4 konkursi — kvartāla daļai, daudzdzīvokļu ēkām Rīgā

Izsludināti četri atklāti konkursi: par labāko arhitektūras projekta skiču risinājumu kvartāla daļai Vecrīgā starp Peitavas, Kalēju un Kungu ielām, kā arī trim apbūves iecerēm daudzstāvu daudzdzīvokļu mājām (vienai ar komercplatībām) trīs dažādās adresēs Rīgā.

1—3

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) sekretariātā, Torņa ielā 11, var saņemt konkursa materiālus apbūves iecerēm par daudzstāvu daudzdzīvokļu mājām trīs adresēs Rīgā:

  • Dzirnavu ielā 36 un Jeruzalemas ielā. Iesniegšanas termiņš: 20.aprīlis
  • Stabu ielā 38. Iesniegšanas termiņš: 11.maijs
  • Kr.Barona ielā 72 (ar komercplatībām). Iesniegšanas termiņš: 1.jūnijs

Informācija par visiem trim konkursiem: T 26406119

4

LAS sekretariātā, Torņa ielā 11, var saņemt arī konkursa nolikumu apbūves koncepcijai Kvartāla daļas Rīgā starp Peitavas ielu 9/11, Kalēju ielu 63 un Kungu ielu 30 būvniecība.

Tā kā zemes gabali atrodas senās Rīdzenes rajonā, kur saglabājusies autentiskā pilsētvide, projektējot jaunbūvi un rekonstruējot esošos objektus, jārada korekta dzīvojamā vide, nepazeminot blakus esošo vēsturisko objektu vērtību.

Vēlams saglabāt ēkas Kalēju ielā 63 fasādes vizuālo izskatu un paredzēt bijušās Trauksmes ielas posma atjaunošanu starp Peitavas ielu un Kungu ielu. Tās būvlaide jāievērtē, projektējot jauno apjomu Kungu ielā 30. Savienojot abus apjomus Kalēju un Kungu ielā, jumta augstuma izvēle jāsaskaņo ar jau ieprojektētu jaunbūvi Kungu ielā 8 (Uģis Šēnbergs arhitekts). Ēka Peitavas ielā 9/11 jāatjauno, ņemot vērā AIG veikto izpēti.

Projektā jāparedz tehniskās, apsaimniekotāja un komunikāciju telpas pagrabstāvā, pirmajā stāvā — komercplatības, otrajā — biroju telpas un/vai dzīvokļi, bet trešajā, ceturtajā, iespējams, arī piektajā un mansarda stāvos — dzīvokļi. Pazemes autostāvvietas pirms inženierģeoloģiskās izpētes plānot nav ieteicams.

Vairāk: LAS mājas lapā
Iesniegšanas termiņš: 11.jūnijs

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
googoo

otrais izklausas interesants. tik kas aiz šamā stāv – patiesi ieinteresēta persona vai kāds investors ar ‘uzspiestu konkursu’?

LD

Datumi ir taču pagājuši..

googoo

otrais izklausas interesants. tik kas aiz šamā stāv – patiesi ieinteresēta persona vai kāds investors ar ‘uzspiestu konkursu’?

LD

Datumi ir taču pagājuši..

4
0
Lūdzu, komentējietx