Uzskatāms piemērs kā sa*irst labu iniciatīvu.

 Rīgas Pilsētas Arhitektu birojs ir izvirzījis „Rīgas balvaiarhitektūrā 2012” Rīgas Centra Humanitārās vidusskolas pagalma labiekārtojumu, norādot kāautoru „f.l.tadao& lukševics”.

            Birojs NRJA(sia „f.l.tadao& lukševics”) kategoriski norobežojās no jebkādas saistībasar Rīgas Domes Īpašuma departamenta Būvniecības pārvaldes „speciālistu”realizēto Rīgas Centra Humanitārās vidusskolas pagalma labiekārtojumu.

            Ne birojs,ne es personīgi nevienam neesmu devis atļauju izmantot mūsu skices, ne arī esmusaņēmis par to jebkādu atalgojumu, pie kam O.Burova parakstītā vēstulēNr.1-8/D1-11-1989-nd minēts, ka „Rīgas domes Īpašuma departamenta rīcībā navtādu materiālu, kas būtu uzskatāmi par autortiesību objektu un piederētuU.Lukševicam”. Šis fakts nav traucējis Rīgas domes Īpašuma departamentam,izmantojot mūsu skices, izsludināt iepirkuma konkursu, pēc savas saprašanaskaut ko uzmeistarot un pēc tam vēl paziņot, ka mēs esam autori. Sapinušies„speciālisti”. Nekad nav noticisnekāds “skolas organizēts priekšlikumu konkurss” kā rakstītsiesniegtajā objekta anotācijā, skices ir radītas pēc skolas skolnieku vecākulūguma.

             Būve ir uzbūvētaneprofesionāli un nelikumīgi, pieļaujot klajus autortiesību pārkāpumus.Pievienotajās bildēs varat minēt, kuras ir mūsu skices, kura „Rīgas balvaiarhitektūrā 2012” pieteiktā realizācija un kuri ir „speciālisti”.

            Kolēģi,turieties pa gabalu no Rīgas Domes Īpašuma departamenta Būvniecības pārvaldes„speciālistiem”!

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Igors Suhovilovs

nu taksh uzrakstiet – kursh tur it viss ļaunakais – mums arhitektiem.

Vai ir tik grūti izteikt bojkotu?mums, Rīgas arhitektiem? Vai visi baidās, ka paliks bez darba? Nepaliks! Es domāju ir laiks, pateikt savu viedokli…citadāk visi arhitekti ”pa kluso” kaut ko dara un cer un domā, ka neviens nenojaush kādas ir paralēles.

Iesaku meklēt pasūtītājus ārpus Latvijas!

Tā ir realitāte.

Ar cieņu, vēl jauns arhitekts, bet bezgalīgi laimīgs un pārliecinošs,

Igors Suhovilovs

vietējais

Vai profesionalitātes vai vismaz valodas pietiks meklēt pasūtītājus ārpus Latvijas?

Nekas personīgs, tikai pieredze, sava un citu arhitektu.

Varbūt šeit kāds ir, kurš varētu padalīties ar savu veiksmīgo pieredzi sadarbošanās ar ārzemēm?

M

Kāpēc šķiet, ka viss Latvijā ir sapuvis un tur ārzemes ir super labi? hihi

WSBY

Arpus Latvijas ir tiesam labak…………Nederlands

V.D.

Man gan liekas, ka nevis jāturas pa gabalu no šīs iestādes, bet jāprasa paskaidrojumi no atbildīgiem "speciālistiem".

A4D

Protams nepatīkama situācija, bet neko tur nevar gaidīt,ja: 1. Nav nekāds baigais noslēpums par iepirkumiem zem 3kLVL, zem kuriem paripo meti, skices utt. 2. Nav arī nekāds noslēpums ,ka TP arī šim labiekārtojumam būs cenā virs 3kLVL, tātad iepirkums caur IUB. 3. Tālāk jau jautājums pašiem sia"F.L. Tadao & Lukševics" , kā savas autortiesības meta līgumā ir aizsargājuši?Lai tās nes…irstu "jaukie kolēģi" ,kurus noalgojuši visādi starpnieķeļi( nav vērts piesaukt gan jau visi zināt savu pusduci). 4. Savukārt, ja līgumā viss ir bijis OK, un sia"F.L. Tadao & Lukševics" ir noignorēts , neskatoties uz meta līguma nosacījumiem, tad jau kā Vents… Lasīt vairāk »

Romans Siņicins

piekritu, it īpaši 3.p. un 5.p.

Gizzzmo

cik saprotu virza balvai realizaciju, noradot ka projekta autors ir Tas un Tas, un realizacijas autors ir Tas un Tas.

cits moments vai bija TP? un ja bija tad vai eksiste tads autoruzraudzibas zhurnals? un vai zhurnala ir ieraksts par neatbilstibu projektam? un vai tas ir dzests?

jtd

Cik saprotu, tas ir vien teritorijas labiekārtojums, kam būvprojekts tehniskā projekta stadijā netiek izstrādāts un būvatļauja nav nepieciešama (VBN p.62.6). Attiecīgi nav arī pārējās būvbirokrātijas.

Iepirkums (cenu aptauja) pavisam noteikti bija vien par būvdarbiem nekur pat nepieminot vārdu projekts, būvkantorim tikai iedotas (anonīmas) skices un uz priekšu, rakstiet tāmi un taisiet gatavu.

Tā kā es neesmu "liels māxliniex", tad mani maz satrauc tas, ka šad tad arī pēc manām kaut kad kaut kam zīmētām skicēm, kāds kautko pamanījies uzbūvēt (un mans vārds jau arī nekur netiek minēts).

A4D

nav bijis ne Metu konkursa, ne Metu līguma, skices taisītas bez maksas pēc skolnieku vecāku iniciatīvas. Pēc tam tās bez mūsu līdzdalības nokļuvušas RDBD.

tas viss bija piemirsies līdz brīdim, kad uzbūvēto savu izpratni par skicēm Būvniecības departamenta ierēdņi pieteica balvai, izmantojot mūsu vārdu.

Gizzzmo

nu ta ko tad tur runat, iesniegums tiesa – ļaunpratiga nesaskaņota prechu/firmas zimes izmantošana, pluc spriezhot pec uzbuveta – antireklama un neslavas celshana

jtd

Pēdējo būs grūti juridiski korekti pierādīt, tomēr vairāk uz emocijām balstīts un tas, ka mums daudziem liekas, ka dabā s*diņš sanācis, ir tikai subjektīva izpausme.

A4D

JTD ,Gluži jau tā nav , ka šādas instalācijas radot nav nekādas būvdarbības, pasākumā bija gan Būvuzraugs(ar budžetu ~3kLVL, gan būvnieks RERE04 ( ar budžetu ~175kLVL, projekta nauda varēja būt, pieticīgi rēķinot, 3.5-4kLVL), un redzot bildē instalācijas un zinot ,ka pat sekli raktam reklāmas banerim vajag garu penteri ar tīkliniekiem, pieņemu arī šeit "kāds badijs" to visu būvnieku un Pasūtītāju labā darīja, kāds kolēģis (ne obligāti arhitekts)…

Ja Uldi viss ir tā kā raksti, tad tik tiešām "uz priekšu Francija!!!" un tiesā sakauj RDĪD

Gizzzmo

nu ja zveretam jeb parakstam jabut uz skices!

Miķelis

Droši vien lielākā daļa zin strīdu starp Apple un Samsung. Visiem arī skaidrs, kurš pirmais izstrādāja skārienjūtīgā telefona konceptu, bet tiesā ne viss ir tik viennozīmīgi. Labs jurists spēs pierādīt, ka realizētais atšķiras no skices, ka skice nav autortiesību subjekts juridiskajā izpratnē, ka autors skici nodevis bezmaksas lietošanā tai pašai skolai bez jebkādiem nosacījumiem u.t.t.. Drīzāk pirms uzsākt smagu, gadiem garu tiesas procesu, varētu parēķināt cik tas izmaksās – naudas izteiksmē, nervu izteiksmē, skandāla radīto negatīvo seku izteiksmē pret NRJA Rīgas Būvvaldē u.t.t. Vai ir tā vērts? Morāli šādas lietas protams ir smagas un nepatīkamas, bet vai to dēļ ir… Lasīt vairāk »

Autorība

Skice IR autortiesību objekts, atbilstoši LR spēkā esošajam Autortiesību likuma 2. nodaļas 4. pantam Aizsargājamie darbi: "10) celtņu, būvju, arhitektūras darbu skices, meti, projekti un celtņu un būvju risinājumi, citi arhitektūras darinājumi, pilsētbūvniecības darbi un dārzu un parku projekti un risinājumi, kā arī pilnīgi vai daļēji uzceltas būves un realizētie pilsētbūvniecības vai ainavu objekti".

Gizzzmo

vispar runajot par aplu un droidu pirmais koncept ir Microsoft. tikai neviens par to neatceras.

bet par tiesam, galu gala maksa zaudetajs!

Miķelis

OK. Tā kā pazīstu dažus juristus, aptuveni varētu nojaust arī viņu stratēģiju eventuālajā autostiesību lietā: 1. Noliegšana. Kur ir skices termina apraksts likumā? Kā tas atbilst dotajai skicei? Kādā veidā jebkurš interesents varēja uzzināt, ka skice aizsargāta ar autortiesībām ( brīdinājums uz skices, oficiāla publikācija u.t.t. ). Kādā veidā skice nonāca pie konkrētā izpildītāja, vai viņš zināja par autortiesību nodošanas procedūru, kā izpaudās procedūra? Ja ir atbildes uz šiem jautājumiem, tad 2. Uzbrukums. Kas konkrēti šajā skicē ir autoru īpašums – kādi konkrēti risinājumi, fotogrāfija? Kam pieder autortiesības uz stafāžu foto, vai tie nav izkopējumi no kādu citu autoru darbiem?… Lasīt vairāk »

.

Bet ābols vinnēja tās automašīnas ar sīknaudu!!!!!! Tā kā taisnība ir.

k.saule

mana pieredze – sargies inženiera ar projekta vadītāja sertifikātu ,kurš nonācis finansiālās sprukās,tas arī viss. bet laikam visu minēto veiksmīgi atminēju – paldies uldim par atsvaidzinošo "zini vai mini" minikonkursiņu saspringtajā darba ikdienā .veiksmi.

Romans Siņicins

manuprāt nav vērts strīdēties ar RDBD jo vel šeit strādāt un saskaņot…

MiksK

…netaisit "skices" "chomiem" par velti!

Kamdelj tur ta sajusmas pilna tiltu dedzinashana? Veleshanas nak, vai ka? Bet citadi…vareja jau vienkarshi pateikt, ka gala rezultats nav sia"F.L. Tadao & Lukševics". un Amen!

Igors Suhovilovs

…ir zināms, ka arhitektam jābūt gan juristam, gan advokātam, gan …deputātam.

Šajā gadījumā autoriem vajadzēja visu paredzēt un nodrosināties pret provokācijām. Cits jautājums, vai ir iespejams piečakarēt arhitektu ar vārdu Latvijā?!…var… piečakarēt..

Un vēcakus nav ko minēt…jo starp vecākiem ir Rīgas domes darbinieki.

…kas attiecās uz ārpus Latvijas pasūtījumiem – mēs bijām pietiekoši labi audzināti, lai rast risinājumus labai arhitektūrai ārpus mūsu robežām!

Siņicina kungs, jūsu komentāri vienmēŗ man likušies nekorekti….pierezei jābūt.

Igors Suhovilovs

Autoriem…lai kaut ko pieradīt – jābut juridiskai pamatnei! Līgums u.t.t.t

Pašlaik notiek diskusija ne par ko – mēs bezmaksas taisījām vecakiem un tagd…

Juridiski tam nav speka diskusijai!!!!

nu jopselj mopselj…arhitekti?!

1.

Vispār jau arī arhitekti strādā saskaņā ar MK Nr. 112 Vispārīgie būvnoteikumi, un tur ir termins- būves Autors, un viennozīmīgi pateikts ka būves autors ir META AUTORS, UN VISS- diskusija var beigties- kurš vēlāk paņēma , ko darīja nav nozīme, var izstrādāt desmitiem TP un tā arī nekad nebūt būves autors. Cits jautājums par to vai pārveidojumus drīkstēja veikt un skices izmantot bez saskaņošanas ar Autoru. tur gan būvvalde pie vainas, jo droši vien kautkādi darbi tika saskaņoti un būvatļauja saņēmta. Ja mēs aši turpināsim parakstit kolēģu darbus kā savējos, mainit skiču projektus u.t.t. nekas jau klabāk nebūs. Un pie… Lasīt vairāk »

jtd

Kā jau rakstīju augstāk, šajā konkrētajā gadījumā ir bijis tikai kādām privātpersonām radīts mets un pēc tam kaut kā (vizuāli nojaušami, ka balstoties uz šī meta) realizācija dabā. Vienkāršotā labiekārtojuma procedūra atbilstoši VBN. Būvvaldes datu bāzēs nav atrodami dati ne par projektu, ne būvatļauju un pat ne par būvniecības ieceri, kas pilnībā atbilst vienkāršotajai procedūrai. Kā tagad juridiski pareizi būtu noteikt būves autoru, laikam būtu dažu miljonu eL-es advokātu honorāra un dažu desmitgažu laika vērts pasākums.

?

nav jau nekāds process vajadzīgs, pasūtītāji atzīst ka mets ir NRJ, tā kā var cīnīties tikai par autordarba sakropļošanu, domājuprocess būs īss un naudiņā smuks

Skudru pūznis

Ir iespējams "nospert" jebkuram franču, britu, vācu arhitektam skici, tehniski izstrādāt, uzbūvēt un attiecības nogludināt ieaicinot arhitektu pompozi viesos un uzdāvinot lamborgini vai kko tml. Ir tādi precedenti. Bet konkrētais ir tāda klaja "pāķu zagšana" – sak nosperta aita, nokrāsota zilā krāsā, vēl vilna izcirpta un galu galā tā nemaz nav aita.

Sūnu ciema absurds.

Un vai arhitektam Sūnu ciemā būtu jātiesājas ar ierēdniecību ? Pie mūsu lieliskās likumdošanas tur jau visa krievu klasika ar Revidientiem un Mirušām Dvēselēm varētu atpūsties farsa ziņā.

Vienkārši ir ļoti skumji skatīties uz to noflīzēto sū….du.

jtd

Vispār jau pat nosperta nav (mets tika izsniegts pasūtītājiem), tikai sačakarēta gan pamatīgi. Tāpēc no vienas puses autoru tagadējo piekabināšanu realizētājiem varētu pat uzskatīt kā godīgu morālo kompensāciju, ja vien ne tas rezultāts …

Roze

Šis gadījums atsauc atmiņā peripetijas, kas izraisījās par jaunā LAS Profesionālās rīcības un ētikas kodeksa punktu: "Izņemot oficiālu konkursu, arhitekts nedrīkst sniegt nekādus pakalpojumus, nākt klajā ar idejām, priekšlikumiem vai risinājumiem, kurus varētu izmantot tālākā pasūtījuma izpildē, kamēr nav noslēgts līgums un saņemti pasūtītāja norādījumi." Kā kolēģi pretojās, ka tas, lūk ierobežo viņu tiesības brīvi dalīties ar idejām, kas taču esot dabiska profesionālās prakses sastāvdaļa utt. utjpr.! Dalieties, dalieties… Un neprotestējiet pēc tam. P.S. Šim punktam ir divējāda loma – pirmkārt, lai neapdalītu paši sevi, otrkārt, lai nešantažētu pasūtītājus ar – re kā es tev uzzīmēju, un tagad tev ir… Lasīt vairāk »

lasis

tiesham izskatas ka pirmsakuma dizainam nav nekadu saistibu ar jau uzcelto. man patik ta telpa kas projekta risinas un pagalms izskatas neslikti . tomer realite ir savadaka un pagalmam nav nekadas konceptualas jegas vairak jo tas uzcelts totali nepareizi.rodas ari jautajums . Kapec tiek celts ne pec projekta un kapec nav nekads dialogs?

0
Lūdzu, komentējietx