Sporta zāle Maltā

Maltas vidusskolu rekonstrukcija ietver trīs projektus:

  • Maltas 2. vidusskolas korpusa vienkāršotā rekonstrukcija;
  • Maltas 1. vidusskolas korpusa rekonstrukcija;
  • savienojoša Maltas daudzfuncionālās zāles jaunbūve;

kā arī — teritorijas labiekārtojums un stadiona rekonstrukcija.

Tā vietā, lai kādu no skolām slēgtu, pašvaldība izvēlējās skolas apvienot un izveidot labiekārtotu mācību kompleksu. Apgūstot Eiropas finansējumu, izbūvēta sporta zāle ar vienlaikus lietojamiem trim basketbola laukumiem, kas savietojami vienā, starptautiskiem standartiem atbilstošā basketbola laukumā. Sporta zāle piemērota arī vieglatlētikas nodarbībām un sacensībām. Ārpus mācību procesa vajadzībām, sporta zāle un stadions kalpos kā Rēzeknes novada sporta centrs.

Jaunbūvētais apjoms

Izvietots starp abām skolām, uzvērts uz savienojošās galeriju ass, pielietojot esošajam analogu apbūves principu — korpusi, savstarpēji saistīti ar galerijām. Tādejādi visas kompleksa funkcijas ir ērti pieejamas abu skolu skolēniem.

Funkcijas

Jaunajā apjomā izbūvēta ēdnīca 700 skolēniem divās maiņās, virtuve, aktu zāle, sporta zāle, bibliotēka. Rekonstruētajā 1. vidusskolas korpusā izvietota mūzikas skola. Savukārt 2. vidusskolas četru stāvu ēkā veikts iekštelpu remonts, izvietota neliela mākslas skola, bērnudārzs un internātskola bērniem ar īpašām vajadzībām.

Arhitektūra

Jaunbūvētā četrstāvīgā apjoma pirmais stāvs veidots tonāli atšķirīgs, padarot mērogu videi un cilvēkam atbilstošu. Fasāžu apdarē izmantots reģionam raksturīgais koks, kas apstrādāts ar dzelzs sulfātu, iegūst dabīgi pelēku toni un neprasa tālāku apstrādi ekspluatācijas laikā. Ažūrais koka latojums izvietots arī priekšā ēkas logiem, veidojot viengabalainu apjomu. Koks distancēts no stiklojuma, lai nodrošinātu apkopes iespēju. Aiz ažūrā koka latojuma redzamas košas fasādes krāsas, kas atšķirīgi izskatās dažādos skata leņķos kustībā gar ēku, tā piešķirot fasādēm sportisku dinamiku.

Maltas āboliņš

Fasādes koka apdarē iestrādāts zīmols — Maltas āboliņa lapa, kas ieraudzīta Maltas ģērbonī. Āboliņa lapas simbols fasādē uzsver galvenās ieejas ēkā. Āboliņš iestrādāts arī teritorijas labiekārtojumā, ceļi uz galvenajām ieejās ved caur āboliņa pļavām.

Vides pieejamība

teritorijas laiekārtojumā izbūvēti invalīdiem pieejami pandusi, tā pārvarot teriotorijas līmeņu starpību starp skolām un uz stadionu. Savienojošā galerijā un esošās galerijās izbūvēti pandusi, lai personas ar īpašām vajadzībām varētu brīvi pārvietoties iekštelpās.

Apjoms

Kopējā platība — 9 000 m², puse jaunbūve, puse rekonstrukcija. Teritorijas labiekārtojums 35 800 m² platībā, plus stadiona rekonstrukcija. Būvniecības izmaksas — EUR 6,5 mlj. Būvniecībai atvēlētais budžets noteica ekonomisku plānošanu. Projektētie apjomi veidoti, kompakti, viengabalaini. Lielākā daļa fasādes izbūvētas no sendviča paneļiem, kas apšūti ar caurredzamu koka latojumu.

Detaļas

ēkai nebija paredzēts izstrādāt interjera projektu, tādēļ tika iestrādāti arhitektoniski un konstruktīvi elementi, lai panāktu pievilcīgu iekštelpu dizainu. Sporta zāles lielaiduma pārsegums veidots no laivveida kopnēm, kas izliektas no apaļiem profiliem. Reprezentatīvajās zonās iestrādāta fasādei analoga koka apdare. Ēdnīcas un aktu zāles siena izbūvēta no transformējamiem akustiskiem paneļiem, ar iespēju zāles apvienot lielākiem pasākumiem un izlaidumu svinībām.

Veiksmes

  • projekta veiksme ir pasūtītāja interese par iespējami labāko rezultātu,
  • sadarbība starp visām būvniecībā iesaistītjām pusēm un spēja novērst šķēršļus produktīvai sadarbībai,
  • godīga finansu plūsma.

 

Maltas vidusskolu pārbūve

Adrese: Sporta iela 5 un Skolas iela 5, Malta, Maltas pagasts, Rēzeknes novads

Pasūtītājs: Rēzeknes novada pašvaldība, Monvīds Švarcs, Jānis Volks
Arhitektūra: SAALS — Māris Krūmiņš, Rasa Kleina, Ansis Auziņš, Ilze Geca, Anna Skredele, Dace Balode, Elmārs Daniševskis, Ausma Ķibilde

Inženierrisinājumi Pils M, Ēriks Martinovs, Andrejs Jakovļevs, Igors Mihailovs, Andrejs Garders, Jānis Zvilna
Būvuzņēmējs: RBSSKALS Būvsabiedrība, Valdis Čerpakovskis
Būvuzraugs: Baltline Globe, Anna Pinka

Dalīties ar ierakstu:

Pievienot komentāru

avatar
10000