Konkurss Viedrades kvartālam Smiltenē

Smiltenes novada pašvaldība turpina darbu pie 2021. gadā iesāktā projekta Viedrades kvartāla attīstībai Smiltenē un jūnijā beigās tika izsludināts arhitektūras ideju metu konkurss. Nelielo kvartālu Pils ielā 9 pie Vidusezera veido astoņu industriālu ēku grupa, kas kopš 60. gadiem bija pazīstama kā metālapstrādes rūpnīca “Abula”, taču vietas pagātne ir senāka — vēsturiski te atradās ūdensdzirnavas uz Abula upes, izveidojot arī dzirnavu ezeru. Šobrīd pamesto rūpniecības ēku kvartāls atrodas ainaviski skaistā, ar vēsturisku slāņojumu bagātā vietā, — starp Smiltenes centru un Kalnamuižas vēsturisko kompleksu, blakus Vidusezeram un parku ieskāvumā. Pagājušajā gadā tika izstrādāta vietas dizaina un telpiskās attīstības stratēģija (autori — H2E), un arhitektūras konkurss ir nākamais solis. Konkursa termiņš pagarināts līdz 5. oktobrim

Arhitektūras ideju metu konkursa mērķis ir, izmantojot arhitektūras profesionāļu radošu sacensību, iegūt iespējami labākos priekšlikumus, kurus varētu ņemt par pamatu Viedrades kvartāla būvprojekta izstrādei, nodrošinot objekta funkcijai atbilstošu arhitektonisko un funkcionālo risinājumu.

Galvenās funkcijas, kuras jāparedz arhitektūras metu ideja konkursa dalībniekiem, ir bibliotēka, kopienas centrs, telpas mazajiem uzņēmējiem un kopradei, kā arī sabiedriskās ēdināšanas telpas. Tāpat nozīmīga konkursa daļa ir publiskā ārtelpa un teritorijas labiekārtojums, izmantojot teritorijas novietojuma priekšrocības gan pie Vidusezera, gan Abula upes.

Ilgtermiņā Viedrades kvartāls būs daudzfunkcionāla, ilgtspējīga, pieejama, iekļaujoša un pievilcīgu teritorija Smiltenes pilsētas centrā, kurā viens otram līdzās darbojas kultūras, uzņēmējdarbības, pakalpojumu un tūrisma jomas un kura ir vienlīdz iecienīta gan Smiltenes novada iedzīvotāju, gan viesu vidū, vienlaikus saglabājot, izceļot teritorijas vēsturiski industriālā rakstura iezīmes gan simboliski, gan fiziski.

Arhitektūras ideju metu konkurss risināsies līdz 5. oktobrim un tajā var piedalīties sertificēti arhitektūras speciālisti.
Metu konkursa kopējais balvu fonds ir 29 000 EUR.

Metu konkursa nolikums un izejas dati pieejami šeit: https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/83812

 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx