Arhitektūras studenti modelēs Mežaparku

Šodien plkst.10.30 laikmetīgās kultūras centrā Noass, Rīgā atklāj RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departamenta un Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes rīkoto sesto starptautisko vasaras universitāti Kultūra. Zooloģija. Urbānisms, kuras laikā līdz 17.augustam 20 arhitektūras studenti no 9 valstīm modelēs Rīgas Mežaparka publiskās telpas daudzveidīgas izmantošanas perspektīvas.

Vasaras universitātes mērķis ir stimulēt urbānā dizaina procesus un rosināt sabiedrībā plašāku diskusiju par pilsēttelpas pilnvērtīgas un ilgtspējīgas lietošanas un attīstības aspektiem.

Jau sestās pēc kārtas RTU arhitektūras studentiem organizētās starptautiskās vasaras universitātes tēmas Kultūra. Zooloģija. Urbānisms. kontekstā paredzēts apskatīt Rīgas Zoodārza un Kultūras un atpūtas parka Mežaparks mijiedarbību un attīstības perspektīvas.

Vasaras universitātes laikā darbosies vairākas studentu darba grupas, kas pētīs Mežaparka infrastruktūras attīstības iespējas un draudus, diskutēs par Mežaparka rekreatīvo funkciju paplašināšanas iespējām, modelēs indivīda emocionālās sajūtas sociālo aktivitāšu laikā, izzinās esošās Mežaparka strukturālās, ainaviskās, kultūras, izglītojošās un izklaidējošās identitātes šķautnes, lai saskaņā ar prognozējamām Mežaparka iedzīvotāju un apmeklētāju interešu tendencēm ilgtermiņā meklētu jaunus Mežaparka identitātes attīstības aspektus. Vasaras universitātes dalībnieki aplūkos Rīgas Zoodārzu kā mērķtiecīgi organizētas dzīvestelpas alegoriju, filozofiski vispārināti līdzībās aplūkojot sabiedrības un vides attiecību aktualitātes. Šā gada vasaras universitātes laikā, pētot pilsētvidi un izstrādājot tās attīstības priekšlikumus, akcents tiks likts uz vietas identitāti ietekmējošo faktoru apzināšanu un ievērtēšanu gan arhitektoniski telpiskajā, gan sociālajā aspektā.

Lai paplašinātu skatījumu uz Mežaparka publiskās ārtelpas izmantošanas iespējām, paredzēts, ka vasaras universitātē kopā ar arhitektūras studentiem piedalīsies arī vairāki citu jomu — mākslas vēstures, kultūras menedžmenta, sociālo zinātņu — studenti, kas ieinteresēti patīkamas pilsētvides veidošanā.

Vasaras universitātes darbi tiks izstrādāti saskaņā ar Rīgas pašvaldības aģentūras Mežaparks izstrādāto darbības un attīstības stratēģiju 2007.—2011.gadam, kurā galvenais mērķis ir izveidot Rīgas pilsētas kultūras un atpūtas zonā Mežaparks vienotu apsaimniekošanas un īpašumu pārvaldīšanas sistēmu un radīt patīkamu kultūras pasākumu un izklaides objektu vidi, uzturot objekta kultūrvēsturisko nozīmi.

Vasaras universitātē piedalīsies gan Latvijas studenti, gan studenti no ASV, Austrijas, Igaunijas, Gruzijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Rumānijas un Vācijas. Studenti par dalību vasaras universitātē saņems RTU tālākizglītības sertifikātus un trīs ECTS kredītpunktus.

Priekšlikumi Mežaparka attīstībai tiks izstādīti Arhitektu namā un būs apskatāmi no 15.augusta.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
7 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
..

of the tutors please

zinātājs

Uģis Bratuškins, Zane, Deruma, Marks Geldofs, Helēna Gūtmane, Toms Kokins, Evelīna Ozola, Juris Platacis, Alise Pļaviņa

tutors

Un kursh tad aizmirsis Ilzi Pakloni?????

..

of the tutors please

zinātājs

Uģis Bratuškins, Zane, Deruma, Marks Geldofs, Helēna Gūtmane, Toms Kokins, Evelīna Ozola, Juris Platacis, Alise Pļaviņa

xxx

Vai tie ir studenti? Vai tie ir pasniedzēji? Kas viņi ir? Kapēc nav Kalvāne?

tutors

Un kursh tad aizmirsis Ilzi Pakloni?????

7
0
Lūdzu, komentējietx