a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

RTU vasaras skola — šogad Cēsīs

<< Studijas

RTU vasaras skola — šogad Cēsīs

Vēl līdz 1. maijam studenti aicināti pieteikties dalībai Rīgas Tehniskās universitātes Starptautiskajai vasaras universitātei Event City (Notikumu pilsēta), kas no 27. jūlija līdz 11. augustam norisināsies Cēsīs, reizē svinot arī skolas desmitgadi.

Šogad aprit 10 gadu, kopš RTU rīko starptautisku un starpdisciplināru vasaras universitāti. Programmas fokuss ir arhitektūra un pilsētvide, taču tajā piedalīties ir aicināti arī citu radniecīgu disciplīnu studenti: topošie ģeogrāfi, sociologi, dizaineri, mākslinieki. Dalībniekiem nepieciešamas labas angļu valodas zināšanas un vēlme strādāt grupā.

Deviņos aizvadītajos gados vasaras universitātē ir piedalījušies 324 studenti no teju visām Eiropas valstīm, kā arī Āzijas, Āfrikas, Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas. Līdzšinējos gados paveiktais ir apkopots bukletā, ko var lejuplādēt.

RTU 150. un vasaras universitātes 10. jubilejas gadā no 27. jūlija līdz 11. augustam aicinām studentus uz Cēsīm. Sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā un Laikmetīgās Arhitektūras Informācijas centru top plaša lekciju un darbnīcu programma. Savu dalību vasaras universitātē jau apstiprinājuši Berlīnes pilsētplānotāju apvienības Raumlabor pārstāvji. Darba grupu vadītāju rindas papildinās jaunie arhitekti un pilsētplānotāji, kuri izglītību un darba pieredzi guvuši dažādās Eiropas valstīs. Vasaras universitātes radošais partneris ir Cēsu mākslas festivāls.

«Notikumi un rituāli — gan spontāni, gan organizēti — ir pilsētu dzinējspēks. Tie piešķir sociālām attiecībām jēgu un struktūru, kas materializējas celtnēs un pilsētās. Mēs veidojam un iekārtojam īpašas vietas un telpas, kurās dzimst idejas, kas, laikam ejot, pārvēršas stabilās tradīcijās. Vides un notikumu mijiedarbība ir šīs vasaras universitātes centrālā tēma. Analizējot aktuālās pilsētvides problēmas, inscenējot spontānus notikumus un veidojot lielmēroga vides objektus, vasaras universitātes dalībnieki ar cēsinieku palīdzību modelēs Cēsu nākotnes scenārijus un meklēs jaunus publiskās telpas izmantošanas veidus,» par iecerēm stāsta Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes dekāns profesors Uģis Bratuškins.

Vasaras universitātes noslēgumā notiks publiska diskusija un izstāde, kurā studenti Cēsu vadību, arhitektus, pilsētu plānotājus, žurnālistus, vietējos iedzīvotājus un citus interesentus iepazīstinās ar divu nedēļu laikā paveikto.

Pieteikumu dalībai vasaras skolā līdz 1. maijam var iesniegt ikviens students, kam ir interese par arhitektūru, vides veidošanu no teorētiskas izpētes un projektiem līdz interaktīvai situāciju modelēšanai, instalācijām un neparastiem notikumiem pilsētā.

Vasaras universitāti organizē RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte un Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments sadarbībā ar Laikmetīgās arhitektūras informācijas centru. Tās īstenošanu atbalsta: Gētes institūts Rīgā, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests, Valsts izglītības attīstības aģentūra un Cēsu novada pašvaldība.

Event-City-poster-650.jpg

Raksts publicēts: 24/04/2012

Informācija: Evita Serjogina, RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departamenta projektu koordinatore

Papildu informācija:

Uģis Bratuškins,
RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes dekāns
T 29424496

Toms Kokins,
arhitekts un radošo darbnīcu virsvadītājs,
Laikmetīgās arhitektūras informācijas centrs
T 26488141

Vēl par šo tēmu

Sīkāka informācija par vasaras universitāti atrodama: www.summerschool.rtu.lv un http://www.facebook.com/rtu.summer.school.


Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.