A4D 15 gadu jubilejas pasākums — 15. martā

Pagājušajā rudenī apritēja 15 gadu, kopš darboties sāka gan A4D, gan nodibinājums Arhitektūras veicināšanas fonds — bezpeļņas organizācija, kas tika radīta, lai īstenotu ar arhitektūras nozari saistītus sabiedriskus projektus un aktivitātes. Kā pirmais un ilglaicīgākais AVF projekts tapa arhitektūras platforma A4D, ko 2003. gadā ko iecerēja un izveidoja fonda kodols — Andis Sīlis, Ingurds Lazdiņš un Vladimirs Neilands.

A4D radās kā arhitektūrai veltīta virtuāla diskusiju vieta, piedāvājot iespēju aizpildīt tukšumu komunikācijas telpā, rosinot arhitektūras domas attīstību. Piecpadsmit gadi interneta vidē ir vērā ņemams posms, šai laikā daudz kas ir mainījies gan tehnoloģijās, gan lietotāju paradumos, kā arī pašā Latvijas arhitektūrā.

Lai svinētu abas jubilejas, iecerēta pavasarīga ballīte, kas notiks 15. martā  Arhitektūras veicināšanas fonda telpās Kalēju ielā 8. Ja pirms 15 gadiem virtuālā vide tikai veidojās un A4D trāpīja nišā, kas strauji sāka attīstīties, tad jubilejas pasākums ir iespēja darīt pretējo — laikā, kad visa pasaule pavada laiku tīklā, vēlamies tikties klātienē — ar dzīvām sarunām, kas mēdz būt daudz auglīgākas nekā virtuālās, un šodien izteikti pietrūkst.

Atšķirībā no iknedēļas piektdienas ballītēm, jubilejas svinību sākums ir plkst. 15.00. Programmā paredzētas atskats A4D 15 gadu vēstures interesantākajos notikumos, saturisko daļu papildinās AVF iniciētās balvas — Arhitekta pēdas laureātu un citu aicināto viesu īsi priekšlasījumi. Īpašu runu pasākumam apsolījis viens no A4D dibinātajiem — Vladimirs Neilands, kura domas par arhitektūru arvien ir bijušas strīdīgi vērtētas. Vakara formāts ar nepiespiestu gaisotni, mikrofonu, ekrānu un vīnu iecerēts kā improvizētas pārdomas, kas rosina jaunas idejas, uzdod jautājumus, varbūt sniedz atbildes un raisa viedokļu apmaiņu, ļaujot arī jebkuram gribētājam paust savas domas.

Uz svētku pasākumu aicināti visi tie, kam rūp arhitektūra un A4D 15 gadi liekas pietiekami nozīmīgs iemesls, lai piektdienas pēcpusdienā satiktu gan domubiedrus, gan vienkārši kolēģus jaukā un intelektuālā pavasara ballītē, kuras pamatmotīvs būtu sarunas par arhitektūru visa vakara garumā neformālā atmosfērā.

A4D 15 — 15. martā plkst. 15.00

Lai labāk sagatavotos un zinātu viesu skaitu, aicinām ikvienu, kurš vēlas apmeklēt pasākumu, noteikti piereģistrēties, līdz 8. martam!

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx