Kāds ir mūsuLaiks? Kas tajā notiek? Kas ir tie jautājumi, kurus risina zinātne? Kā tieiespaido cilvēci un iespaidos mūsu dzīvi? Un kā tie iespaido arhitektūru vaiArhitektūru, kuru radam vai radīsim? Lūkdažas ziņas no zinātnes pasaules, kuras varbūt palīdzēs atbildēt uz šiemjautājumiem.
Austrālijas nacionālā institūtazinātnieki eksperimentos apstiprinājuši, ka kvantu daļiņas uzvedas tikdīvaini, ka pārkāpj iepriekš tik stabilo laika pēctecības principu. Šisprincips ir viens no stabilākajiem fundamentāli empīriskajiem principiem –notikums A var ietekmēt notikumu B tikai ja notikums B noticis vēlāk parnotikumu A. Laiks kvantu pasaulē ( un tas nozīmē mūsu pasaulē ) nav lineārs jēdziens. Vairāk populāri par kvantu teoriju:
https://www.youtube.com/watch?v=CBrsWPCp_rs
GOOGLE kompānijas pētniekiapstiprina, ka viņiem izdevies iemācīt kvantu datoram atšķirt automobiļus nocitiem priekšmetiem. Darbs izstrādāts kopā ar Kanādas pētniecības kompāniju D-WAVE,kura piegādājusi čipu Chimera. Lai sasniegtu šādus rezultātus, tika pielietotsadiabatiskais algoritms ( Quantum Adiabatic Algorithm ), kurš kā plānozinātnieki, modelēs cilvēka neirotīklus un palīdzēs radīt Mākslīgā Intelektasistēmas.
NASA un GOOGLE apvienojusi spēkusvienā laboratorijā QUANTUM A.I.Lab , lai radītu Kvantu datoru, kas faktiski ir solisceļā uz Mākslīgo Intelektu. Šeit būs mazs iepazīšanās video:
https://www.youtube.com/watch?v=CMdHDHEuOUE
Izstaigājiet GOOGLE datu centru :
https://www.youtube.com/watch?v=avP5d16wEp0
GOOGLE Labs. Interaktīvās skulptūras radīšana Vankūverā:
https://www.youtube.com/watch?v=npjTmG-TBHQ
Apkopoja Miķelis.
P.S. Ilustrācijā kompānijas D-Wawe izstrādātais kvantu datora datorčips.