Nosaukums dzirdēts — MVRDV

Arhitektūras Veicināšanas Fonda (AVF) un Leonardo da Vinci programma Latvijā atbalstītais jaunais arhitekts Guntis Ziņģis jau divus mēnešus stažējas pazīstamākajā no arhitektūras birojiem Eiropā — MVRDV: «Visi — viena liela ģimene, pie viena galda strādā, pie viena galda lenčo

MVRDV — holandiešu arhitektu birojs Roterdamā, kas vairāk kā 10 gadu darbības laikā paguvis uzvarēt dažādos konkursos, ieguvis superdutch statusu un drosmi uzdrīkstēties.

Kopš janvāra otrās dienas esmu šīs drosmīgās un draudzīgās ģimenes «sastāvdaļa». Kāpēc izvēlējos MVRDV? Neizvēlējos. Sūtīju paciņas kādiem 10 amata kolektīviem, uzsmaidīja saule un tiku pie saviem favorītiem. Stažēšos un spiegošu MVRDV aizskatuvē 6 mēnešus. Paldies AVF, kas palīdzēja piepildīt kabatas uz 3 mēnešiem un segt transportēšanos.

Birojs smuks — man patīk. Tas atrodas izbijušā cehā, lielā telpā ar augstiem griestiem, lieliem logiem, virsgaismām. Joprojām aktīvie industriālie mehānismi pārliecinoši papildina radošo atmosfēru. Durvis ar elektromagnētiem, lūkas, pogas, apkures spirāles un propelleri pie griestiem. Ejas starp galdiem — kartinga trases. Ieliktu kādu bildi, ja tas nebūtu aizliegts. Aizliegums fotografēt MVRDV iekšējā koncepta grāmatā rakstīts.

Agrāk likās, ka «tajos» birojos strādā simts cilvēki vairākos stāvos: vienā rasē, citā maketē, vēl citā lapas kopā krāmē, un tos «īstos» neviens neredz… Ir tā, ka šis stāsts laikam vairāk attiecas uz Francijas «karali» Nuvēlu, vai kādu biroju Korejā. MVRDV neviens tehniskos projektus nerasē, lapas nerāmē, specenes neskaita… Tikai un vienīgi «competitions, competitions — all around The World». Kantorītis ļoti internacionāls, tāpēc gribot, negribot kulturalizējies un uzzini par citās valstīs notiekošo. Birojā strādā 30 cilvēki, no kuriem puse ir vietējie — holandieši, pārējie — interni. Ir vairāki interni no Dānijas un Francijas, kā arī pa vienam no Zviedrijas, Grieķijas, Portugāles, Ķīnas, Korejas, Taivānas, Japānas.

Atmosfēra cehā ļoti brīva un draudzīga, visi saka to, ko domā, domā to, ko grib domāt. Viny, Jacob un Natalie ik dienu arī strādā šai pašā telpā, un neviens nekur neslēpjas. Visi — viena liela ģimene, pie viena galda strādā, pie viena galda lenčo. Arī katram konkursam tiek veidotas komandas pa četriem, pieciem censoņiem, kuri tad kopīgi rosās. Īpaša loma birojā ir Vinijam Māsam, kurš patiesībā ir vienīgais ar zīmuli padusē piedzimušais arhitekts. Viņš ir ne tikai ģeniāls meistars, bet vienkārši ļoti, ļoti labs cilvēks — MVRDV koncepts un balsts.

Birojs strādā tikai ar idejām: arhitektūra, globalizācija, klimata izmaiņas. Ir interesanti papētīt klasiskos MVRDV objektus, nekur nepubliskotos objektus, kā arī ikdienā piedalīties konkursu radošajā procesā. Šobrīd aktuālākie darbi ir izmētāti pa visu pasauli: Tiran, Pan—Gyo, Istanbul, Pittsbug, New Orleans, New York, New Lyden, Oslo, Lyon, Tallina…

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx