Arhitektūras veicināšanas fonds Arhitekta pēdas balvu piešķir spilgtām personībām Latvijas arhitektūrā, kas, darbojoties profesijā, izcēlušās ar ievērojamām rakstura īpašībām, godprātīgu attieksmi un personisko ieguldījumu, kas ir nozīmīgs gan profesionālajā lokā, gan plašākā sabiedrībā.
Pagājušajā rudenī arhitektūras platformai A4D apritēja 10 gadi. Svinības, kas bija paredzētas 22. novembrī, visiem zināmā notikuma — Zolitūdes traģēdijas dēļ tika atceltas. Desmitgades svinīgā pasākuma ietvaros bija paredzēts godināt saturīgākos A4D komentāru autorus, kas devuši savu ieguldījumu arhitektūras diskusiju kultūras attīstībā, reflektējot par arhitektūru un arhitektūras norisēm. Saturīgāko komentētāju noteikšanai rudenī A4D rīkoja aptauju — balsojumu platformas slejās. Taču tā kā svinības nenotika, godalgas palika nepasniegtas, gaidot citu pietiekami svinīgu gadījumu, kāds nenoliedzami ir gada balvas pasākums — nozīmīgākie regulārie arhitektūras svētki Latvijā.
Arhitekta pēda Ventim Didrihsonam tika piešķirta «par saturīgiem rakstiem un komentāriem, kas veicina jēgpilnu diskusiju un arhitektūras profesijas attīstību». Latvijas arhitektu vidū Ventis izceļas ar savu urbānista vērienu un centieniem ieraudzīt un veidot pilsētvidi, kas spilgti izpaudās jau viņa projektā Klīversalas attīstībai, ar ko viņš uzvarēja konkursā 2005. gadā. Šī Venta nostāja un argumentētie, izsmeļošie komentāri un bloga ieraksti ir bijuši arī vērtīgs pienesums A4D saturam.
Vienlaikus ar Venti tika godināti arī divi citi A4D komentētāji, kas tika augstu novērtēti lasītāju aptaujā — Renārs Putniņš — «par saturīgiem, regulāriem, cītīgiem un neogurstošiem komentāriem, kas sekmē iedziļināšanos profesijas niansēs» un Miks Kārkliņš — «par saturīgiem, trāpīgiem, poētiskiem un dzīvespriecīgiemkomentāriem, kas rosina lūkoties plašāk un dziļāk, sekmējot diskusiju.»
Arhitekta pēda šogad tika pasniegta astoto reizi un iepriekš šo balvu ir saņēmuši arhitekti: Zaiga Gaile (2005), Jānis Lejnieks (2006), Uģis Šēnbergs (2007), Ieva Zībārte (2008), Ausma Skujiņa (2009), Pēteris Bajārs (2010) un Austris Mailītis (2011). AVF ir sabiedriskā labuma organizācija, kas atbalsta arhitektūras un publiskās telpas veidošanas aktivitātes. AVF darbības pamatmērķis ir sekmēt informācijas, domu un pieredzes apmaiņu, kā arī veicināt diskusiju uzturēšanu profesionālajā vidē un sabiedrībā.