Aicina pieteikt darbus gada balvai

Arhitektu savienība aicina pieteikt darbus nozīmīgākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā — Latvijas Arhitektūras gada balvai, kuras mērķis ir apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sasniegumus, veicināt augstvērtīgas arhitektūras un visas nozares attīstību. Pieteikuma termiņš — 1. marts. Žūrija vērš uzmanību, ka šogad var iesniegt arī darbus, kas nodoti ekspluatācijā iepriekšējos gados.

 

Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteiktos darbus vērtēs divās kārtās. Visi balvai pieteiktie darbi tiks vērtēti pēc vienādiem un vienlīdz svarīgiem kritērijiem: ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb vai darbu iespējams uzskatīt par vienotu veselumu, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība. Visus iesniegtos darbus izvērtēs atlases žūrija, kuras sastāvā šogad ir arhitekti Ilze Mekša, Gunta Grikmane, Agnese Lāce un Viktors Valgums, tēlniece Liene Mackus, rakstnieks Pauls Bankovskis un dizainers Artūrs Analts. Otrajā kārtā nominantus vērtēs fināla žūrija, ko tradicionāli veido pieredzējuši arhitekti no ārvalstīm, kā arī viens atlases žūrijas pārstāvis.

Iesniegt darbus, kā arī iepazīties ar iesniegšanas un vērtēšanas kārtību var Arhitektu savienības mājaslapā www.latarh.lv. Organizatori norāda, ka konkursā var pieteikt neierobežotu skaitu darbu, tai skaitā gan Latvijā realizētus darbus (neatkarīgi no autoru valstiskās piederības), gan tādus, kas realizēti jebkur citur pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija. Visiem darbiem ir jābūt pieejamiem žūrijas apskatei. Šogad tiek dota iespēja pieteikt darbus, kas nodoti ekspluatācijā iepriekšējos gados, ja vien tie nav pieteikti konkursā iepriekš.

Arhitekti, pasūtītāji, būvnieki, pašvaldības vai sabiedriskās organizācijas darbus Latvijas Arhitektūras gada balvai var iesniegt līdz 1. martam. Latvijas Arhitektūras gada balvai iespējams pieteikt gan būves, gan darbus, kas saistīti ar arhitektūras procesiem šādās kategorijās:

  • Kultūras būves (kultūras, izglītības, sakrālās ēkas)
  • Sabiedriskas ēkas (viesnīcas, biroju ēkas, veselības un ārstniecības iestādes)
  • Daudzdzīvokļu ēkas
  • Tirdzniecības ēkas, ražošanas, sporta, inženiertehniskās būves
  • Privātmājas
  • Renovācija, rekonstrukcija, restaurācija
  • Interjers
  • Ainavu arhitektūra, vides labiekārtojums, vides objekti
  • Procesi

Kategorijā Procesi var pieteikt darbu, ko tā pieteicējs uzskata par saistītu ar arhitektūras procesiem, piemēram, grāmatas, periodiskus vai citus izdevumus, interneta resursus, TV vai radio raidījumus, pētījumus, izstādes, izglītojošus vai sabiedriskus pasākumus, mākslas darbus u.tml. Pieteikšanas brīdī darbam ir jābūt realizētam.

Latvijas Arhitektūras gada balvas ietvaros tiek pasniegti trīs pakāpju apbalvojumi: atlases žūrijas balva savā kategorijā un diploms visiem atlases žūrijas izvirzītajiem nominantiem, fināla žūrijas balvas, kas tiek pasniegtas labākajiem fināla darbiem saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu jeb sudraba ananasi, kā arī zelta ananass — Lielā gada balva jeb Grand Prix, kas tiek pasniegta vienam fināla darbam saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu. Gada balvas rīkotāji akcentē, ka Grand Prix var tikt izvirzītas tikai būves. Visas trīs minētās balvas tiek publiski izziņotas un pasniegtas Latvijas Arhitektūras gada balvas pasniegšanas ceremonijā 17. maijā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx