RTU vasaras skolas noslēguma prezentācijas

Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāte aicina uz starptautiskās vasaras universitātes The Big Reset on Neighbourhood Design. Series 4. Riga. Islands in the Stream: Bridging Neighbourhoodsnoslēguma prezentācijām un diskusiju, kas notiks 4. augustā plkst. 14.00 Zunda dārzā, Free Riga radošajā teritorijā pie Zunda kanāla (Durbes iela 2).

Šogad starptautiskā RTU arhitektu vasaras universitāte notiek no 26. jūlija līdz 5. augustam. Tajā piedalās 37 studenti un 8 profesori no RTU un mūsu partneraugstskolām Beļģijā, Nīderlandē, Portugālē, Turcijā un Vācijā. Rīgas ilgtermiņa attīstības stratēģijā ir akcentēta nepieciešamība veidot un attīstīt esošajam pilsētas centram pakārtotus daudzfunkcionālus vietējos centrus. Tas uzlabotu pakalpojumu pieejamību, stiprinātu dzīvojamo rajonu identitāti un iedzīvotāju piederību tiem.

Vasaras universitātes tematika skar ūdensmalu tuvumā esošās Rīgas apkaimes, kas ir vērtīgs resurss pilsētas izaugsmes veicināšanai. Atšķirībā no citām Eiropas pilsētām, Rīgas ūdens telpa, kas agrākajos gadsimtos ir bijis viens no galvenajiem uzplaukuma dzinējspēkiem, šobrīd nav pietiekami efektīvi izmantota, bet tomēr ir pievilcīga vide ar augstu potenciālu pilsētas ainaviskajā, sociālajā un ekonomiskajā attīstībā un perspektīvu jaunu projektu īstenošanai, ūdens infrastruktūras attīstībai un pilnvērtīgai izmantošanai visās sezonās. To, kādas iespējas topošie arhitekti redz vides pilnveidošanai Rīgas ūdensmalu tuvumā esošajās apkaimēs: Rīgas vēsturiskajā centrā, Zunda kanāla, Ķīpsalas, Lucavsalas un Torņakalna teritorijā, un kāda ir universitāšu kā zināšanu centru loma pilsētu nākotnes scenārijos, uzzināsim vasaras skolas noslēguma prezentācijās un diskusijā.

Informācija: Evita Serjogina. RTU Sabiedrisko attiecību departamenta Iekšējās komunikācijas nodaļas vadītāja

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx