Arhitektūras studenti pētīs Brīvības ceļu

13. augustā notiks Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko un sabiedrisko attiecību departamenta rīkotās starptautiskās vasaras universitātes Rīgas pilsētvide vakar, šodien, rīt atklāšana, kur pulcēsies Rīgas domes amatpersonas, RTU vadība un 32 arhitektūras studenti no visas pasaules. Vasaras skola ilgs līdz 25.augustam, un tās laikā studenti pētīs Rīgas Brīvības ceļu.

Šāda starptautiska vasaras universitāte arhitektūras un pilsētplānošanas studentiem RTU notiks jau piekto gadu pēc kārtas, un tajā pulcēsies arhitektūras studenti no Latvijas, Lietuvas, Beļģijas, Francijas, Vācijas, Itālijas, Spānijas, Rumānijas, Gruzijas, Izraēlas, Čīles un Indijas augstskolām.

Divas nedēļas — no 13. līdz 25.augustam — RTU mācībspēku un vieslektoru vadībā studenti, kuru lielākajai daļai šī ir pirmā iepazīšanās ar Rīgu, apzinās Rīgas kultūrvēsturisko vidi, īpašu vērību veltot t.s. Brīvības ceļam: Brīvības ielas — Uzvaras bulvāra asij. Arhitektūras studenti sniegs savu skatījumu uz to, kā saglabāt, pārveidot un attīstīt vienu no Rīgas pilsētplānojuma kompozīcijas nozīmīgākajiem elementiem: Rīgas pilsētas daļu, kas stiepjas no Brīvības ielas sākuma Juglā līdz Uzvaras bulvārim Pārdaugavā.

Lai apzinātu Rīgas arhitektūras mantojuma kultūrvēsturiskās un unikālās vides arhitektoniskās vērtības un rastu idejas šo objektu saglabāšanai un jaunu funkciju piešķiršanai, studenti, sākot no 16.augusta, profesionāļu vadībā strādās sešās tematiskās darba grupās un risinās pilsētvides problēmas. Vasaras universitātes programmā iekļautas lekcijas, diskusijas, mācību ekskursijas, objektu apsekojums, novērtējums un analīze.

Rīgas pilsētas arhitekts Jānis Dripe, kurš vasaras universitātes dalībniekiem lasīs lekciju par Rīgas urbānās vides attīstību, atzīst: «Šā gada vasaras universitātes dalībnieki pētīs otru nozīmīgāko Rīgas pilsētas asi — Brīvības ceļu, kas šķērso galveno — Daugavas areāla asi. Ņemot vērā šobrīd notiekošo straujo Brīvības ceļa attīstību, RTU rīkotā starptautiskā vasaras universitāte ir lieliska iespēja pārbaudīt daudzas pilsētbūvniecības idejas praksē.»

Brīvības ielas — Uzvaras bulvāra ass kopējais garums no pilsētas administratīvās robežas Baložkalnā līdz Uzvaras parkam Pārdaugavā sasniedz 14 kilometrus. Tā ir gan Brīvības gatve — pilsētas ievadmaģistrāle, nozīmīga satiksmes artērija, gan Brīvības iela — viena no galvenajām Rīgas vēsturiskā centra ielām, gan Brīvības bulvāris ar liepu aleju un latviešu nacionālās identitātes zīmi — Brīvības pieminekli kā simbolisko un telpisko dominanti. Brīvības ceļš ir arī Kaļķu iela — Vecrīgas prestižā promenāde, Rātslaukums — pilsētas sākotnējā kodola struktūrelements, Akmens tilts, pa kuru Brīvības ceļš krustojas ar Daugavu, un Uzvaras bulvāris Pārdaugavā, kas noslēdzas Uzvaras parkā ar Uzvaras monumentu — zīmi no Latvijas jaunāko laiku vēstures traģiskajām lappusēm.

Ar vasaras universitātes laikā tapušajiem studentu priekšlikumiem Rīgas Brīvības ceļa attīstībai ikviens interesents varēs iepazīties izstādē Arhitektu namā, Torņa ielā 11 no 24.augusta līdz 11.septembrim. Izstādes atklāšana un vasaras universitātes noslēguma pasākums Arhitektu namā notiks 24.augustā plkst.14.30.

Rīgas pilsētvide vakar, šodien, rīt — pasākumi:

  • 13.augustā plkst. 10.30 Rīgā, Rātslaukumā 1, Rīgas domes ēkas 5.stāva vestibilā starptautiskās vasaras universitātes Rīgas pilsētvide vakar, šodien, rīt atklāšana
  • 24.augustā plkst.14.30 Rīgā, Torņa ielā 11, starptautiskās vasaras universitātes noslēguma pasākums un izstādes atklāšana. Izstādē būs aplūkojami starptautiskās universitātes laikā tapušie studentu priekšlikumi Rīgas Brīvības ceļa attīstībai
  • no 16.—23.augustam RTU centrālajā ēkā Kaļķu ielā 1 starptautiskās vasaras universitātes dalībnieku grupu darbs profesionāļu vadībā

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx