Muzeja vestibila projektu konkurss studentiem

Dekoratīvi lietišķās mākslas muzejs (DLMM) rīko vestibila rekonstrukcijas projektu konkursu, kas palīdzēs sagatavoties nākotnē paredzētajai muzeja rekonstrukcijai. Tas ir ideju konkurss, kura mērķis nav konkrēta projekta realizācija, tāpēc ir pieļaujamas nākotnē vērstas vīzijas un konceptuāli priekšlikumi. Konkurss paredz, ka atsevišķas idejas var tikt izmantotas vestibila rekonstrukcijā.

Konkurss ir nekomerciāls projekts un tiek rīkots, lai rosinātu topošo speciālistu domāšanu, ideju bāzei izmantojot reālu telpu, veicinātu dažādu vienā jomā strādājošu skolu konsolidāciju un radošu sacensību, liktu pamatus muzeja tālākai sadarbībai ar autoriem, kuri, iespējams, nākotnē kļūs par DLMM organizēto izstāžu dalībniekiem.


Konkursā piedalīties ir aicināti Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, Latvijas Mākslas akadēmijas un Rīgas Tehniskās universitātes studenti.


Projektā jāiekļauj sekojošas vestibila zonas:


Biļešu kase, kurā bez biļešu tirdzniecības vietas jāparedz izvietojuma iespējas informatīviem materiāliem un mākslas izdevumiem.


Garderobe 150 apmeklētājiem ar iespēju vajadzības gadījumā virsdrēbju novietņu skaitu dubultot (pieļaujama atkāpšanās no tradicionālās garderobes organizācijas ar leti, šajā gadījumā vēlams garderobes aprīkojums ar slēdzamām bagāžas glabātavām).


Veikals mākslas priekšmetu un suvenīru tirdzniecībai.


Informācijas sistēma, kas muzeja apmeklētājiem ļautu iepazīties ar izstāžu zāles (bijušās Sv.Jura baznīcas) un muzeja vēsturi, muzeja kolekcijām un ekspozīcijām.


Iespējama digitālu tehnoloģiju klātbūtne, informācijas izvietojums, izmantojot vestibila sienas un stabus.


Iepējama, bet ne obligāta ir neliela kafejnīca.


Konkursam iesniegtie projekti jānoformē uz vertikālām A2 formāta planšetēm. Projekta sastāvs atkarīgs no konkursanta izvēles.


Konkursa projekti jāiesniedz līdz 2005.gada 10.janvārim (ieskaitot) Dekoratīvi lietišķas mākslas muzejā vai pasniedzējam — projekta vadītājam, klāt pievienojot ziņas par darba autoru un viņa pārstāvēto mācību iestādi.


Visi konkursam pieteiktie projekti piedalīsies izstādē, kas tiks atklāta 20.janvārī Dekoratīvi lietišķas mākslas muzejā. Izstādei pieteiktos darbus izvērtēs žūrija (muzeja administrācijas un minēto mācību iestāžu pārstāvji). Trīs labāko darbu autori tiks nosaukti izstādes atklāšanas laikā un apbalvoti ar pārsteiguma balvām.


Iepazīšanās ar objektu iespējama klātienē Dekoratīvi lietišķas mākslas muzejā Rīgā, Skārņu ielā 10/20.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx