Jaunā Rīga jeb kā es meklēju izstādi

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta rīkotas akcijas Es daru Rīgu! laikā Rīgas Kongresu namā notiek arhitektūras izstāde Jaunā Rīga. Izstāde ilgs no 30.marta līdz 16.aprīlim. Izstādē ir aplūkojami darbi, kurus ir radījuši Rīgas Tehniskās Universitātes arhitektūras nodaļas studenti.

Šāds reklāmas teksts parādījās medijos, Es daru Rīgu internetlapā un akcijas brošūrās. Prātojot, kāpēc no fakultātes puses nebija ne ziņas par nozīmīgu pasākumu, aizskrēju līdz Kongresu namam. Domāju ieraudzīt iespaidīgu darbu skati, vismaz līdzvērtīgu mūsu ikgadējām diplomdarbu izstādēm. Pagāja ievērojams brīdis, kamēr pamanīju Jaunās Rīgas ekspozīciju… Pie ieejas zālē neuzkrītoši izstādītas trīs vientuļas klauzūras un divi diplomdarbi… Vai es nokavēju un izstāde ir jau beigusies, vai varbūt otrādi — nav vēl sākusies? Bet jau sešas dienas pagājušas no izstādes atklāšanas dienas.

Nākamajā dienā fakultātē satiku jaunkundzi, kura mēģināja nonest pa kāpnēm lejā kāda projekta planšetes. Izrādās, ka viņa ir izstādes organizatore. Pēc dažām sarunām un pastaigām pa fakultāti noskaidrojās, ka… nekas nav noskaidrojies.

Vairākums studentu projektu ir veltīti mūsu galvaspilsētai. Un projekti ir labi, būtu interesanti aplūkot! Bet kāpēc, ja ir saņemta vēstule ar lūgumu iesniegt studentu darbus izstādei, kāpēc tad tie atlasīti pēc principa: kuras planšetes ir vieglāk transportējamas?

Tā ir attieksme. Skumji. Skaista demokrātiska akcija Es daru Rīgu, daudzsološs izstādes sauklis, lepna fakultāte… Skumji.

Ingurds Lazdiņš savos rakstos ironiskus sveicienus AF sūta… Atceros, pirmajā kursā, kad tikko izturēju konkursu, iestājos – urrā! esmu iekšā — saņēmu ieteikumu no pasniedzēja sakraut mantiņas un braukt kur citur arhitektūru studēt… Bet ar katru gadu pieaug abiturientu skaits.

Interesanti, kam jānotiek, lai mainītos arhitektūras fakultātes attieksme pret arhitektūras fakultāti?


Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Zodchijs

A jaanotiek sekojosham –

Studentiem ir jaasenjamaas nopurinaat no sevis inerta aitu bara maska un jaapaluudz opiishiem beigt karinaat makaronus uz ausiim un par velti maizi eest…

Banzai!

Zodchijs

A jaanotiek sekojosham –

Studentiem ir jaasenjamaas nopurinaat no sevis inerta aitu bara maska un jaapaluudz opiishiem beigt karinaat makaronus uz ausiim un par velti maizi eest…

Banzai!

2
0
Lūdzu, komentējietx