Lidosta uzsāk RIX Airport City projektu

Lidosta “Rīga” uzsāk stratēģiski nozīmīgā RIX Airport City projekta ieviešanu, izsludinot starptautisku konkursu investoru un attīstītāju piesaistei. Mērķis ir 10 gadu laikā izveidot nākotnes lidostas pilsētu, kas sniedz ne tikai tradicionālos aviācijas pakalpojumus, bet rada vidi dažāda veida uzņēmējdarbības attīstībai, piedāvā multimodālus transporta savienojumus un dod pienesumu iedzīvotājiem un reģiona tautsaimniecībai kopumā.

RIX Airport City koncepta pamatā ir pilsētvides vīzija ar mērķi radīt savienotu, modernu, cilvēkiem draudzīgu un ilgtspējīgu iespēju telpu. Topošās lidostas pilsētas attīstība balstīsies ilgtspējīgā plānošanā, ievērojot nozarē atzītu energoefektivitātes standartu prasības. Priekšroka tiks dota ģeotermālās un saules enerģijas ražošanas sistēmām, atbildīgai aprites pieejai resursu izmantošanā, būvniecības tehnoloģijām, kas izmanto ilgtspējīgus un atjaunojamus materiālus, un zaļajai arhitektūrai.

Lidostai piederošajā 24 hektārus plašajā teritorijā, kas atrodas virzienā uz Rīgu no lidostas termināļa un topošās Rail Baltica stacijas, ar investoru piesaisti tiks attīstīts darījumu un atpūtas centrs ar kopējo izbūvējamo platību līdz 340 tūkstošiem kvadrātmetru, bet vismaz 10 % teritorijas tiks atvēlēti parkiem un publiskajai ārtelpai. Kā galvenie teritorijas izmantošanas mērķi noteiktas viesnīcu, biroju un konferenču centra telpas, mazumtirdzniecība, loģistika un vieglā rūpniecība, priekšroku dodot ar aviāciju saistītām nozarēm, kravu pārvadājumiem un loģistikai, e-komercijas attīstībai, IT, elektronikas, tūrisma un farmācijas nozarēm.

Vairāk:
https://www.db.lv/zinas/rix-airport-city-izveide-plano-investet-300-miljonus-eiro-509216
https://citify.eu/en/rix-airport-city-i-karta/

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx