Noslēgušies iestājeksāmeni arhitektūras fakultātē

Vakar un aizvakar notika iestājeksāmeni RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē. Šogad reģistrēts rekordliels interesentu skaits — uz 45 studiju vietām pieteikušies 367 pretendenti.

Lai iespējami vispusīgi pārbaudītu reflektantu spējas ne tikai akadēmiskajā zīmēšanā, bet arī telpiskajā domāšanā, jau trešo gadu iestājeksāmenos bez tradicionālajiem antīkās skulptūras galvas un piegāztā kapiteļa zīmējumiem jāveic arī vienkāršu ģeometrisku ķermeņu kompozīcijas telpiski perspektīvā analīze. Kā liecina pieredze, tie reflektanti, kam ir priekšstats par telpas uzbūves likumsakarībām, labi tiek galā arī ar akadēmiskajiem zīmējumiem, un otrādi.


Eksāmens ir beidzies un rezultāti liecina, ka deviņi pretendenti ir saņēmuši izcilu vērtējumu (10), bet divdesmit deviņi – teicamu (9). Viņi turpmākajā konkursā cīkstēsies par divdesmit valsts budžeta apmaksātajām vietām no četrdesmit piecām vietām kopā. Uz atlikušajām maksas studiju vietām varēs pretendēt arī septiņi zīmēšanas eksāmenā ļoti labu (8) vērtējumu ieguvušie reflektanti.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
90 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Vents

mazliet apskaužu viņus par tām jaunas dzīves sākuma sirdstrīsām

un

…nevajadzeetu apskausts VINUS, bet izmantot sho nostalgiju peec sirdstriisaam, kas paarneema TAD, varbuut savaa shodienas eksistencee…un izdomaat, kaa padariit dziivi, kas vienmeer tachu ir bijusi tik sena kaa pasaule, svaigu un pirmreiziigu shodien!!! Jo arii es domaaju – kaadeel tad vareeja just taadu iedvesmu un briinuma gaidas, bet tagad nevareetu???

Yurii

Sviests ar to RTU! Cilveeki grib maaciities un vinjus nenjem! Riiko baigos konkursus! Kapeec aarzemees ir savaadaak? Otradaak! Tur nav shitaa savdepskaa domaashana, savdepskaa studijas! Vinji tur iet laikam liidzi, a mees..

rrr

kāda vaina konkursiem?

domā pietiek tikai ar gribēšanu no sērijas "būtu forši, ja es būtu arhitekts" un nekas nav jāprot, lai iestātos?

gribi, lai uz katriem diviem celtniekiem būtu savs arhitekts?

students

Nu nezinu Yurii par kadam arzemem tu runaa? Lai iestatos arhitekturas fakultatee Somijaa, arii ir jaaliek iestaj eksaameni. Tas, ka vini krasi atskiras no RTU exameniem jau ir cits jautajums. Bet neviens tevi neuznem universitatee tikai tadel, ka tu gribi. Helsinku Tehniskajaa Universitatee iestajexameni ir 4 dienu garumaa, nerunajot par matematikas eksamenu, kursh ir agraak.

pasniedzējs

Neprast zīmēt un pretendēt uz arhitektūru, tas ir totāls analfabētisms.

ziiimulis

taa domat ir totals analfabetisms!

SviTAR

es piekritu studentam, mums vajag citi konkursi, jo ar tam kapitelim un galvam isti cilveeku neparbaudisi, vajag vairaak darbus, bet bishkinj vairak sagarigak ar arhitekturu neka galva… Nu neko, kkad atnak jaunie pasniedzeji ar citu domashanu (: bishku japagaida ((:

mulkigi

Uzskatu, ka ir muļķīgi, ka nepaņem cilvēku, kuram centralizētajā matemātikas eksāmenā ir A līmenis un zīmēšanā iestājeksāmenā 7. Šajā profesijā zīmētprasme un matemātika ir vienlīdz svarīga. Būtu vismaz tad arī matemātikā uzlikuši iestājeksi. Tas, cik labs esi matemātikā tikai norāda uz tavu loģisko domāšanu.

matiss

manuprāt viss kaut ko rāda, gan līmeņi gan zīmējumi – tas parāda cik ļoti TU tur gribi tikt, un ko esi gatavs darīt mērķa sasniegšanas dēļ. ja RTU APF liktu dejot baletu un žonglēt ar trijām kapiteļu miniatūrām, tad arī tie, kuri gribētu tikt arhitektos to iemācītos. tikai cik tas viss ir objektīvi ir otrs jautājums – CE tiek kārtoti dažādās skolās, pats esmu pieredzējis kā pedagogi brīvi staigā apkārt un dod zelta padomus skolniekiem ar vis žēlīgākajām kucēnu acīm ; dzirdēts arī, ka privātskolotāji pa saviem galiem mēdz sadabūt atbildes iepriekšējā vakarā un tamlīdzīgi, tā kā manuprāt CE līmeņi… Lasīt vairāk »

bijušais students

a vot vajag zīmēt i galvas, i kapiteļus, i visu pārējo. tie kas rubī zīmēt un rubī matemātiku ir arī tie, kas jēdzīgus projektus taisa. a tie kas paņemti aiz žēlastības un tomēr pamanās pabeigt, šodien sēž dažādās pārvaldēs un visādus sūdus brīnumus vāra.

da nu beigās nerubī neko, ne zīmēt, ne lietas pareizi saregulēt.

vot zelta lieta, rtu šitie eksāmeni. vajadzētu vēl vairāk sulas spiest, a to būvē visapkārt visādus dranķus.

a te sūdzs, ka 4 gadus stajas. nu nav lemts. ko cilvēks mocies. ņem un dari ko citu. vadi un organizē….

Gizzzmo

khm, ja nesanaca tad nesanaca, galu ta gala ja tik ilgi stajas cvar taksh iemacities pareizi zimet, tas taksh nav nekads sarezhgits uzdevums TEHNISKO ZIMEJUMU uzcept, nav jau jaateno visu ka i un focheni nav jataisa bet jamak uzzimet, UZKONSTRUET to objektu ko attelo, proporcijas jasaprot! i nestastiet ka citur vieglak tikt , ja ta butu – TAD KAPEC TUR NESTAJATIES??? un priecajaties ka ir tikai 2 ekshi! kadreiz bij ari fizika, un kimija. ja…ja…dzirdu jau nu prieksh kam ARH-am to parbaudit… a vot vajag.. jabut vispusigi attistitam. matematika nav TIK svariga ka doma, sava prakse maksimalais ko reikinasi bus… Lasīt vairāk »

backs

brrr. manuprat tas rtu parbaudes sistemas variants nav tas labakais. un nepiekritu izteikumam ka ja iestasies un nemaces uzzimet galvu tik labi ka parejie tad cels visadus lazhas riga. riga celj lazhas neraugoties uz to visu, riga celj lazhas tie pashi kas ir izturejushi shos iestajparbaudijumus kada senaka pagatne. visu nosaka politika un naudinja shaja valsti. un pagaidam citu variantu nav. cik makslinieciski skaistas un telpiski pievelkoshas sabiedriskas buves ir uzceltas? un cik ir uzcelti jaunie projekti kas teoretiski ir ljoti lidzigi krievu laiku daudzstavmajam, tikai iekshejais izkartojums ir vairak studijas tipa. musu dzives telpas kvalitate jau nav mainijusies viduslimenja… Lasīt vairāk »

T

Bet kā ir ar studēšanu Londonā? Nav dārgi? Un dzīvošana?

Es daudzās jomās esmu dzirdējusi, ka talantīgi, gudri cilvēki te Latvijā bieži vien ir atšūti, bet ārzemēs iet uz urrā. Bet tāpēc, jau katram cilvēkam ir savs ceļš ejams 🙂 netiki šeit, bet tiki citur tā, ka beigās viss sanāca pat labāk, vei ne 🙂

gorilla

arī mērkaķi var iemācīt zīmēt. ne jau par to ir šis stāsts un arī ne par to cik durvis ir jasaskaita.

matemātika=logika

zīmēšana=māksla

tie kas neizprot šo sakarību, nu nav lemts…

žoržs

Tiem talantīgajiem jauniešiem, kas šogad nav tikuši iekšā, bet dikti vēlas arhitektūras virzienā turpināt, ieteiktu nākošgad tomēr necensties vēlreiz iekļūt RTU, bet nezaudēt laiku, meklēt iespējas citur – galu gala visa Eiropas Savienība ir vaļā, ko ar vajag izmantot. Tā nauda, kas būtu te jāizgrūž (nezinu, cik lila tā šobrīd ir, bet esmu pārliecināts – ne mazā) – citur varētu tikt daudz vērtīgāk ieguldīta.

Un vēl jo labāk, ja neapstājas pie pirmās iespējas kaut kur Vācijā vai Helsinkos, bet mērķtiecīgi meklē ko vērtīgu. Gan pašiem par labu nāktu, gan, esmu pārliecināts , galu galā arī nozares attīstībai vietējā līmenī.

murmuls

$$$ matters, tur maize ir dārgāka kā te + laikam arī nevar tā visu mācību garumā "praksēties" un pelnīt.

cits

iestajeksi ir jaut. par veiksmes faktoru tevii, neko vairak.. piekam sodienas neveiksme ir riitdienas veiksme, un otradak..

krieviski runājošs arh.

Lasot komentārus "www2.a4d.lv", nonācu pie secinājuma, ka RTU AF iestājeksāmenos (pēc zīmēšanas un matemātikas) n o t e i k t i vajadzētu iekļaut latviešu valodas un literatūras eksāmēnu (…un ne tikai – krievu skolu absolvējušiem )!

Iespējams, šobrīd nenāktos lasīt "rakstīt-…" un dažreiz pat – "domāt-nepratēju" (arhitektu ?) vārdu apmaiņu. Skumji.

