RTU diplomdarbu izstāde un izlaidums 2017

Piektdien, 27. janvārī, plkst. 17.30 Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, Ķīpsalas ielā 6 notiks diplomprojektu kataloga un izstādes 29 arhitekti atklāšana, kā arī jauno arhitektu izlaidums.

No Liepājas fortiem līdz mošejai Abū Dabī — tik plaša ir 29 šā gada RTU APF absolventu diplomprojektos skatīto tēmu ģeogrāfiskā daudzveidība. Diplomprojektos aptvertas gandrīz visas arhitektu darbības jomas: kultūras mantojuma saglabāšana un ilgtspējīga attīstība, jaunbūves un kompleksi teritoriju attīstības plānojumi.

Mainot vēsturisko ēku funkcijas, tās modernizējot, atjaunojot zudušos elementus, radot jaunus apjomus un labiekārtojot teritoriju, diplomandi atdzīvina kultūrvēsturisko mantojumu. Tādējādi, piemēram, Krista Kranciņa Popes muižas teritorijā izveidojusi alternatīvās izglītības centru, rakstnieku un valodniecības pētniecības centru, viesu namu un novadpētniecības muzeju, savukārt Kārlis Graudiņš bijušās Kimmels Rigaalus darītavas rūpniecisko teritoriju transformējis par mūsdienīgu kultūras, konferenču un biznesa centru.

Gana drosmīgi, bet tajā pašā laikā arī apkārtējo apbūvi un vidi respektējoši, ir absolventu radītie jaunbūvju projekti. Reiņa Pakuļa Smiltenes bibliotēkas ēka sastāv no viena plastiska apjoma, kas organiski iekļaujas pilsētas ainavā. Nils Remess, izpētījis islāma un musulmaņu paražas un Shamps centrālā parka īpatnības Abū Dabī, izveidojis ikonisku Jumma mošejas jaunbūvi, kas kalpo par pāreju no sabiedriskā parka uz intensīvi apdzīvotu urbānu rajonu.

Arī teritoriju attīstības projektos respektēta vides integritāte un identitāte. Jelena Šopiak piedāvā restaurēt Liepājas Dienvidu fortus un izvietot tajos fortu vēstures muzeju, paredzot arī divus jaunus būvapjomus mākslas galerijai un muzeja lasītavai. Viņasprāt, konservējot Ziemeļu fortu vēsturiskā apbūves fragmentus un perpendikulāri krasta līnijai veidojot molu sistēmu, varētu palēnināt krasta erozijas procesu un paildzināt fortu mūžu. Jānis Pomerancevs aicina rīdziniekus piedalīties jaunas vietzīmes radīšanā Lucavsalā, kur viņš saskata potenciālu izveidot ekoostu ar daudzveidīgām atpūtas, kultūras, amatniecības un izglītības aktivitāšu iespējām.

Fakultātes dekāns profesors Uģis Bratuškins atzinīgi vērtē jauno kolēģu izmantoto līdzsvaroto pieeju un cer, ka savās profesionālajās gaitās viņi spēs neapmaldīties pārnacionālo tendenču kosmopolītiskajās klišejās un nostiprinās savu individuālo rokrakstu, respektējot lokālos un reģionālos formveides principus.

Diplomprojektu izstādi varēs apskatīt no 27. janvāra līdz 3. martam RTU APF 1. stāva ātrijā, Ķīpsalas ielā 6. Izstādi atbalsta: Forbo Flooring, SIA ProgettoRed Bull, savukārt diplomprojektu kataloga izdošanu — Valsts kultūrkapitāla fonds.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
trackback

cappello di paglia naturale

zara azul color sólido sin mangas vestido de mujer talla l uniquewho señoras mujeres chic encaje vestido blanco negro v lifeventure expedition wheeled duffle bag 120 litre black blue gucci green leather crossbody bag ženski prsten demaria dm6ta052 r18…

1
0
Lūdzu, komentējietx