērijas ir projekta ekonomiskais pamatojums. No šāda viedokļa vislabākais ir piedāvājums "………….".

arturs_
Guest
arturs_

avotu+gertrudes

UNO
Guest
UNO

klonu rinda, kas pēc sava izpildiuma – sevisski tehniskaa ir zem jebkuras kritikas, kopeejie koridori atg’dina moorga vai kād cia med. iestaadiijuma gaitennus uttt.

ieva
Guest
ieva

Brīvības 199c (viesnīca Europa City)

nekomentēšu…

labsidis
Guest
labsidis

Es domāju, ka šī aptauja ir vienkārši fantastiska ideja. Tas varētu pieradināt cilvēkus skatīties uz arhitektūru kā uz kaut ko neglītu un sliktu, nevis tikai gaidīt no arhitekta izcilus mākslas darbus.

Es ietiktu veidot dažādas nominācijas, piemēram, labākā no ļoti skiktajām, apmierinoša vidēji slikta, pavisam nejēdzīgi slikta, un citas. Tad arī varētu pasniegt daudz dažādas balvas katrā kategorijā. Lai jums visiem veicas sacenšoties šajā aptaujā, arī vērtētājiem, iesaku no rīta neēst, lai ir niknums vērtējot… 🙂

UNO
Guest
UNO

klonu rinda, kas pēc sava izpildiuma – sevisski tehniskaa ir zem jebkuras kritikas, kopeejie koridori atg’dina moorga vai kād cia med. iestaadiijuma gaitennus uttt.

Atis
Guest
Atis

kā lai atbild uz šādu tekstu no kāda konkursa (RV Centrā) žūrijas priekšsēdētāja puses?:

-šis zemes gabals neatrodas ekskluzīvā vietā, tāpēc šeit nav nepieciešams ekskluzīvs objekts un galvenais vērtēšanas kritērijas ir projekta ekonomiskais pamatojums. No šāda viedokļa vislabākais ir piedāvājums "………….".

aadiletants
Guest
aadiletants

Tas labi, ka "tenderis" ir par sliktāko ēku. Nevietā ir teikt "arhitektūras darinājums". Gadījās te Vīnē aplūkot "gazometrus" no iekšas un ārpuses, iekšā ir izstāde ar bildēm par to, kā tos gazometrus būvēja. Iesaku apskatīt, ja kas, bet nau jau nekas jauns. Man svarīgi bija ka cits. Es domāju – kas bija tik īpašs tajos apjomos ar kupoliem, ka nenojauca. Vietu tie aizņem ļoti lielu, varēja tač sabūvēt kaudzēm kvadrātainos metrus. Kaut kas tomēr bija – tie sēdēja pilsētas ainavā, tie bija gaumīgās proporcijās, stipri uzbūvēja, kā nekā dabasgāzi ģlabāja tajos. Tas arī viss. Nekāds "haute cotoure". Ziiet, mana svaigākā… Lasīt vairāk »

sliktie un labie
Guest
sliktie un labie

Kritikai būtu jābūt un protams konstruktīvai. Bet diemžēl pie mums visiem labāk patīk izteikties nevis par arhitektūru, bet par kolēģiem arhitektiem, un, patiesībā jau apnicis, ka katrs slavē tikai sevi un savu līdzgaitnieku darbus.

Saprotams, ka arī arhitektūra visvieglāk atrast domubiedrus kam nepatīk cita kolēģa veikums, jo iemeslu kāpēc nepatīk var būt daudz. Man liekas, ka vēlme visu kritizet un jo iznīcinošak, jo labāk nav īstais ceļš- kādam taču ir paticis, ja jau objekts izprojektēts un uzcelts. Varbūt tam kritizētājam pašam nav taisnība, tet kliedz tik skaļi un parliecinoši, ka jāsāk ticēt.