1ofme

var uzlikt arii automatic 😉

tā pat vien

cīnīties par taisnību internetā ir kā piedalīties Paraolimpiskajās spēles – kāds uzvar, bet kr…i ir visi 😀

novērotājs

nu neesi Tu ļoti ‘kruts’ ,Gizzzzmo

lai vai kā gribētos, ne

varbūt vienīgi pie sev līdzīgajiem (vai arī tas ir panākums??)

jo uzsvērti nevērīga, pat kariķēta izteiksme liecina gan par zināmu nedrošību, gan ievērojamu, bet pagaidām nepiepildītu vēlmi izcelties

nu kaut kā tā

sorry

un runa nav par neta slengu, saīsinājumiem u.tml – runa ir par izteiksmes valodu, par valodas lietojumu – tas cilvēku komunikācijā nav atcelts neatkarīgi no medija formas

ms takeiteasy

MAKE LOVE NOT WAR

Felix

Ko jūs te gvelžat RCK zīmēšanas līmenis ir 2x augstāks – RTU kursabiedrs uzzīmēja uz 8 bet RCK ielika viņam tikai 4 – jāiet uz mega labo RCK

PPP

Manuprāt, lai mazliet objektīvāk novērtētu reflektantus RTU papildus būtu jāievieš KOMPOZĪCIJAS eksāmens. Ne katrs, kurš spēj pārliecinoši KOPĒT no dabas (šeit par zīmēšanu domāju) ir spējīgs RADĪT ko sakarīgu. Tā vairs nav pamatskola skola, kur nenobriedušos prātus varvieglāk grozīt. Šeit ir nepieciešamas personības. Citādi dažs labs zīmētājs tādus brīnumus sazīmē, ka vecpilsēta ir uz kultūras mantojuma statusa zaudēšanas robežas. Arhitekta atbildība taču ir milzīga ne tikai pret pasūtītāju un lietotāju, bet arī pret sabiedrību kopumā.

ZZZZ

Kuros sagatavošanas kursos māca kompozīciju RTU eksāmeniem?

Laila

Es šogad biju arhitektu izlaidumu un diplomdarbu izstādi. Un es biju nepatīkami pārsteigta, jo tur neviens nebija tiešām labs darbs. Drausmīgi maketi, arī idejas neatbilda mūsdienu modernam skatījumam. Nu vispār vāks! Latvija nespēj izskolot patiesi labus arhitektus.

Man žel to jauno censoņu, kas šogad ir iestājušies arhitektos. Labāk būtu sakravājuši mantiņas un braukuši studēt uz ārzemēm par to pašu naudu un 2x labāku izglītību…

IH

Lūdzu, paskaidro, kas tad tieši būtu – "arī idejas neatbilda mūsdienu modernam skatījumam"????

Kurš veido moderno skatījumu!?

Kas ir labs darbs?…Vai Tavā CV ir labi darbi?

Kas ir mūsdienas??? Kādreiz 16. gadsimts bija mūsdienas!!!

Lai spriestu par darbu kvalitāti, manuprāt, nepietiek acs skatiena pāri visām planšetēm. Tu biji laipni gaidīta uz aizstāvēšanos. Varbūt tad tev būtu cits viedoklis. Vai tu izmantoji šo iespēju?

Un vēl…katrs cilvēks redz pasauli savādāk! 🙂

no comments

… man žēl Lailas! Traki! Piekrist IH un Gizzmo!

Evija

Gribu sakt ar to, ka apsveicu visus, kuriem shogad izdevaas sakt istenot savus sapnjus, iestaajoties RTU, un noveelu nepadoties tiem, kuri shii gada konkurenci neiztureeja…uzvaras un zaudejumi saakas un beidzas musu galvaas, kontrolee savu domashanas veidu un Tu sasniegsi savus merkjus! 🙂 Jautajums par arhitektu izglitibu RTU kaa taadu, un kontekstaa ar izglitibu citaas valstiis ir izraisiijusi kaisliigas diskusijas… Es studeeju arhitekturu Vacijaa un to, ko zinu par RTU, esmu dzirdeejusi no cilveekiem, kuri dazhaados laikos sho universitaati ir beigushi… Lai spriestu objektiivi un saliidzinaatu, ir jaabuut vismaz divu "skolu" pieredzei, taadeelj es to nemaz neuzdroshinos dariit! 🙂 Bet, manupraat,… Lasīt vairāk »

wiinxe

hei…klau vai vari ludzu mazliet siikaka pastaastit kaa tur Vaacija ietaas un klaajas..?Kaada veidaa tu izveelejies tur augskolu un kaadi tur ir iestasanas kriteeriji un prasiiibas…?

SviTAR

es piekritu studentam, mums vajag citi konkursi, jo ar tam kapitelim un galvam isti cilveeku neparbaudisi, vajag vairaak darbus, bet bishkinj vairak sagarigak ar arhitekturu neka galva… Nu neko, kkad atnak jaunie pasniedzeji ar citu domashanu (: bishku japagaida ((:

mulkigi

Uzskatu, ka ir muļķīgi, ka nepaņem cilvēku, kuram centralizētajā matemātikas eksāmenā ir A līmenis un zīmēšanā iestājeksāmenā 7. Šajā profesijā zīmētprasme un matemātika ir vienlīdz svarīga. Būtu vismaz tad arī matemātikā uzlikuši iestājeksi. Tas, cik labs esi matemātikā tikai norāda uz tavu loģisko domāšanu.

matiss

manuprāt viss kaut ko rāda, gan līmeņi gan zīmējumi – tas parāda cik ļoti TU tur gribi tikt, un ko esi gatavs darīt mērķa sasniegšanas dēļ. ja RTU APF liktu dejot baletu un žonglēt ar trijām kapiteļu miniatūrām, tad arī tie, kuri gribētu tikt arhitektos to iemācītos. tikai cik tas viss ir objektīvi ir otrs jautājums – CE tiek kārtoti dažādās skolās, pats esmu pieredzējis kā pedagogi brīvi staigā apkārt un dod zelta padomus skolniekiem ar vis žēlīgākajām kucēnu acīm ; dzirdēts arī, ka privātskolotāji pa saviem galiem mēdz sadabūt atbildes iepriekšējā vakarā un tamlīdzīgi, tā kā manuprāt CE līmeņi… Lasīt vairāk »

bijušais students

a vot vajag zīmēt i galvas, i kapiteļus, i visu pārējo. tie kas rubī zīmēt un rubī matemātiku ir arī tie, kas jēdzīgus projektus taisa. a tie kas paņemti aiz žēlastības un tomēr pamanās pabeigt, šodien sēž dažādās pārvaldēs un visādus sūdus brīnumus vāra.

da nu beigās nerubī neko, ne zīmēt, ne lietas pareizi saregulēt.

vot zelta lieta, rtu šitie eksāmeni. vajadzētu vēl vairāk sulas spiest, a to būvē visapkārt visādus dranķus.

a te sūdzs, ka 4 gadus stajas. nu nav lemts. ko cilvēks mocies. ņem un dari ko citu. vadi un organizē….

Gizzzmo

khm, ja nesanaca tad nesanaca, galu ta gala ja tik ilgi stajas cvar taksh iemacities pareizi zimet, tas taksh nav nekads sarezhgits uzdevums TEHNISKO ZIMEJUMU uzcept, nav jau jaateno visu ka i un focheni nav jataisa bet jamak uzzimet, UZKONSTRUET to objektu ko attelo, proporcijas jasaprot! i nestastiet ka citur vieglak tikt , ja ta butu – TAD KAPEC TUR NESTAJATIES??? un priecajaties ka ir tikai 2 ekshi! kadreiz bij ari fizika, un kimija. ja…ja…dzirdu jau nu prieksh kam ARH-am to parbaudit… a vot vajag.. jabut vispusigi attistitam. matematika nav TIK svariga ka doma, sava prakse maksimalais ko reikinasi bus… Lasīt vairāk »

backs

brrr. manuprat tas rtu parbaudes sistemas variants nav tas labakais. un nepiekritu izteikumam ka ja iestasies un nemaces uzzimet galvu tik labi ka parejie tad cels visadus lazhas riga. riga celj lazhas neraugoties uz to visu, riga celj lazhas tie pashi kas ir izturejushi shos iestajparbaudijumus kada senaka pagatne. visu nosaka politika un naudinja shaja valsti. un pagaidam citu variantu nav. cik makslinieciski skaistas un telpiski pievelkoshas sabiedriskas buves ir uzceltas? un cik ir uzcelti jaunie projekti kas teoretiski ir ljoti lidzigi krievu laiku daudzstavmajam, tikai iekshejais izkartojums ir vairak studijas tipa. musu dzives telpas kvalitate jau nav mainijusies viduslimenja… Lasīt vairāk »

Gizzzmo

nejauciet miksto ar silto! skaisti pateikts ko jazin arhitektam…bet tam tach fakis ari ir domats tur ari macas to visu, a vot vai cilveks SPES to uztvert parbauda esamenos. ka vel parbaudit, vai cilveks vispar saprot ko no perspektives, formas un gaismas? uzzimejet kapiteli! panemiet zimuli un uzzimejet to! Ja nav iesist roka formas konstrueshanas pamatu tad es varetu nocitet sava bijusha Pasniedzeja Frishenfelda vardus par to… Neviens taksh nestridas par to ko jazin vai nav jazin ARHITEKTAM, bet ABITURIENTAM ir JAMAK UZKONSTRUET tieshi galvu un tieshi kapiteli no jebkura rakursa! stridi par to ko kur maca ir nepamatoti… ja… Lasīt vairāk »

T

Bet kā ir ar studēšanu Londonā? Nav dārgi? Un dzīvošana?

