RTU studenti līdzēs Valkai — Valgai

4.martā Valkas — Valgas pilsētu pašvaldību aicināti dvīņu pilsētā viesojās Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studenti un mācībspēki, lai iepazītos ar pilsētvides un arhitektūras problēmām, nākotnes plāniem un ar pilsētu pašvaldību pārstāvjiem pārrunātu sadarbības iespējas ieceru īstenošanā.

Ideja Valkas —Valgas pilsētas vides un kopīgā arhitektoniskā risinājuma meklējumos iesaistīt RTU APF studentus un mācībspēkus savulaik radās Valkas pilsētas domes priekšsēdētājai Undai Ozoliņai. Viņasprāt, augstskolas un pašvaldību sadarbība būs abpusējs ieguvums: «Studenti, izstrādājot priekšlikumus konkrētu pilsētu teritoriju attīstībai un objektu būvniecībai, iegūs lielisku praksi savdabīgā vidē — pierobežas vienā pilsētā divās valstīs. Savukārt Valka — Valga studentu idejas un piedāvātos risinājumus varēs izmatot reālajā darbā. Tas būs labs pamats diskusijām ar sabiedrību par pilsētu nākotni un iedzīvotāju vēlmēm attiecībā uz kvalitatīvu dzīves telpu.»

Atkarībā no tēmas sarežģītības pakāpes to risināšanā tiks iesaistīti gan arhitektūras bakalaura, gan arhitekta profesionālās studiju programmas triju dažādu kursu studenti un mācībspēki. Pirmais uzdevums būs atrast pievilcīgu un aktuālu starpvalstu robežtelpas tēlu pilsētu vēsturiskā centra ietvaros un izstrādāt metus Valkas — Valgas apmeklētāju centra izbūvei. Valgas pilsēta ir ieinteresēta uzzināt nākamo vides veidošanas speciālistu skatījumu uz Pedeles krastos iecerēto SPA centra plānošanu un kempingu izvietojumu upes krastos, apkārtējās teritorijas izmantošanu pie pašlaik funkcionālo nozīmi zaudējušā agrākā robežpunkta, kā arī kopējām vajadzībām izmantojamās ledushalles un automašīnu stāvlaukumu izvietošanas iespējām pilsētas centrā.

Pēc tikšanās ar abu pilsētu mēriem un attīstības nodaļu vadītājiem, pilsētu apskates un diskusijām dienas garumā RTU APF un Valkas — Valgas vadošie speciālisti vienojās par nepieciešamību slēgt trīspusēju līgumu par turpmāku sadarbību gan konkrētu pilsētbūvniecisku problēmjautājumu risināšanā, gan nākotnes projektu meklēšanā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
6 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Evelīna Ozola

arī Valgas domes priekšsēdētājiem varētu ienākt prātā doma, un tad varbūt sanāktu baigi labs ātrais vorkšops ar igauņu un latviešu studentiem. vislabāk vasarā.

intresants

Labprāt vēlētos ieraudzīt šajā portālā labāko darbu publikācijas. tik aizdoma , ka pēc darbu nodošanas nevienu studentu rokā vairs nedabūs!!!

ma

nu, studenti! straadaajiet duusiigi, lai juusu idejas ienes jaunu elpu pilseetai!

Evelīna Ozola

arī Valgas domes priekšsēdētājiem varētu ienākt prātā doma, un tad varbūt sanāktu baigi labs ātrais vorkšops ar igauņu un latviešu studentiem. vislabāk vasarā.

Ķēniņš Zaķēniņš

es gan nevaru uzreizi iedomāties, kādas gan dižas idejas tur varētu arhitekti piedāvāt. Jo ne jau par arhitektūras izpausmēm un formām šai gadījumā domāt vajadzētu, bet par sociāliem aspektiem. Protams, SPA centrs un kempings – tā ir laba lieta. Moderni jau ar tas skaitās – nu nesauks tak tādu jaunu būvi tā vienkārši – par Draudzības klubu vai kaut kā tā. Un tomēr, (lai arī galīgi no malas skatoties) domāju, ka taisni tas ir tas, kas vajadzīgs. Vienalga, vai to modīgi sauc par SPA centru, āra kino, biljardu, slidotavu, fitnesu, burziņu vai grūstiņu – būtība paliek viena – vieta, kur… Lasīt vairāk »

intresants

Labprāt vēlētos ieraudzīt šajā portālā labāko darbu publikācijas. tik aizdoma , ka pēc darbu nodošanas nevienu studentu rokā vairs nedabūs!!!

6
0
Lūdzu, komentējietx