Andis Sīlis — lekcijā par rekonstruktīvismu un metamodernismu

Noslēdzot industriālā mantojuma tēmai veltīto lekciju ciklu Provodņikā, trešdien, 27. jūlijā plkst 19.00  ar lekciju “Rekonstruktīvisma un metamodernisma arhitektūra” uzstāsies biroja SZK un Partneri dibinātājs arhitekts Andis Sīlis.

Lekcijā jēdziens industriālais mantojums tiks apskatīts plašākā kontekstā. Mūsdienu cilvēka racionālisms ir radikāli mainījis sabiedrības uzbūves sociālekonomisko modeli un atstājis ietekmi uz veidu, kādā mēs uztveram esības kvalitātes un meklējam jaunus, labākus kopdzīves modeļus.

Lekcijā tiks aplūkotas vairākas tēmas:

  • Izmaiņas attieksmē pret dažāda veida mantojumu
  • Racionalitātes un estētikas pretrunas arhitektūras / telpas ražošanas procesā
  • Aktuālās arhitektūras un kultūras filosofijas teorijas
  • Kā domāt par arhitektūru jaunās paradigmas ietvaros?

Lekcija notiks radošā kvartāla Provodņiks 2. stāvā, piekļūšana no Tvaika ielas, no ziemeļu puses.
Pasākuma rīkotāji: radošais kvartāls Provodņiks, Latvijas Arhitektu savienība

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
8 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Ak tu tētīt 🙂 Šito vajadzētu Miķeļam paskaidrot: 1. Telpas ražošanas process. 2. Jaunā paradigma. 3. Sabiedrības uzbūves sociālekonomiskais modelis. 4. Esības kvalitātes. 5. Kopdzīves modeļi. Skaidrs ka viens no inkarnācijas mērķiem piedzimstot un pēc tam topot par arhitektu ir ieraudzīt pasauli visā tās sarežģītībā, tomēr viens no rezultātiem mūža garumā varētu būt spēja izteikties par pasauli vienkārši. Protams nevajadzētu radīt vēl kādu jaunu reliģiju, bet tomēr. Ir kāds raidījumu cikla LTV par arhitektūru, kur apskata dažādas pilsētu vietas visā pasaulē, nesen bija par Ņujorku, jauno vietu, kur viņi nonesa visas ielas un izveidoja vairākus debesskrāpjus ar skaistu parku, apvienojot… Lasīt vairāk »

Andis Sīlis

Tev, Miķel, gan tās klapes ir šauras, atkal mal par piķa trūkumu, kaut trūkums ir intelektuālajā kapacitātē. Ja pirms buldurēšanas padomātu, saprastu, ka pats arī esi “industriālais mantojums”, kurš izmisīgi vaid par kapitālisma netaisnīgajām blaknēm sabiedrībā un profesijā, arī tās ir 4 indutriālo revolūciju mantojums. Par telpas “ražošanu” gan piekrītu, manā tekstā bija ironiskas pēdiņas kuras pazudušas tulkojumā.

Miķelis

Īsti tā nav, arī esmu diezgan ironisks par visu notiekošo, kā jau saproti, dažreiz to lieku lietā komentāros. Mēs te varētu izvērst veselu offtopiku par to kas vispār notiek Latvijas ekonomikā un konkrēti vienā tās apakšnozarē – kā Tu biji rakstījis – “telpas ražošanā”, jo es kā reizi esmu tas, kas cehā šāncē pie lielās virpas melnām mutēm. Par “piķa nav” tēmu. Piekrītu, ka intelektuālā kapacitāte dažreiz rodas naudas trūkuma apstākļos, nu bet dažreiz, aptuveni vienā gadījumā no 100. Nu tas, ja runājam par jaunuzņēmumiem. Pārējie mirst ar taisnām kājām un sastingušu smaidu sejā. Nezin kur esi ņēmis, ka buldurēju,… Lasīt vairāk »

Pēdējo reizi rediģēts 1 gads pirms - rediģētājs Miķelis
Miķelis

P.S. Nu un Kopdzīves modeļi – tur vispār slēpjas bomba 😉 Kā to Tu biji domājis?

Miķelis

P.S. Nē nu varbūt tāds bija mērķis, lai arhitekti dod atzinumu šitam visam pārvilkt sarkano kristu pāri un iecelt tur tādus mazus smukus dzīvoklīšus ar zaļajām terasēm un uzvārīt megapiķi🤓 Nu bet tad nevajadzēja tā saspringt, ir piemērs Tekstiliāna Torņkalnā, kurai uzkrita lielā melnā bumba un pārvērta to mazo dzīvoklīšu paradīzē. Bet Provodņiks, atšķirībā no Kuzņecova porcelāna fabrikas, nekad neko estētiski augstvērtīgu nav izlaidis, nu kaut vai atšķirībā no RRR vai VEF. Tā kā iespringums, lai publiski pamatotu lielās melnās bumbas darbus, varētu būt velts. Nu vienīgi kurš tai rajonā gribēs dzīvot mazos jaukos dzīvoklīšos ar iespēju ievilkt nāsī kādu… Lasīt vairāk »

Konrāds

Kas ir Andis Sīlis un Miķelis?

Miks Kārkliņš

Ko tu te ņemies Miķel?!! ANDA lekcija. Tas sanāk stipri reti, un vel…kad Andim ir bijusi garlaicigs priekšnesums? Aizej noklausies un tad mētajies ar kritiku. To gan dzirdēt būtu interesantāk .

Miķelis

Es jau par to pašu 😉 Ir taču lielajiem roķeriem arī iesildītāji. Pieteikums bij tāds pasauss, tāpēc mazliet piemetu garšvielas. Aiziet nevarēšu, jo šodien jābrauc uz Lietuvu, bet internetos paurķēšos, cerams ka digitālās pēdas paliks.

8
0
Lūdzu, komentējietx