Vita Banga
Guest
Vita Banga

Nu nē, kritikai jābūt, citādi nav attīstības, jo pašapmierinātība velk uz miegu. Un žurnālam "La" jau 4 gadi atpakaļ izteicu šo domu par slikto celtņu apskatu un citrona balvas iedošanu, taču …

grauzējs
Guest
grauzējs

kritikai, nevis tam, ko pie mums uzskata par kritiku

Vita Banga
Guest
Vita Banga

Protams, ka kritikai jābūt konstruktīvai bez personiskiem apvainojumiem.

indra ķempe
Guest
indra ķempe

Sumināti kā sliktākie

Pagājušajā gadā gan ar roku palaišanu, aizstāvot savu mīļoto, gan drīzu viņas pamešanu skandalozu slavu uzkrājušā Andra Kiviča grupa ieguvusi sliktāko mūziķu balvu Bambuss 2006 kā Latvijas lielākais popmūzikas ļaunums. Sliktākās grupas tituls tika Eirovīzijas projektam VIA meitenes, bet par sliktāko dziesmu atzīta H2O izpildītā Uzmini nu. Pasaulē līdzīgas balvas jau sen iegūst mākslinieki, kuri pelna miljonus (piemēram, Šārona Stouna vai Robijs Viljamss), tāpat nereti viena un tā pati persona izpelnās pretējus titulus — lūk, Pīts Dohertijs NME balvām tika nominēts gan kā gada varonis, gan kā nelietis.

Publicēšanas datums: Pirmdiena, 2007. gada 5. marts, DIENA

Blokz
Guest
blokz

mīļie kolēģi, tā vieta lai kritizeetu publiski un noliktu aiz muguras (redzzeej to tur, tas baigais sviesc ne?) ATVERIET DURVIS, uzaiciniet kolegus uz biroju ciemos, pastāstiet par projektiem, metodem, atklajumiem. Vai ari piezvanat un piesakaties ciemos pie citiem, vecajiem cīnubiedriem, kautka tā. Teiksim 5dienas vakarā Andris neaiznes viskiju uz būvvaldi, bet aiziet uz biroju pie Jāņa, tad abi pie Vlada. Vismaz citās valstis tas ir normāli. Normali ir arī socializēsanas vakari, kur viens vai vairaki prezentē sava biroja darbus pārējie citreiz. Bet mums latvieshiem katram savs zirnis aiz vaiga, katrs zem sava celma slepjaaas..

...
Guest
...

izklausaas labi

a.ž.
Guest
a.ž.

par tiem projektiem protams katrs izvelas ko un ka projektet un kaut minimali normalo arhitekturu var izspiest ari no mazbudzetnieka. bet ir var but ari tadas situacijas (paldies dievam negadijas pasam) kad japrojekte ko liek vai janem kredits firmas uzturesanai jo pie jauniem arhitiektiem rindas nestav bet par ofisu jamaksa ir. runajot par objektiem kur ar naudu vis ok, ari tadi gadas nevisai korekti, piemeram naudas glabatuves varena grandioza un apbrinas verta arhitektura ta ari palika no manas puses neizprasta, ka ari centra nams un vel dazi 10ti objekti par kuriem mes visi varesim velak balsot par tiem birokratiem pirmkart… Lasīt vairāk »

pArt
Guest
pArt

Ja Tu šitā projektē kā raksti, tad ir skaidrs, kur rodas tā saucamā "elitārā architektūra"!

Gramatika un citi likumi ir nepieciešami pārpratumu novēršanai.

Tā, lūk!

nesaprotu
Guest
nesaprotu

a.ž., lūdzu raksti ar garumzīmēm. No Tava raksta īsti nesaprotu, ko tu tur, un par ko, un kā – teksts tāds neskaidrs, bet garš gan. Vai tu ikdienā arī tikpat nesakarīgi runā?

a.s.
Guest
a.s.

