Apkopoti pieteikumi arhitektūras gada balvai

Nozīmīgākais regulārais Latvijas arhitektūras notikums — Arhitektūras gada balva šogad nobīdījusies no pavasara uz rudeni, tādejādi drusku konkurējot ar Rīgas balvu, kas savulaik, taisni lai atškirtos, tika ielikta oktobra sākumā, — Pasaules arhitektūras dienā. Nupat Arhitektu savienība ir nodevusi atklātībai visus pieteiktos darbus un tie ir apskatāmi LAS mājaslapā.

Cenšoties uzlabot nacionālās balvas procedūru, pirms dažiem gadiem tika ieviests dalījums kategorijās, kas, protams, darīts ar labiem nodomiem, taču padara skatu uz aktuālo arhitektūras ainu sadrumstalotāku un neskaidrāku. Taču, iespējams, šo iespaidu drīzāk rada iesniegto 50 arhitektūras darbu atškirīgais līmenis, — šajā apkpojumā nav nekādas atlases, — vietējā žūrija tikai nupat ir sākusi darbu, un finālisti tikšot nosaukti oktobra otrajā nedēļā.

Atlases žūrijā šogad strādā arhitekti, pagajušā gada balvu saņēmēji Brigita Bula, Artūrs Lapiņš, Ināra Caunīte un Vita Škapare, kā arī arhitektūras kritiķis Vents Vīnbergs, dizaineris Holgers Elers un mākslinieks Jānis Avotiņš. Kā minēts oficiālajā relīzē, “Iepazīstoties ar iesniegtajiem darbiem, žūrija izvērtē tādus aspektus kā ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb viengabalainība, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība”.

 Tiecoties risināt daudzkārt diskutētās pretrunas, ko gada balvā veido centieni godināt izcilības, pretstatā skrupulozākam izvērtējumam pa nozarēm un kategorijām, komplicētāka ir kļuvusi arī apbalvošanas sistēma. Kā skaidro preses informācija: “Latvijas Arhitektūras gada balvas ietvaros tiek pasniegti trīs pakāpju apbalvojumi: Atlases žūrijas balva attiecīgajā kategorijā un diploms visiem atlases žūrijas izvirzītajiem nominantiem, Fināla žūrijas balvas, jeb Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020, kas tiks pasniegtas labākajiem fināla darbiem saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu, kā arī Latvijas Arhitektūras Lielā gada balva 2020 jeb Grand Prix, kas tiks pasniegta vienam fināla darbam saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu.”

Latvijas Arhitektūras gada balvas ceremonija notiks 30. oktobrī.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Par Miķeļa izvēli:
Par inovitāti – Aizkulises, Dzirciema aptieka, Rimi Aleja.
Par atmosfēru, interjeru – Hanzas perons
Par aktivitāti, procesu – MAD
Par uzdrīkstēšanos – Mežaparka estrāde
Par daudzsološāko projektu – ARHIS Pine
Par iejūtību – Roche
Par arhitektonisko domāšanu – Didzis un pītais paviljons

Galveno nenožmiegtos – iedotu diviem – MAD un Pītajam paviljonam

Pēdējo reizi rediģēts 1 gads pirms - rediģētājs Miķelis
Miķelis

O….Vāāāā….verlī. Žūrija šogad bijusi drosmīga! Miķeļa katliņa maliņa nu jau drīz kļūs pamatīgi nodilusi. Paceļu cieņā savu katliņu Brigita un Vents! Re – kā! Patiess prieks par Jūsu izvēli! Tas gan neatceļ Miķeļa gada balvas listi, bet vienā gan varam sasisties ar dūrēm – neatkarīga un nekomerciāla domāšana vairo Arhitektūru. Ko diez domā Akropoles radītāji – jāmet ķiveres un cimdi zemē un jāizslido uz klopi 😉

2
0
Lūdzu, komentējietx