Es daudzās jomās esmu dzirdējusi, ka talantīgi, gudri cilvēki te Latvijā bieži vien ir atšūti, bet ārzemēs iet uz urrā. Bet tāpēc, jau katram cilvēkam ir savs ceļš ejams 🙂 netiki šeit, bet tiki citur tā, ka beigās viss sanāca pat labāk, vei ne 🙂

backs

dargi protams ir ja salidzina ar majam. bet ar laiku pieshaujas procesos un sistemas. dzivoshana ir kombinejams jedziens tur, daudzi studenti ire majas kas ir letak tad uz vienu personu. tapat ka gizzmo teica ka ja neesot studejis rtu tad lai nerunajot, tapat lidzigi gribetos pateikt man. bet esmu saskaries ar daudziem cilvekiem vienaudzhiem kas stude rtu arhitekturu, un salidzinajums ir attieksme pret studentu un daribu iespeju baze, tehnologijas, un iesepjas kopuma.

Gizzzmo

arzemes visi kam ir izglitiba iet uz ura tapec ka pashmaju kadri negrib stradat.

latvija tiek atshuti slinkie cilveki!

pasniedzējs

Kā jūs rakstiet(Svitar un CO)!!!

Pieņemami parodiju lapai, bet ja tas ir nopietni, tad laikam būs jāņem PHFSHO ieroču lietošanas atļauja.

Gizzzmo

ak dievs, gribat literaro valodu – lasiet gramatu!

gorilla

arī mērkaķi var iemācīt zīmēt. ne jau par to ir šis stāsts un arī ne par to cik durvis ir jasaskaita.

matemātika=logika

zīmēšana=māksla

tie kas neizprot šo sakarību, nu nav lemts…

Gizzzmo

Vot TAPEC ari neesi iestajies!

gorilla

paga. es ta saprotu un arī iestajos. tas gan sen bija.

da tie parējie nesaprot kāpēc nevar iestāties.

Gizzzmo

a, skaidrs, nesapratu intonacijas, tas i sarkasmu pirms tam 🙂

žoržs

Tiem talantīgajiem jauniešiem, kas šogad nav tikuši iekšā, bet dikti vēlas arhitektūras virzienā turpināt, ieteiktu nākošgad tomēr necensties vēlreiz iekļūt RTU, bet nezaudēt laiku, meklēt iespējas citur – galu gala visa Eiropas Savienība ir vaļā, ko ar vajag izmantot. Tā nauda, kas būtu te jāizgrūž (nezinu, cik lila tā šobrīd ir, bet esmu pārliecināts – ne mazā) – citur varētu tikt daudz vērtīgāk ieguldīta.

Un vēl jo labāk, ja neapstājas pie pirmās iespējas kaut kur Vācijā vai Helsinkos, bet mērķtiecīgi meklē ko vērtīgu. Gan pašiem par labu nāktu, gan, esmu pārliecināts , galu galā arī nozares attīstībai vietējā līmenī.

murmuls

$$$ matters, tur maize ir dārgāka kā te + laikam arī nevar tā visu mācību garumā "praksēties" un pelnīt.

gorilla

salaspils 3 vidusskola.

arhitekti centusies radit makslu, bet logika klibo. patiesiba ar makslu ari ir ka ir. nu nav nevien ne otrs. bet logikas liekto liniju izvietojuma nav. ka eka ta genplana. laikam sudigi bija arhitektam taja matematikas eksamena un zimesana ari ta isti nevedas. dabuja 9, ja jau ieksa tika.

matematika ka zinams trene logisko domasanu nevis durvju skaita atru kaulkulesanu.

Gizzzmo

megini pec lidzigiem isteicieniem saprast ka tas IR TAVS SUBJEKTIVS viedoklis, parejie saskat tur logiku, un gan jau projektetajam ari bija ta! varbut tu to neizprot?

spriezhot pec ta ko tu saki tada sajuta ka esi labakaja gadijuma savu "Modulor" uzrakstijis, tas ka esi paris gadus nobeidzis skolu neko nenozime, arhitektura jau nav galvenais visu izdarit pec lidzigi atkartota shablona, bet gan atrast vizuali un funkcionali baudamu kopsalikumu. bet — "na vkus i cvet – flomastery raznyje…."

cits

iestajeksi ir jaut. par veiksmes faktoru tevii, neko vairak.. piekam sodienas neveiksme ir riitdienas veiksme, un otradak..

krieviski runājošs arh.

Lasot komentārus "http://www.a4d.lv", nonācu pie secinājuma, ka RTU AF iestājeksāmenos (pēc zīmēšanas un matemātikas) n o t e i k t i vajadzētu iekļaut latviešu valodas un literatūras eksāmēnu (…un ne tikai – krievu skolu absolvējušiem )!

Iespējams, šobrīd nenāktos lasīt "rakstīt-…" un dažreiz pat – "domāt-nepratēju" (arhitektu ?) vārdu apmaiņu. Skumji.

rrr

vārdā "eksāmens" ir viena garumzīme

krieviski runājošs arh.

ja es vēl pieskaitītu visas iespējamās d r u k a s kļūdas, tad secinājums būtu pavisam bēdīgs!

