Mežaparka daudzveidība arhitektūras studentu modelī

Piektdien, 15.augustā plkst.14.30 Arhitektu namā notiks RTU rīkotās sestās starptautiskās vasaras universitātes Kultūra. Zooloģija. Urbānisms. noslēguma diskusija un studentu izstrādāto Mežaparka attīstības priekšlikumu izstādes atklāšana.

Vasaras universitātē Kultūra. Zooloģija. Urbānisms. divu nedēļu garumā studenti no ASV, Austrijas, Gruzijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas un Rumānijas modelēja Mežaparka publiskās ārtelpas daudzveidīgas izmantošanas perspektīvas. Mežaparkā darbojās četras studentu darba grupas: Urban Forest Narratives, Communication, Zoology Beyond Animals un Sense City, kas pētīja Mežaparka infrastruktūras attīstības iespējas un draudus, diskutēja par Mežaparka rekreatīvo funkciju paplašināšanas iespējām, modelēja indivīda emocionālās sajūtas sociālo aktivitāšu laikā, lai saskaņā ar prognozējamām Mežaparka iedzīvotāju un apmeklētāju interešu tendencēm meklētu jaunus Mežaparka identitātes attīstības aspektus.

Urban Forest Narratives analizēja pirmos iespaidus un sajūtas Mežaparkā un savienoja tos kopējā stāstā: kā Mežaparkā pietrūkst, ko vajadzētu attīstīt, kur mežam vajadzētu ļaut attīstīties savvaļā un kur pilsētvidei iejaukties meža dabīgajā vidē. «Tas ir stāsts par to, ko mēs paši vēlamies Mežaparkā redzēt un kā mēs vēlamies tur justies.»

Darba grupas Communication dalībnieki aktīvi komunicēja ar Mežaparka apmeklētājiem un iedzīvotājiem: «Mums bija svarīgas viņu domas un sajūtas — tas, kā viņi izjūt Mežaparku. Mēs mēģinājām izprast, kā cilvēki jūtas Mežaparkā, kas viņiem patīk vai nepatīk, kas ir tā burvība, ar ko Mežaparks cilvēkus pievelk.»

Zoology Beyond Animals koncentrējās uz Mežaparka iedzīvotāju vēlmju un savstarpējo attiecību analizēšanu. Novērojumu un eksperimentu rezultātā Mežaparka iedzīvotāji tika sadalīti raksturīgos tipos. «Dzīvnieciskais aspekts, kas ir katrā cilvēkā, nebūt nav zemisks, bet gan ļoti interesants. Mūsuprāt, viens no visuzskatāmākajiem ir cilvēka teritoriālais instinkts — teritorijas iezīmēšana un aizsardzība.» 

Darba grupa Sense City, atklājot jaunas Mežaparka identitātes šķautnes, Mežaparkā izveidoja mākslinieciskas instalācijas no dabiskām izejvielām. Instalācijas tiks izgaismotas un, sākot no piektdienas, 15. augusta, būs aplūkojamas Mežaparkā.

Starptautisko vasaras universitāti arhitektūras un saistīto nozaru studentiem jau sesto gadu pēc kārtas organizē RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments un Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte.

Ar vasaras universitātes laikā tapušajiem studentu priekšlikumiem ikviens interesents varēs iepazīties izstādē Latvijas Arhitektu savienības telpās, Torņa ielā 11, no 15.augusta līdz 10.septembrim.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx