Uldis Lukševics ar lekciju par mantojuma projektiem

Industriālā mantojuma tēmai veltīto lekciju ciklā trešdien, 10. augustā plkst 19.00  ar lekciju “Pievienot noņemot”  uzstāsies Uldis Lukševics, stāstot par biroja NRJA projektiem un savām atziņām.

Lekcijā tiks apskatīta arhitektu biroja NRJA pieredze darbā ar industriālo mantojumu caur atsevišķiem projektiem:

  • Kokvilnas manufaktūras “Lenta” pārbūve Jelgavas ielā
  • Vēsturiskās Jelgavas līnijas depo ēkas pārbūve par Dzelzceļa muzeja izglītības centru
  • Rūpnīcas “Komutators” krāsošanas ceha pārbūve par biroju ēku “Red Line” Bukultu ielā
  • Tabakas fabrikas pārbūve par Kultūras akadēmijas kvartālu Miera ielā
  • Vēsturiskās Rīgas Cirka ēkas pārbūves 1. kārta

Lekcija notiks radošā kvartāla Provodņiks 2. stāvā, piekļūšana no Tvaika ielas, ziemeļu puses.
Pirms lekcijas plkst. 17.30-18.30 ir iespēja doties ekskursijā pa Provodņika ēku.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
7 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Ir viena atskabarga. Industriālais mantojums – tas nozīmē industriālā objekta saglabāšanu tā pirmatnējā izskatā, ierīkojot tur apskates objektu, varbūt mākslas objektu vai citu publisku funkciju, bet SAGLABĀJOT SAIKNI AR PIRMATNĒJO FUNKCIJU. Kā papildus punkts – Cirks nu nekādi nav industriālais mantojums, fabrika Lenta tiks pārbūvēta par dzīvokļu kvartālu, Tabakas fabrikas bijusī funkcija nekur neatspoguļojas, bet Red Line vispār ir principā jaunbūve. Skaidrs ka visiem jaunmodīgajiem jāpazīmējas un jāatzīmējas, bet nu cienam terminus, vai vismaz pajautājam Profesoram. Kā viņam iet, vai kāds zin? Tādā garā mēs varam uzaicināt Norde&Sarma uz industriālā mantojuma saglabāšanas lekciju “Kuzņecova porcelāna fabrikas pārbūve par tirdzniecības centru… Lasīt vairāk »

Pēdējo reizi rediģēts 10 dienas pirms - rediģētājs Miķelis
Annija

Industriālais mantojums ir ēkas / būves, kas kādreiz izmantotas ražošanas / transporta funkcijai; pati definīcija neietver ne rūpniecības funkcijas saglabāšanu, ne arī jaunu funkciju ieviešanu vai ēkas pārbūvi, t.i,, tā neietver tālākas darbības priekšnoteikumus, bet atzīst šīs tipoloģijas ēkas kā vērtīgas laika liecības. Industriālā mantojuma dienas notiek tādēļ, lai savas jomas profesionāļi izteiktu viedokli, par to, kā šīs ēkas var izmantot mūsdienās, un pastāstītu par savu pieredzi darbā pie līdzīgiem objektiem. Droši nāc uz lekcijām, varēsim padiskutēt uz vietas.

Miķelis

Nē protams. Vārds mantojums visā pasaulē tiek lietots kā sinonīms vārdam saglabāšana. Industriālais mantojums ir ne tikai ēkas, bet arī darbagaldi, mašīnas, lokomotīves un viss kas tik vēl ne. Tas ,ka Latvijā jauc industriālā mantojuma saglabāšanas koncepciju ar ēku pārbūvi ir nožēlojami. Ja nav naudas, un Realto acīmredzot tās nav, jo negrasās taču atjaunot Provodņiku, tad nosaukumam vajadzēja izvēlēties ko neitrālāku. Nu piemēram Industriālā mantojuma revitalizācijas dienas, kas nozīmē ka industriālā ēka iegūst otru elpu, tiek pārveidota un iegūst jaunu funkciju.
Bet 21.gadsimtam raksturīga nevērība pret detaļām un pašiņu kultūra, kas noved pie zināšanu kultūras izzušanas.

Andis Sīlis

Kādu, pie velna, saikni ar proletariāta svīšanu pie bezgalīgiem darbagaldiem un konveijera lentēm, virpām un “stanokiem”, piedāvā izsviest visus no loftiem, mākslas telpām, kovorkingiem utml laikmetīgu pielietojamību + sērīgi apcerēt “pirmatnējo funkciju”, piedevām tērējot nodokļus renovācijai un apkurei?
Būs jātaisa šitā platforma ciet, Zvirgzdiņš nevienu rakstu no sevis izspiest nevar, projekti publicēti netiek, skandāli un diskusisjas izmirušas, Tu, Miķel, kkādu senilu un depresīvu svietu nes.. pilnīgā bezjēgā uzturēt pie dzīvības beigtu kaķi.
Varbūt kāds grib pārņemt a4d menedžmentu?

Pēdējo reizi rediģēts 6 dienas pirms - rediģētājs Andis Sīlis
Miķelis

Mierīgāk, mierīgāk, kāda tad blakts iekodusi šoreiz? Pārāk bieži laikam pa industriālā mantojuma telpām staigā 😉 Nav nekas pret pārveidošanu, bet redz industriālo mantojumu, būsim korekti, saglabāt var atļauties bagātas valstis. Es te par terminiem, Andi. Un industriālais mantojums nav vis kas ko mēs visi, kā vecie senilie kaķi, par to nosaucam. Piekrīti? Pārņemt neko nevajag, jo Artis ļoti labi visu menedžē. Tas, ka Tu te esi rets viesis – fakts. Pie mums pierasts tā kā no citiem visu gaidīt. Kad pats ieliki kādu pēdējo rakstu? Šis nav komerciāls projekts, kur tas kas piķo, pasūta mūziku. Nekad nav bijis. Cik… Lasīt vairāk »

Pēdējo reizi rediģēts 5 dienas pirms - rediģētājs Miķelis
Miķelis

P.S. Paskaties pa LTV1 savulaik rādīja raidījumu par Anglijas Nacionālā arhitektūras mantojuma fondu, kur Džordžs Klārkls izvadā savus skatītājus pa Nacionālā arhitektūras mantojuma fondu, kur fonds uzpērk pilis, muižas utt. un tās atjauno sākotnējā izskatā, nekādus loftus, viesnīcas vai vēl ko citu nebūvējot. Bij pat raidījums par arhitekta Goldfingera darbnīcu ( bija labs starp citu ), kur viss atstāts tā it kā arhitekts tikai uz brīdi izgājis. Tad lūk – tā ir nacionāla programma, ko var atļauties angļi. Mēs to nevaram – tāpēc mēs kā nākas iedvešam otru dzīvību bijušājās industriālajās būvēs, un tas nav slikti un ir labi. Bet…INDUSTRIĀLAIS… Lasīt vairāk »

Pēdējo reizi rediģēts 5 dienas pirms - rediģētājs Miķelis
Miķelis

P.S.P.S. Un beidz šito sviestu dzīt par a4d.lv klapēšanu ciet, ja 😉 Ka Tevi nepakar pie kuģa pirmās rājas, vai neliek noiet pa dēli. Pirāta kuģis nekad nav perfektā vieta, kur viss notiek pēc valsts apstiprinātiem noteikumiem. Tāda taču bij tā iecere, ne?

7
0
Lūdzu, komentējietx