Cerams, ka cien. "rrr" aizrādījums, kurš, protams, ir vietā, ir tapis aiz i z t e i k t a s uzskatu vienādības.

rrr

o, jā. uzskatu, ka, ja reiz es pavadu savu laiku, rakstot komentārus, tad vienlaicīgi var neļaut ierūsēt pareizrakstībai

Gizzzmo

lasot Jusu komentarus, var saprast tikai vienu ka – tureties pie topika jums i loti gruti! par pareizrakstibu un gramatiku (kas sheit jau vairakas reizes tika apspriests): tatad, saprotiet ja jus esat tads PC-Guru tad droshvien jus zinatu ka automatiska codes lapaspuse izvele browzeros var ari tikt atslegta (biezhi to dara lai paatrinat "serfoshanu"), un katru reizi mainit to kad iet kada saita, ir diezgan apnicoshs process, rezultata ja tas nav mainits uz Baltic vai Unicode visu Jusu garumzimju vieta ir redzami, labakaja gadijuma keburi, sliktakaja burta kods kas satstav no vairakiem simboliem. plashaja interneta transliterizacija un saisinajumi ir sen… Lasīt vairāk »

backs

galvnais ir visu uztvert tik agresivi, un skirot dalju oponentos…

1ofme

var uzlikt arii automatic 😉

tā pat vien

cīnīties par taisnību internetā ir kā piedalīties Paraolimpiskajās spēles – kāds uzvar, bet kr…i ir visi 😀

novērotājs

nu neesi Tu ļoti ‘kruts’ ,Gizzzzmo

lai vai kā gribētos, ne

varbūt vienīgi pie sev līdzīgajiem (vai arī tas ir panākums??)

jo uzsvērti nevērīga, pat kariķēta izteiksme liecina gan par zināmu nedrošību, gan ievērojamu, bet pagaidām nepiepildītu vēlmi izcelties

nu kaut kā tā

sorry

un runa nav par neta slengu, saīsinājumiem u.tml – runa ir par izteiksmes valodu, par valodas lietojumu – tas cilvēku komunikācijā nav atcelts neatkarīgi no medija formas

Gizzzmo

nu ja, krutie DELFOS sezh, 🙂 katrs saprot ka tam gribas 🙂 a mana nedrosha dveselite beigs offtopot un runas tikai pa temu!

novērotājs

labi, ka neņēmi ļaunā briesmīgi

peace 😉 un lai veicas

novērotājs

te nejauši prātā nāk arī vēl viens vārds no kr.valodas – ‘brezgļivij’ – tādā nozīmē, kā ‘brezgļivoje otnošenije’ – situācijas apzīmējumam ko es ar to gribēju teikt? tā es apzīmētu to lietotāju stilu, kuriem par katru cenu vajag kaut kā izķēmoties un visādi citādi izdarīties savos komentāros it kā vienkārši un saprotami, bez subjektīvās žulc piešprices viņu domu izteikt nemaz nebūtu vērts (?) žēl, ka tēlot jampampiņu interneta komentāros skaitās coolīgi (??) kariķētais stiliņš saņemtajos komentāros, īsziņās, sarakstē ir tā nianse, kuras dēļ viens sevi cienošs cilvēks varētu izlemt vairs nesatikties ar otru – vairs nevēlēties tikties (es domāju –… Lasīt vairāk »

ms takeiteasy

MAKE LOVE NOT WAR

Yurii

Te arii beidzaas arhitektuura, saakaas sviests!

Felix

Ko jūs te gvelžat RCK zīmēšanas līmenis ir 2x augstāks – RTU kursabiedrs uzzīmēja uz 8 bet RCK ielika viņam tikai 4 – jāiet uz mega labo RCK

PPP

Manuprāt, lai mazliet objektīvāk novērtētu reflektantus RTU papildus būtu jāievieš KOMPOZĪCIJAS eksāmens. Ne katrs, kurš spēj pārliecinoši KOPĒT no dabas (šeit par zīmēšanu domāju) ir spējīgs RADĪT ko sakarīgu. Tā vairs nav pamatskola skola, kur nenobriedušos prātus varvieglāk grozīt. Šeit ir nepieciešamas personības. Citādi dažs labs zīmētājs tādus brīnumus sazīmē, ka vecpilsēta ir uz kultūras mantojuma statusa zaudēšanas robežas. Arhitekta atbildība taču ir milzīga ne tikai pret pasūtītāju un lietotāju, bet arī pret sabiedrību kopumā.

ZZZZ

Kuros sagatavošanas kursos māca kompozīciju RTU eksāmeniem?

Gizzzmo

to maca 1-2 kursa!

Laila

Es šogad biju arhitektu izlaidumu un diplomdarbu izstādi. Un es biju nepatīkami pārsteigta, jo tur neviens nebija tiešām labs darbs. Drausmīgi maketi, arī idejas neatbilda mūsdienu modernam skatījumam. Nu vispār vāks! Latvija nespēj izskolot patiesi labus arhitektus.

