Archidrama (Architecture should be fun)

Agrs rīts, vēsi izgaismota telpa ar augstiem griestiem un neaizsniedzamiem logiem. Vide ir pārsātināta ar dažādas pabeigtības arhitektūras maketiem, gaisā kafijas smarža. Studenti ar pusatvērtām acīm sēž pie apspriežu galda, kas tāpat kā parējās horizontālās (un vertikālās) virsmas ir bezpersoniski okupēts ar grūti nolasāmas izcelsmes veidojumiem un to blakusproduktiem.

“(…)architecture should be fun, you know?” plakani pabeidz teikumu studijas asistents Markus, kurš tāpat kā negribīgi atnākušie studenti, izskatās izcietis spiegu filmu stila bezmiega spīdzināšanas sesiju kādā attālā Ziemeļkorejas cietumā.

Pēc brīža katra klātesošā priekšā atrodas svaigi drukāta A4 lapa- jaunais brief ar prasībām studijas starp-skatei; diemžēl tekstuālais saturs nav godīgi ievietojams “architecture should be fun” kategorijā – prasības, uzdevumi un datumi. 

Atgriežoties vairākus mēnešus atpakaļ, pasaules labākā studijas profesore kādas nokaitētas sarunas laikā atzinās, ka arhitekta profesija ir zemu apaksāta un ļoti prasīga, un ka viņas fundamentālā motivācija turpināt strādāt ir realizēt to, kam pati tic. Lai neaizdedzinātu sarunu vēl vairāk, izaicinošais jautājums “vai jāiešauj sev galvā, ja gadiem gaidītā ideālu realizācija tā arī nepienāk?” palika nematerializējies. Attiecīgi nematerializējusies palika arī saruna par pretēju attieksmi- akli nesniegties pēc iluziorā un paš-apsolītā gandarījuma momenta, bet tiekties pēc veselīgām emocijām procesa laikā, un censties sev apsolīt mazāk.

Naivi cenšoties piekrist “architecture should be fun” un koncentrējoties uz konkrēto momentu, nevis semestra beigām, izveidojās Archidrama. Spontānas pašiniciatīvas kārtā, mobilizējot pēdējās (paš)ironijas paliekas, atlasīti 14 no 140 studijā darinātiem ideju modeļiem, ar mērķi tos izmantot absurdu, pretrunīgu situāciju imitēšanā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
A4D

Matīss…how did you ad the "flickr" to your blog? Please advise! It appears that i’m not that skilled in the hidden features of the A4D blog. Matīss…kā tu iedabuji to flickr prezentāciju savā blogā? Lūdzu palīdzi man. Izskatās, ka neesmu pietiekoši asprātīgs, lai atklātu A4D bloga apslēptās iespējas. P.S. I like the slide with the surviving landowner! That is one "tinted" satire. Although, I would have switched the sequence of the Louvre with the minimalists. I wonder…would that have made the notion of stylistic relevance to the "now" more playful and obvious ? Man patīk attēls ar izdzīvojušo zemes īpašnieku!… Lasīt vairāk »

A4D

Piekrītu- ja aizkadrā būtu ieplānots viegli un skaidri uzsvērt stilistikas saikni ar patreizējo momentu, tad sekvencē "Luvras" un "Minimālistu" attēli būtu jāapmaina vietām.

stū

bet šis ir ļoti labi. bildes

0
Lūdzu, komentējietx