Aicina piedalīties konkursā Dzintaru koncertzāles vasaras zāles pārbūvei

Jūrmalas pilsētas dome martā izsludināja arhitektūras metu konkursu Dzintaru koncertzāles teritorijas un vasaras zāles atjaunošanai, plānojot saņemt vienotu apbūves ieceri koncertzāles Lielās zāles pārbūvei, paplašināšanai un apkārtējās teritorijas labiekārtošanai. Konkursa ietvaros 26. jūlijā un 23. augustā plkst. 10.00, iepriekš piesakot savu dalību, potenciālie pretendenti tiek aicināti uz tikšanos ar Jūrmalas pilsētas domes un Dzintaru koncertzāles pārstāvjiem, lai klātienē apskatītu objektu un pārrunātu metu konkursa ieceri.

 

Konkursantu uzdevums ir piedāvāt risinājumus lielās zāles ietilpības palielināšanai, vīziju koncertzāles priekšlaukumam un ieejai, SIA «Dzintaru koncertzāle» administrācijas ēkai, kā arī veikt kompleksu teritorijas analīzi un pielāgošanu publikas un mūziķu ērtībām. Pārbūvējot koncertzāli, jārod risinājumi arī koncertzāles izmantošanas laika paildzināšanai pirms un pēc vasaras sezonas.

Metu konkursa piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir 28. septembris. Konkursa nolikums atrodams Jūrmalas pilsētas domes mājas lapā: https://jurmala.lv/lv/pasvaldiba/iepirkumi/948-dzintaru-koncertzales-attistiba. Konkursa kopējais godalgu un maksājumu fonds — 50 tūkstoši eiro.

Pieteikties vizītei Dzintaru koncertzālē pretendenti var, rakstot uz epastu: metukonkurss@jurmala.lv. Iepriekš piesakoties, metu konkursa pretendentiem tiek piedāvāta iespēja redzēt koncertzāles darbību arī pasākumu laikā.

Dzintaru koncertzāle gadu desmitiem kalpo kā galvenā mūzikas un kultūras norises vieta kūrortpilsētā Jūrmalā. Koncertzāle ir Jūrmalas kultūras dzīves centrs un vizītkarte, nacionāla mēroga kultūrvēsturiska vērtība un arī tūrisma galamērķis. Dzintaru koncertzāles kompleksa galvenās daļas ir Mazā jeb slēgtā zāle, kas būvēta 1936. gadā (arhitekti — Aleksandrs Birzenieks un Viktors Mellenbergs), un Lielā zāle, kas uzbūvēta 1963. gadā (arhitekts Modris Ģelzis kopā ar inženieri Andri Biti), piedzīvojot vairākas pārbūves. Arhitektonisko un māksliniecisko vērtību dēļ koncertzāles teritorija un būves ir nozīmīgs kultūras un vēstures objekts Jūrmalas pilsētā.

Slēgtās koncertzāles restaurācijā Jūrmalas pilsētas pašvaldība no sava budžeta ieguldījusi vairāk nekā 12 miljonus eiro, un tas bijis vērienīgākais pašvaldības projekts pilsētas vēsturē. Restaurētā Mazā zāle (pārbūves arhitekti — Jauromāns un Ābele) durvis apmeklētājiem vēra 2015. gada maijā un kopš tā laika pilnvērtīgi uzņem klausītājus arī ziemā. Dzintaru koncertzāle ir vissenākā koncertzāle Latvijā un vienīgā koncertzāle Latvijā, kas iekļauta kultūras kanonā. Pilna koncertzāles atjaunošana Jūrmalas pilsētai ir prioritārs investīciju objekts.

 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Anna

kāpēc vajag paplašināt Dzintaru koncertzāles lielo zāli ? Vai tiešām ar esošajām sēdvietām nepietiek ? Labāk būtu tērējuši Jūrmalas skolām un bērnudārziem, kuru trūkst…

1
0
Lūdzu, komentējietx