Man žel to jauno censoņu, kas šogad ir iestājušies arhitektos. Labāk būtu sakravājuši mantiņas un braukuši studēt uz ārzemēm par to pašu naudu un 2x labāku izglītību…

Gizzzmo

Laila, lai ta spriest jums droshvien ir arhitekta izglitiba, vai vismaz ar sho professiju saistita nodarboshanas? principa Jusu viedoklis ir LOOOOOTI subjektivs. Vai var Jums jautat kas tieshi ir tas "…mūsdienu modernais skatījumas…"? un ko tieshi Jus gaidat no arhitektoniska maketa? negribas palikt rupjam, BET KAD JUS VISI GARAMGAJEJI, KAS NEVAR NE PAMATOT SAVU VIEDOKLI NE VIENKARSHI PRIMITIVI PIEREGISTRETIES PLATFORMA, BEIGSIET APSPRIEST LIETAS PAR KURAM NAV JUMS NEKADAS SAJEGAS?! ka var salidzinat izglitibas ja neesi pameginajis nevienu ne otru? ka var teikt ka kaut kas ir labaks ja ir pilnigi atshkirigas pieejas pie apmacibas processa? ka var vainot citus sava… Lasīt vairāk »

IH

Lūdzu, paskaidro, kas tad tieši būtu – "arī idejas neatbilda mūsdienu modernam skatījumam"????

Kurš veido moderno skatījumu!?

Kas ir labs darbs?…Vai Tavā CV ir labi darbi?

Kas ir mūsdienas??? Kādreiz 16. gadsimts bija mūsdienas!!!

Lai spriestu par darbu kvalitāti, manuprāt, nepietiek acs skatiena pāri visām planšetēm. Tu biji laipni gaidīta uz aizstāvēšanos. Varbūt tad tev būtu cits viedoklis. Vai tu izmantoji šo iespēju?

Un vēl…katrs cilvēks redz pasauli savādāk! 🙂

no comments

… man žēl Lailas! Traki! Piekrist IH un Gizzmo!

Evija

Gribu sakt ar to, ka apsveicu visus, kuriem shogad izdevaas sakt istenot savus sapnjus, iestaajoties RTU, un noveelu nepadoties tiem, kuri shii gada konkurenci neiztureeja…uzvaras un zaudejumi saakas un beidzas musu galvaas, kontrolee savu domashanas veidu un Tu sasniegsi savus merkjus! 🙂 Jautajums par arhitektu izglitibu RTU kaa taadu, un kontekstaa ar izglitibu citaas valstiis ir izraisiijusi kaisliigas diskusijas… Es studeeju arhitekturu Vacijaa un to, ko zinu par RTU, esmu dzirdeejusi no cilveekiem, kuri dazhaados laikos sho universitaati ir beigushi… Lai spriestu objektiivi un saliidzinaatu, ir jaabuut vismaz divu "skolu" pieredzei, taadeelj es to nemaz neuzdroshinos dariit! 🙂 Bet, manupraat,… Lasīt vairāk »

wiinxe

hei…klau vai vari ludzu mazliet siikaka pastaastit kaa tur Vaacija ietaas un klaajas..?Kaada veidaa tu izveelejies tur augskolu un kaadi tur ir iestasanas kriteeriji un prasiiibas…?

Evija

…1. pretruna: Vai RTU ir speejiiga dot atbilstosha liimenja izgliitiibu, taam priekshzinaashanaam, kas no studentiem tiek pieprasiitas jau iestaajeksaamenos? Katrai Uni uznjemshanas politika atshkjiraas un par taas efektivitati un pamatojumu var spriest tikai laika gaitaa: Smagi iestajeksameni – konkreta speju parbaude..uni meklee jau gandriz gatavu materialu, kuru vajadzeetu tikai ievadiit pareizajaa gultnee. …. Tam seko, ka uni programmai jaasaakas no latinjas, kas uzlikta virs "standarta zinaashanaam par formu un kraasu" ! Taa kaa labi paarzinu Vaacijas uni, sheit kaa piemeeru varu mineet arhitektuuras fakultaati Veimaaraa (Weimar) Minimaala atlase peec vispaarejaas atbilstiibas augstaakaas izgliitiibas iestaadeem ( vid. izgl. atest.+eks.) – pamatojums… Lasīt vairāk »

Evija

2. pretruna Augstaas maaciibu maksas – sliktie maaciibu apstaaklji (neizklaastiishu visus siikumos- tie, kas studee, pashi zin!) Nezinu, kas pie taa ir vainiigs un ne mans pienaakums ir to noskaidrot, bet tas ir fakts… Kaa var gribeet augsti kvalificeetu speciaalistu pie shaadas situaacijas…? RTU labaa varu teikt, ka pastaav daudz sadarbiibas uni dazhaadaas pasaules valstiis, un sho iespeeju- braukt apmainjas 1/2 gadaa vai gadaa veelas izmantot katrs students…patiesiibu sakot, viens no vadmotiiviem veelmei iestaaties RTU ir tieshi shis fakts! Komiska situaacija iznaak….studenti paciesh maaciibu maksas, neertibas un pat lielas gruutibas, kas saistiitas ar iestaashanos un maaciibu apstaakljiem,lai kaut reizi aizbrauktu… Lasīt vairāk »

