Ainavu arhitektūras balvas lekcijas un diskusija

Latvijas Ainavu arhitektūras balva 2019 (LAABA) aicina uz lekcijām un diskusiju 12. un 13. septembī, pievēršoties ainavu arhitektūrai, mūsdienu pilsētvides izaicinājumiem un tendencēm, procesiem un pārvaldībai.

Lekcijas

Par ainavu arhitektūru, mūsdienu pilsētvides izaicinājumiem un tendencēm, par gudro pārvaldību un vides kopradi stāstīs ainavu arhitekte Jennija Osuldsena (Jenny B. Osuldsen, Snøhetta, Norvēģija) un Tīna Sobija (Tina Saaby, Dānija)

12. septembrī, plkst. 9.00-11.00
Tallinas ielas kvartāla Angārā

Jennija Osuldsena 1991. gadā ieguvusi maģistra grādu ainavu arhitektūrā Norvēģijas Dabaszinātņu universitātē, studējusi ainavu arhitektūru un mākslu Pomonas Cal Poly universitātē, Losandželosā, ASV. Kopš 1995. gada strādā un pašlaik ir partnere arhitektūras un ainavu darbnīcā “Snøhetta”. Jennja ir profesore un pasniedz ainavu arhitektūru Norvēģijas Dabaszinātņu universitātē un ir arī AxJohnson viesprofesore maģistra programmā ilgtspējīgas pilsētvides projektā Lundas universitātē, Zviedrijā.

“Ainava ir transdisciplināra. Snøhetta sākās kā arhitektūras un ainavu arhitektūras darbnīca un šobrīd ir starptautiski atzīta arhitektūras, ainavu arhitektūras, interjera arhitektūras un zīmola dizaina prakse, kura kopš tās pirmsākumiem palika uzticīga savam starpdisciplinārajam domāšanas veidam.”

Tīna Sobija studējusi Orhūsas Arhitektūras skolā un Kembridžas Universitātē, ieguvusi maģistra grādu arhitektūrā un Radošo zināšanu uzņēmējdarbības vadībā Dānijas Karaliskās mākslas akadēmijas arhitektūras skolā. Strādājusi kā arhitekte un kā partnere birojā “WITRAZ arkitekter + landskab”. Kopš 2019. gada vada “Tina Saaby Copenhagen”. Lasa vieslekcijas Dānijas un citu valstu profesionālās augstskolās, ir vairāku desmitu publikāciju autore, pastāvīgi piedalās profesionālo apbalvojuma pasākumu žūrijās Dānijā, Vācijā un citās Eiropas valstīs. Vācijas Arhitektu asociācijas un Anglijas Urbānisma akadēmijas goda biedre.

“Es domāju, ka mūsu pilsētām un ainavām — lielām un mazām — jāspēj glabāt nezināmo un noslēpumaino, būt ļoti atvērtām pret pasauli un vienlaicīgi jāspēj radīt drošību un cilvēka mēroga telpas nelielām kopienām.”

 

Ainavas maiņa / Landscape shift

Diskusija par ainavu pasaulē un Latvijā, par pilsētvides veidošanas tendencēm un izaicinājumiem

13.septembris plkst. 12.00-14.00
Peldošā mākslas galerijā NOASS AB dambis 2, Rīga

Landscape shift ir divu diskusiju ciklu — “Urban shift” un “Ainavu sarunas” — satikšanās. Ainavas maiņa ir par procesiem mūsdienu materiālā, sociālā un mentālā ainavā. Ainavu arhitektūrai un pilsētvides dizainam noteicoša nozīme cilvēku labbūtībai un pilnvērtīgās dzīves iespējošanai. Mūsu izpratne par arhitektūru, ainavu arhitektūru un vides dizainu neaprobežojas ar fiziskās telpas transformāciju. To saprotam plašāk – kā cilvēku zināšanu, pieredzes un emociju ietekmi uz vidi un to izpausmes gan ainavu arhitektu darbā, gan mobilitātes struktūru veidošanā, gan fiziskās vides estētiskos risinājumos, gan kopienu veidošanā.

Landscape shift veicinās diskusiju par ainavu arhitektūras, dizaina un pilsētvides savstarpējām attiecībām, kā arī par sadarbību starp nozares speciālistiem un sabiedrību. Diskusiju organizē Latvijas ainavu arhitektu asociācija sadarbībā ar URBAN INSITUTE Riga un Rīgas pilsētas arhitekta biroju (RPAB).

Diskusijā piedalās Rīgas arhitekts Gvido Princis, LAABA 2019 starptautiskās žūrijas dalībnieki Jennija Osuldsena (Jenny B. Osuldsen, Norvēģija), Tīna Sobija (Tina Saaby, Dānija), Kristīna Kupere (Kristiina Kupper, Igaunija), , Džeimss Heiters (James Hayter, Austrālija), Mants Pilkauskas (Mantas Pilkauskas, Lietuva), Donāts Baltrušaitis (Donatas Baltrušaitis, Lietuva), Jērans Lindbergs (Göran Lindberg, Zviedrija). Un visi Landscape shift apmeklētāji.

Diskusija notiks fishbowl formātā. Dalībnieku lokus kopā saturēs Jonass Bīhels (Jonas Büchel, Urban Institute, Rīga). Uz pasākumu aicināti visi plānošanas jomas profesionāļi, studenti un citi pilsētu attīstības interesenti. Ieeja pasākumā — bez maksas, ar ielūgumiem vai reģistrējoties elektroniski. Diskusija notiks latviešu un angļu valodā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx