Pēteris Bajārs ar lekciju par lēno arhitektūru

Radošais kvartāls «Provodņiks» Ganību dambī 63 sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību vasaras sezonas garumā rīko industriālā mantojuma dienas, kuru ietvaros būs iespēja iesaistīties un būt līdzdalībniekiem diskusijās un radošās aktivitātēs saistītās ar šo mantojumu, tā mūsdienu izaicinājumiem un nākotnes iespējām. Ievadot pasākumu virkni 15. jūnijā plkst. 19.00 ar lekciju «Slow Architecture» uzstāsies biroja OUTOFBOX vadošais arhitekts Pēteris Bajārs.

Trekno gadu laikā svaigi dibinātais arhitektu birojs INDIA savā paspārnē paņēma teju visas Pārdaugavas rūpnīcas, īsā laika posmā radot attīstības vīzijas ne vienai vien degradētajai teritorijai. Vairums no tām tālāk par detālplāna stadiju tā arī netika. Tomēr radītā papīra arhitektūra palīdzēja pašiem sev nodefinēt mantojuma saglabāšanas un teritoriju revitalizācijas principus.

Pārdzīvojot pasaules ekonomisko krīzi un pārdzimstot kā OUTOFBOX arhitektiem, interese par industriālām teritorijām nezūd – top vīzijas bijušai Popova rūpnīcai, VEF teritorijai un bijušai ‘Uzvarai’ Sporta kvartālā. Kas mainījies 10 gadu virzienā? Kā rast pielietojumu Rīgas tukšajām telpām? Kādas idejas ieviest PROVODŅIKS revitalizācija. Par to industriālā mantojuma dienu ietvarā — arhitekts Pēteris Bajārs.

Pēteris Bajārs: Slow Architecture

15. jūnijā plkts. 19.00-20.30
Radošajā kvartālā «Provodņiks» Ganību dambī 63

Pasākuma laikā būs iespēja pasūtīt uzkodas un dzērienus no bāra “Auss”.
Autostāvvietas bez maksas, ieeja par ziedojumiem!
Pasākuma rīkotāji: Radošais kvartāls “Provodņiks”, Latvijas Arhitektu savienība
Pasākuma atbalstītāji: Nekustamo īpašumu attīstītājs “Realto”, Biedrība “Attīstībai
un nākotnei”, bārs “Auss”, Biedrība “Plēšas”, Latvijas Nacionālā bibliotēka

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Lēnā arhitektūra. Nu vispār esmu gar zemi. Un vēl Provodņikā. Dažreiz Visums izspēlē visus trumpjus jau pirms notikuma. Vēlreiz. Lēnā arhitektūra Provodņikā. Tagad pie teorijas. Nē, pag, dzērieni no bāra “Auss” 🙂 Labi, tagad. 1. Mani protams fascinē doma par vecā rūpnieciskā mantojuma pārvēršanu mākslas mājvietā, tomēr neredzu pārvērtējus. Tuvojas megakrīze, kas izslaucīs biroja telpas tukšas, jo visi sēdēs mājās ietinušies segās un burtos rēķinus šajā ziemā. 2. Kaut kur pavisam nesen Galvenais ģeopolitiskais stratēģis pasaulē noklepojās ka laiks savākt atpakaļ Pētera I iekarotās teritorijas un ko somi atbildēja ar momentānu žoga projektu 4 m augstumā. poļi jau to paveikuši… Lasīt vairāk »

1
0
Lūdzu, komentējietx