Ruukki aicina piedalīties konkursā sniega muzejam

Ruukki Construction jaunajiem un nesen absolvējušajiem arhitektiem rīko ideju konkursu sniega muzeja projektam Rovaniemi. Konkurss tiek rīkots Ziemassvētku vecīša uzdevumā. Rovaniemi ir pilsēta, kas Ziemassvētku vecītim ir ļoti tuva, un viņš ir nobažījies par klimata pārmaiņām un sarūkošo sniega segu. 2021. gada neticamā izaicinājuma konkurss — Unbelievable Challenge 2021 — ir atvērts visu Šengenas valstu iedzīvotājiem.

“Ziemassvētku vecīša dalība konkursam piešķir zināmu maģiju, taču mēs vēlamies atgādināt cilvēkiem par kaut ko svarīgu — par klimatā notiekošo. Vienlaikus mēs ieviešam jaunas, svaigas idejas tērauda būvizstrādājumu izmantošanai ilgtspējīgā būvniecībā. Konkursa mērķis ir arī atbalstīt jauno arhitektu profesionālo izaugsmi un iepazīstināt ar viņiem nozari, kurā praktizēšanās ārzemēs, jaunu ideju radīšana un prezentēšana, kā arī dalība konkursos būs būtiska viņu ikdienas dzīves sastāvdaļa,” stāsta Tīna Tukia (Tiina Tukia), Ruukki ēku norobežojošo konstrukciju jomas mārketinga un komunikāciju vadītāja.

Ruukki Construction partneri 2021. gada neticamā izaicinājuma konkursā ir Rovaniemi pilsēta un arhitektu darbnīcas — WXCA no Polijas un Snøhetta no Norvēģijas. Ruukki un tā partneri rūpējas par ilgtspējīgu attīstību, un šis rūpes ar produktu, rīcības un izvēles palīdzību tie vēlas uzsvērt arī ar konkursā.

Par konkursa uzvarētāju kļūs tas, kurš vislabāk sasniegs konkursam noteiktos mērķus. Par labāko tiks izraudzīta ideja, kurā būs izmantoti Ruukki ilgtspējīgie, videi draudzīgie tērauda izstrādājumi, kas lieliski saplūst ar apkārtējo vidi. Nozīme būs arī izmantoto būvizstrādājumu pārstrādājamībai un otrreizējas izmantošanas iespējām, un konkursa uzvarētāja izvēlē nozīme būs arī iedvesmojošai un saskanīgai idejas prezentācijai žūrijas priekšā. Konkursa uzvarētāja ieguvums būs ne tikai pieredze un publicitāte, bet arī sešus mēnešus ilgu praktizēšanās arhitektu darbnīcā WXCA Varšavā un 1000 eiro lielu godalgu.

Žūrijas sastāvā ir Snøhetta pārstāvis — arhitekts Eli Sinnevogs (Eli Synnevåg), WXCA pārstāve — arhitekte Marta Sekuļska-Vronska (Marta Sękulska-Wrońska), 2014. gada konkursa uzvarētājs un arhitekts — Aleksandru Oprita (Alexandru Oprita), Rovaniemi pilsētas pārstāvis — arhitekts Sipi Hintsanens (Sipi Hintsanens), kā arī Ruukki pārstāvis — Jānis Zaharāns.

Konkurss tiks izsludināts 15. septembrī, un dalības pamatnostādnes tiks publicētas vietnē www.unbelievablechallenge.com. Pabeigtie konkursa darbi ir jāiesniedz līdz 2021. gada 3. novembrim, finālisti tiks nosaukti 25. novembrī, bet uzvarētājs — 9. decembrī. Konkursa gaitai būs iespējams sekot arī Facebook https://www.facebook.com/unbelievablechallenge/.

Sniega muzeju konkurss ir trešais Ruukki rīkotais arhitektūras konkurss jaunajiem arhitektiem. Gadu gaitā konkursam ir bijušas iesniegtas vairāk nekā 300 projektu idejas.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx