Aicina pieteikt pretendentus Jaunā Eiropas Bauhaus balvai

Eiropas Savienības institūcijas un Latvijas Arhitektu savienība aicina arhitektus līdz 28. februārim pieteikt darbus “Jaunā Eiropas Bauhaus” balvai. Konkursam ir divas daļas — īstenotie projekti (A) un uzlēcošās zvaigznes (B), kas liek uzsvaru uz jauno arhitektu konceptuālajām idejām. Abās daļās projekti iesniedzami četrās kategorijās. Konkursa mērķis ir atzīmēt un godalgot izcilību “Jaunā Eiropas Bauhaus” idejas īstenošanā, akcentējot trīs pamatvērtības — ilgtspēju, estētiku un iekļaušanu.

Jaunais Eiropas Bauhaus attiecas uz mūsu ikdienas dzīvi un ir īpaši vērsts uz labāku kopdzīvi skaistākās, ilgtspējīgākās un iekļaujošākās vietās. Runa ir par globālo problēmu pārvarēšanu ar vietējiem risinājumiem, lai sasniegtu mūsu klimata mērķrādītājus un atbalstītu plašāku pārveidi vietējā līmenī.

Jaunā Eiropas Bauhaus pamatā ir trīs nedalāmas pamatvērtības:

  • ilgtspēja — no klimata mērķiem līdz apritīgumam, nulles piesārņojumam un biodaudzveidībai,
  • estētika — ne tikai funkcionalitāte, bet arī pieredzes kvalitāte un stils,
  • iekļaušana — daudzveidības vērtības atzīšana, līdztiesība visiem un pieejamība piekļuves un cenas ziņā.

2021. gada konkurss bija pirmais nozīmīgais solis, kas sperts, lai godalgotu izcilību un radošumu Jaunā Eiropas Bauhaus īstenošanā. Tas apvienoja izcilus projektu piemērus, idejas un koncepcijas (kopumā tika saņemti vairāk nekā 2000 pieteikumu), kas iedvesmoja iniciatīvas “Jaunais Eiropas Bauhaus” attīstību kopumā un palīdzēja izveidot tās koncepciju. Šīs pirmās balvas skaidri parādīja, ka mūsu vietējās kopienas spēj sanākt kopā un atrast visradošākos un ilgtspējīgākos risinājumus, lai padarītu mūsu dzīvi labāku.

2022. gada konkurss ir sniedzis nozīmīgu ieguldījumu kopizstrādes posmā, kurš noveda pie vīzijas, kas tika pausta Eiropas Komisijas paziņojumā par Jauno Eiropas Bauhaus. Ņemot vērā iedvesmojošos piemērus, kas iesniegti balvām, kā arī 2000 pieteikumu, kas saņemti projekta kopizstrādes posmā, Komisija izšķīrās par četriem tematiskajiem virzieniem, kuros tiks izstrādāti pirmie soļi Jaunā Eiropas Bauhaus konkrētai īstenošanai:

  • atjaunot saikni ar dabu,
  • atgūt piederības sajūtu,
  • priekšroku dot vietām un cilvēkiem, kam tas vajadzīgs visvairāk, un
  • industriālajā ekosistēmā ieviest ilgtermiņa aprites cikla domāšanu.

Jaunā Eiropas Bauhaus otrā konkursa ietvaros mēs turpināsim kopīgi atbalstīt šo skaisto ilgtspējīgas transformācijas kustību!

Pamatojoties uz četriem tematiskajiem pārveides virzieniem, ir izveidotas četras dažādas kategorijas esošajiem piemēriem vai jaunajām koncepcijām un idejām, kas labi ilustrē Jaunā Eiropas Bauhaus vērtību trīsstūri un var iedvesmot Jaunā Eiropas Bauhaus kustību kopumā.

Katrā no četrām kategorijām ir divas paralēlas konkursa sadaļas:

  • A sadaļa: “Jaunā Eiropas Bauhaus balvas”, kas veltīta jau pabeigtu projektu piemēriem, un
  • B sadaļa: “Jaunā Eiropas Bauhaus uzlecošās zvaigznes” , kas veltīta koncepcijām vai idejām, kuru autori ir jaunie talanti vecumā līdz 30 gadiem.

Katras kategorijas katrā sadaļā tiks piešķirtas divas balvas — par pirmo un otro vietu.

Katrā sadaļā viens papildu uzvarētājs tiks izraudzīts publiskajā balsojumā (t. i., kopumā divas balvas, kas piešķirtas, pamatojoties uz publisko balsojumu).

Papildus pieteikumu kvalitātes novērtējumam novērtēšanas procesa pēdējā posmā tiks ņemta vērā arī ģeogrāfiskā daudzveidība, līdzsvars starp pieteikumiem, kas attiecas uz apbūves vides fizisku pārveidi un citu veidu pārveidi, kā arī kontekstu daudzveidība (lauku/pilsētu, maza mēroga/liela mēroga utt.).

Visi iepriekš atlasītie piemēri un koncepcijas/idejas pirms galīgās atlases būs skatāmas īpašajā Jaunā Eiropas Bauhaus tīmekļvietnē. Papildus naudas summai katrs balvas ieguvējs varēs izmantot mediju partnerības priekšrocības, ko Komisija nodrošinās īpašiem komunikācijas pasākumiem.

Informācija par konkursu  

Ceļvedis balvas pretendentiem latviski

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Eiropas Jaunais Bauhaus. Eiropas vecais Bauhaus bija diezgan interesanta kustība, kuru iesākumā vadīja Valters Gropiuss, kura citāts biezā apzeltītā rāmīm karājas Angļu Džentlmeņu kluba Cigāru istabā. Māksla pieder tautai. Bauhaus bija var teikt reakcija uz vācu tradicionālo arhitektūru un jūgendstilu. Tur nebija nekādas idejas par aprites cikliem, zaļo enerģiju, energoataupību utt. Bauhaus vairāk koncentrējās uz praktisko mākslas pielietojamību, nu tas kas citātā. Pie mūsdienu iedzīvotāju noslāņošanās, citējot jauno bauhaus “vietām un cilvēkiem kam tas vajadzīgs visvairāk” – runa varētu iet par bomžiem, pansionātu – gan psihoneiroloģisko, gan parasto, cietumniekiem un veciem cilvēkiem izmirstošās viensētās visā mūsu valsts teritorijā. Nu vismaz… Lasīt vairāk »

Miķelis

Otrdien, Latvijas TV1 22.00 rādīs filmu “Zaļās enerģijas ēnas puses”, kur atklās ka zaļās enerģijas iekārtu ražošana klimatam nodara lielāku kaitējumu par oglēm. Nu gluži kā jebkurš IPhons top izmantojot vergu darbu reto metālu raktuvēs. Par IPhonu ir laba grāmata Brian Merchant.THE ONE DEVICE. 2017.gads. Ieteicama visiem gadžeta lietotājiem. Tā kā Jaunais Bauhaus uz visa šī fona Miķelim neliekas diez ko pievilcīgs, bet apsolu speciālizlaidumu ADŽK 😉

2
0
Lūdzu, komentējietx