Varbūt vajadzētu uztaisīt pēdējos pāris gados Rīgā uzcelto ievērojamāko objektu sarakstu un tad par tiem nobalsot?

a.ž.
Guest
a.ž.

par tiem projektiem protams katrs izvelas ko un ka projektet un kaut minimali normalo arhitekturu var izspiest ari no mazbudzetnieka. bet ir var but ari tadas situacijas (paldies dievam negadijas pasam) kad japrojekte ko liek vai janem kredits firmas uzturesanai jo pie jauniem arhitiektiem rindas nestav bet par ofisu jamaksa ir. runajot par objektiem kur ar naudu vis ok, ari tadi gadas nevisai korekti, piemeram naudas glabatuves varena grandioza un apbrinas verta arhitektura ta ari palika no manas puses neizprasta, ka ari centra nams un vel dazi 10ti objekti par kuriem mes visi varesim velak balsot par tiem birokratiem pirmkart… Lasīt vairāk »

nesaprotu
Guest
nesaprotu

a.ž., lūdzu raksti ar garumzīmēm. No Tava raksta īsti nesaprotu, ko tu tur, un par ko, un kā – teksts tāds neskaidrs, bet garš gan. Vai tu ikdienā arī tikpat nesakarīgi runā?

pArt
Guest
pArt

Ja Tu šitā projektē kā raksti, tad ir skaidrs, kur rodas tā saucamā "elitārā architektūra"!

Gramatika un citi likumi ir nepieciešami pārpratumu novēršanai.

Tā, lūk!

Blokz
Guest
blokz

mīļie kolēģi, tā vieta lai kritizeetu publiski un noliktu aiz muguras (redzzeej to tur, tas baigais sviesc ne?) ATVERIET DURVIS, uzaiciniet kolegus uz biroju ciemos, pastāstiet par projektiem, metodem, atklajumiem. Vai ari piezvanat un piesakaties ciemos pie citiem, vecajiem cīnubiedriem, kautka tā. Teiksim 5dienas vakarā Andris neaiznes viskiju uz būvvaldi, bet aiziet uz biroju pie Jāņa, tad abi pie Vlada. Vismaz citās valstis tas ir normāli. Normali ir arī socializēsanas vakari, kur viens vai vairaki prezentē sava biroja darbus pārējie citreiz. Bet mums latvieshiem katram savs zirnis aiz vaiga, katrs zem sava celma slepjaaas..

...
Guest
...

izklausaas labi

sliktie un labie
Guest
sliktie un labie

Kritikai būtu jābūt un protams konstruktīvai. Bet diemžēl pie mums visiem labāk patīk izteikties nevis par arhitektūru, bet par kolēģiem arhitektiem, un, patiesībā jau apnicis, ka katrs slavē tikai sevi un savu līdzgaitnieku darbus.

Saprotams, ka arī arhitektūra visvieglāk atrast domubiedrus kam nepatīk cita kolēģa veikums, jo iemeslu kāpēc nepatīk var būt daudz. Man liekas, ka vēlme visu kritizet un jo iznīcinošak, jo labāk nav īstais ceļš- kādam taču ir paticis, ja jau objekts izprojektēts un uzcelts. Varbūt tam kritizētājam pašam nav taisnība, tet kliedz tik skaļi un parliecinoši, ka jāsāk ticēt.

Vita Banga
Guest
Vita Banga

Nu nē, kritikai jābūt, citādi nav attīstības, jo pašapmierinātība velk uz miegu. Un žurnālam "La" jau 4 gadi atpakaļ izteicu šo domu par slikto celtņu apskatu un citrona balvas iedošanu, taču …

grauzējs
Guest
grauzējs

kritikai, nevis tam, ko pie mums uzskata par kritiku

aadiletants
Guest
aadiletants

Tas labi, ka "tenderis" ir par sliktāko ēku. Nevietā ir teikt "arhitektūras darinājums". Gadījās te Vīnē aplūkot "gazometrus" no iekšas un ārpuses, iekšā ir izstāde ar bildēm par to, kā tos gazometrus būvēja. Iesaku apskatīt, ja kas, bet nau jau nekas jauns. Man svarīgi bija ka cits. Es domāju – kas bija tik īpašs tajos apjomos ar kupoliem, ka nenojauca. Vietu tie aizņem ļoti lielu, varēja tač sabūvēt kaudzēm kvadrātainos metrus. Kaut kas tomēr bija – tie sēdēja pilsētas ainavā, tie bija gaumīgās proporcijās, stipri uzbūvēja, kā nekā dabasgāzi ģlabāja tajos. Tas arī viss. Nekāds "haute cotoure". Ziiet, mana svaigākā… Lasīt vairāk »