Evija

3. un, manupraat, peedeejaa pretruna. Par spiiti iestaajpaarbaudiijumiem un nesameeriigajaam maaciibu maksaam, iestaajamies RTU un gaidam sabalanseetu programmu, kur klasiskaa arhitektuura ietu roku rokaa ar jaunaakajaam tehnologjijaam un veesmaam, taa vietaa ieguustam, izsmeljoshu, pamatiigu, ilgos gados paarbaudiitu, bet tomeer vienpusiigu programmu, kas balstaas uz klasisko arhitektuuru, pamatojums vareetu buut relatiivi vecais pasniedzeeju kolektiivs, kursh konservatiivaas un "paarbaudiitaas" veertiibas izvirza priekshgalaa…visaa visumaa paarzinaat k-ko tik pamatiigi, kaa tas notiek RTU nav slikti, bet…lai iztureetu konkurenci, kad "eiroarhi elpo pakausii" var buut tikai un vieniigi daudzpusiiba… Bet, manaam nosauktajaam pretrunaam un probleemaam, kaa ceeloni varu mineet konkurences truukumu…par konkurenci starp studentiem RTU… Lasīt vairāk »

Vents

mazliet apskaužu viņus par tām jaunas dzīves sākuma sirdstrīsām

un

…nevajadzeetu apskausts VINUS, bet izmantot sho nostalgiju peec sirdstriisaam, kas paarneema TAD, varbuut savaa shodienas eksistencee…un izdomaat, kaa padariit dziivi, kas vienmeer tachu ir bijusi tik sena kaa pasaule, svaigu un pirmreiziigu shodien!!! Jo arii es domaaju – kaadeel tad vareeja just taadu iedvesmu un briinuma gaidas, bet tagad nevareetu???

Yurii

Sviests ar to RTU! Cilveeki grib maaciities un vinjus nenjem! Riiko baigos konkursus! Kapeec aarzemees ir savaadaak? Otradaak! Tur nav shitaa savdepskaa domaashana, savdepskaa studijas! Vinji tur iet laikam liidzi, a mees..

rrr

kāda vaina konkursiem?

domā pietiek tikai ar gribēšanu no sērijas "būtu forši, ja es būtu arhitekts" un nekas nav jāprot, lai iestātos?

gribi, lai uz katriem diviem celtniekiem būtu savs arhitekts?

students

Nu nezinu Yurii par kadam arzemem tu runaa? Lai iestatos arhitekturas fakultatee Somijaa, arii ir jaaliek iestaj eksaameni. Tas, ka vini krasi atskiras no RTU exameniem jau ir cits jautajums. Bet neviens tevi neuznem universitatee tikai tadel, ka tu gribi. Helsinku Tehniskajaa Universitatee iestajexameni ir 4 dienu garumaa, nerunajot par matematikas eksamenu, kursh ir agraak.

Yurii

Piemeeram Niiderlandee, Anglijaa, Itaalijaa!! Visur tur, raadi savus darbus, sertifikaatus, izklaasti savu motivaaciju un tiec uznjemts! Cita djeela vai tur noturies! Man liekas netaisniigi, ka cilveeks grib maaciities arhitektuuraa un nevar iestaaties gadus 4us piemeeram! Dodiet vinjam iespeeju, vinsh sevi paraadiis! Kapitelis un akadeemiskaa galva nav arhitektuura! Es peec savas pieredzes, tapeec te vaaros!:)

students

nu re…pats jau to pasu pasaki,tikai citiem vardiem! "radi darbus, sertifikatus,utt" Tas pats konkurss jau ir,tikai citadi organizets. Es nesaku, ka atbalstu sisteemu kada jaiestajas studentiem RTU! HTU universitaatee neviens kapiteli neziimee! Bet atlases kriterijiem ir jabut. Kaadi vini ir, tas ir cits jautajums.

Yurii

Neee, protams jaaabuut:D Savaadaak jau jebkursh! Bet nu ne taadiem bezjeedziigiem kaa shiten! Ja cilveekam nav paveicies ar vietu eksaamenaa vai kkaa vinsh nevar buut arhitekts! Bezjeedziiba! Bet no otras puses, tas ieviesh Tevii paarlieciibu- jaaa RTU arhitektuuraa maaciities tas ir prestizhi,jaudiigi, 9 cilveeki uz vietu…grezni!

pasniedzējs

Neprast zīmēt un pretendēt uz arhitektūru, tas ir totāls analfabētisms.

ziiimulis

taa domat ir totals analfabetisms!

RRR

tad arhitekts ir cilvēks, kas prot kādu CAD programmu un ik pa laikam paškirsta arhit. žurnālus? Bet tas, ka viņam rokraksts kā pamatskolu beigušam dragreisa fanam un dienā, kad laptopā nosēdušās baterijas, nevar nevienu skici uz papīra uztaisīt?

Ja cilvēkam ir apņēmība n-tos gadus stāties un gribēšana mācīties APF, tad viņš/a to panāks!

90
0
Lūdzu, komentējietx