A4D 15 gadu jubilejas pasākuma programma

Tuvojas A4D 15 gadu jubilejas pasākums un ir pienācis laiks atklāt programmu — runātāju vārdus un viņu pieteiktās tēmas, kas bagātinās vakara saturu.

Tiecoties līdzsvarot saviesīgo un izklaidējošo daļu ar intelektuālo, iecerēto ballīti papildinās virkne priekšlasījumu — mazas lekcijas vai prezentācijas, kuru nolūks ir rosināt domu apmaiņu par arhitektūru. Šai iecerei tika uzrunāti kolēģi, kas tā vai citādi saistīti ar Arhitektūras veicināšanas fonda (AVF) projektiem un A4D aktivitātēm. Viņu vidū ir gan AVF iniciētās balvas — Arhitekta pēdas laureāti, gan savulaik ar AVF kūrētās Leonardo da Vinci programmas atbalstu ārvalstu birojos stažējušies arhitekti, gan citādi ar A4D saistīti cilvēki, solot raibu un daudzveidīgu viedokļu gammu.  Pasākuma gaisotne iecerēta draudzīga un koleģiāla, bez pārspīlēta svinīguma.

PROGRAMMA

  • Ievada uzruna — Andis Sīlis, AVF valdes priekšsēdētājs
  • Atmiņas un pārdomas par to, kā un kāpēc tapa AVF un A4D, un kāds ir rezultāts — Vladis Neilands, AVF un A4D dibinātājs
  • Atskats A4D 15 gadu vēstures interesantākajos notikumos un pavērsienos — Artis Zvirgzdiņš, A4D redaktors

 

Mazās lekcijas

Jānis Lejnieks: Villa Prezidentiem 

PSRS Ministru Padomes pieņemšanu nama jeb «Kosigina dāčas» Jūrmalā peripetijas. Gunta Ulmaņa medību trofeju istaba Kosigina saunas un baseina vietā. Vairas Vīķes Freibergas lifts. Zatlera mēbeles. Bērziņa tukšums.

Uģis Šēnbergs: Zinātņu akadēmijas augstceltnes apkārtnes attīstības ideja

Pēc 10 gadiem Rail Baltica dzelzceļa līnija savienos Helsinkus, Tallinu, Pērnavu, Rīgu, Paņevežu, Kauņu ar Varšavu un tālāk ar Berlīni, vedot cauri piecām Eiropas Savienības valstīm. Lūkojoties no Rīgas centra, otrpus dzelzceļam ir rajons ar lielu attīstības un radošuma potenciālu. Akadēmiskais gadatirgus Lastādijā — «Akatirgus» — pētnieku, mākslinieku, studentu, skolnieku un uzņēmumu radošuma  tirdzniecība  ar mērķi atrisināt jaunu produktu attīstības praktiskās problēmas.

Pēteris Bajārs: Arhitektūras kritika un pīļu dīķa efekts

Vai sabiedrībā, kur katrs ikkatru katru pazīst, bet drukātie mediji pārtiek no reklāmdevēju labvēlības, ir iespēja būt godīgam? Vai latviskā mentalitāte spēj akceptēt viedokļu dažādību un tolerēt atšķirīgo? Vai protam nošķirt arhitektūras objektu no tā radītāja personības?

Austris Mailītis: Humanitārie un mākslas aspekti arhitektu profesijā un  izglītībā

Labu laiku arhitektūras izglītība Latvijā ir balstīta inženierzinātnēs, turklāt arhitektu blīvums uz 1000 iedzīvotājiem Latvijā ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā. Kāpēc būtu vajadzīga arhitektūras nodaļu Latvijas Mākslas akadēmijā? Un kādai tai būtu jābūt?

Ilze Paklone:  Vēstules no, uz un par Japānu

Izvēle mēģināt ko nepieredzētu — būt Māstrihtā, strādāt arhitektu birojā izvērtās par septiņu gadu ceļojumu no Nīderlandes uz Japānu. Ceļojums aizsākās ar Arhitektūras veicināšanas fonda trīs mēnešu stipendiju. Mazs impulss sākumā, un vēlāk, kad saslēdzās notikumi, intereses un pieredzes, šī izvēle ļauties ceļojumam atveda uz Latviju ar Japānu saistītus projektus

Miķelis Putrāms: Eksperimenta metode

Kas ir tie apstākļi un situācijas, kad projektēšanā ir vērts pielietot eksperimenta metodi, testējot neskaitāmu daudzumu iespējamo variantu, un kuras ir  situācijas, kad tā nedarbojas.

Renārs Putniņš: Vara, arhitektūra un sekss

Dzinuļi veidot telpiskas struktūras, evolūcijas ceļā no dzīvnieka uz cilvēku un tālāk, mūsdienu sociumu. Mājvietas infrastruktūra un Arhitektūra augstākminēto procesa perspektīvē.

 

Jāpiezīmē, ka runātāju secība nav stingri noteikta un atšķirsies no šeit publicētās. Rīkotāji neizslēdz arī kādas citas, ekspromta uzstāšanās. Pasākuma gaisotne iecerēta draudzīga un koleģiāla, bez pārspīlēta svinīguma.

Vakaru turpinājumā — saviesīgas sarunas, vīns un dejas.

A4D 15 gadu jubilejas ballīte 

Šo piektdien, 15 martā plkst. 15.00, Kalēju ielā 8
Vēl var pieteikties.

 

 

Artis Zvirgzdiņš, A4D redaktors

A4D 15 gadu jubilejas pasākums — 15. martā
https://a4d.lv/notikumi/a4d-15-gadu-jubilejas-pasakums-15-marta/

Atbalstītāji:

Arnis Kleinbergs / ARHIS
Juris Poga / ARHITEKTA J. POGAS BIROJS
Ventis Didrihsons / DIDRIHSONS UN DIDRIHSONS
Gundars Vīksna / G. VĪKSNAS ARHITEKTU BIROJS
Aldis Zvaigzne / ALANDEKO
Renārs Putniņš / MALUS ARHITEKTI
Māra Ābele  / JAUNROMĀNS UN ĀBELE
Mārtiņš Ošāns / MARK
Juris Bērziņš / PALAST ARCHITEKTS
Aldis Circenis / COPPA
Zane Tetere / OPEN AD
Uldis Lukševics / NRJA
A4D saka paldies visiem atbalstītājiem!

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx