Atskats uz konferenci “Kvartālu attīstība — pieredze un risinājumi”

2. jūnijā tiešsaistes formātā tika rīkota konference “Kvartālu attīstība — pieredze un risinājumi”, pulcējot vairāk nekā 150 klausītājus — arhitektūras un būvniecības joma. Tā kā konferences ilgums pārsniedza piecas stundas, noteikti klausītājiem bija ērtāk ar lektoru piedāvātajām daudzveidīgajām tēmām iepazīties digitālā veidā, ērti sēžot birojā vai mājās ar iespēju gan kafiju iemalkot, gan atzīmējot un pierakstot informāciju.

Konferences organizatori bija Rīgas pilsētas arhitekta birojs un biedrība Building Design and Construction council,  Atbalstītāji — ViaConEastnine. Konference tika novērtēta Latvijas Arhitektu savienībā, tās digitālais apmeklējums sniedza 3 kompetences punktus formālajā sadaļā.

Arī pērn – 2019. gada pavasarī tika organizēta konference par kvartāliem, atskats uz to — BDCC mājas lapā

Pēc pieprasījuma (lūgums rakstīt komentāros vai agritaluse.buvniekupadome@gmail.com) — ir iespējams saņemt saiti uz konferences pilnu ierakstu. Pirmās sesijas lektoru teksti, video un prezentācijas pieejamas Rīgas pilsētas arhitekta biroja vietnē

Konferences saturs

Rīgas pilsētas arhitekta biroja sesija
“Kvartāla mērogs un kompleksa pieeja mājokļu plānošanā un būvniecībā un daudzdzīvokļu māju renovācijā”

Rīgas pilsētas arhitekta Gvido Prinča uzruna

Artis Zvirgzdiņš, A4D redaktors
Tēma – Rīgas kvartāls. Kompleksa mājokļu kvartāla apbūves ideja Rīgas 20. gadsimta pilsētbūvniecībā.

Aleksandrs Feļtins, pilsētbūvnieks un arhitekts, maģistra grāds Delftas Tehniskajā universitātē, eksperts.
Tēma – Kvartāls mikrorajonā: modernisma supermēroga salāgošana ar pagalmu principu, Pļavnieku piemērs.

Artūrs Lapiņš, restaurācijas arhitekts, praktizē kopš 1997. gada, studē doktorantūrā, uzstājas zinātniskajās konferencēs Latvijā un ārzemēs.
Tēma – Staļinku un hruščovku kultūrvēsturiskās vērtības.

Laimdota Šnīdere, RTU vadošā pētniece.
Tēma
– Kompleksas daudzdzīvokļu māju renovācijas ekonomiskie aspekti.

Andis Rinkevics, Valsts policija, Galvenā kārtības policijas pārvalde, Prevencijas vadības nodaļa priekšnieks.
Tēma – Mikrorajonu apbūves ietekme uz drošību

Kristaps Kaugurs, maģistra grāds pilsētu un reģionālā plānošanā Stokholmas Universitātē, studējis Utrehtas universitātē, Rīgas pilsētas arhitekta biroja projektu vadītājs.
Tēma – Kompleksas pieejas nepieciešamība mājokļu plānošanā, būvniecībā un renovācijā. Kopenhāgenas piemērs.

 

Biedrības “Building Design and Construction Council” (BDCC) sesija
“Pilsētu kvartāli – modernā darba, dzīves un radošā telpa”

Biedrības BDCC uzruna, Gunita Jansone, Agrita Lūse

Edgars Neilands, koku eksperts, arborists, Labie koki vadītājs, darbs Latvijā, Eiropā un pasaulē. Tēma – Koku stādīšana un izmaksas, koku saglabāšana – kas jāzina arhitektiem.

Anna Vasiļjeva, arhitekte, izglītība RTU APF, maģistra darbs „Degradēto teritoriju revitalizācija Rīgā”, RDĪD Būvniecības pārvalde projektu vadītāja, ALTA GRUPA arhitekte, realizējot daudzveidīgus objektus – privātmājas, īres nami, kvartāli.
Tēma – Kvartāla 5-26 atjaunošana un restaurācija. Kvartāls apvieno divas adreses – Čaka iela 26 (arhitekts K.Pēkšēns) un Avotu iela 5 (arhitekts A.Vanags), kas ļāvis izveidot pievilcīgu kopēju iekšpagalmu, kalpojot par lielisku pamatu ēku iemītnieku modernās komūnas radīšanai.

Nataļja Monkevičiene, Eastnine Biznesa nodaļas attīstītāja, daudzu Lietuvas vērienīgu projektu realizētāja, tostarp arī biroju ēku, kuras saņēmušas ilgtspēja sistēmas BREEAM sertifikācijas augstu novērtējumu.
Tēma – Kimmel kvartāls Rīgā, plānotā estētika un funkcija. Drīzumā tiks izsludināts atvērts konkurss arhitektūras projektam.

Nora Gavare, dizainere, interjera biroja NŌR (2015. g.) un pilsētvides kopienas dārza _audz_ (2019. g.) radītāja. Impulsu pievērsties cilvēka attiecībām ar pilsētu guvusi studējot dizainu Latvijas Mākslas akadēmijas un pilsētvides dizainu Hongkongas Politehniskās universitātes maģistrantūras programmās. Piedalījusies dažādos dizaina un fotogrāfijas konkursos, konferencēs un izstādēs.
Tēma – par vietām, kuras radītas cilvēkam un kuras radītas AR cilvēkiem. Dzīvojama pilsētvide kā atslēga uz  ilgtspējīgas sabiedrības veidošanos. Stāsts par Starptautiskās Universālā dizaina balvas 2020 ieguvušo kopienas dārzu pilsētvidē “audz” – no idejas līdz realizācijai, no sēklas līdz auglim, no noslēgtības līdz jēgai.

Alexander Boganik, Acoustic group tehniskais direktors.
Tēma – Sonaspray – efektīvs skaņas absorbcijas risinājums. Objektu pieredze – Alfa Banka, Šeraton viesnīca, Saranskas lidosta, Baltkrievijas vēstniecība, u.c.

Ivars Šļivka, arhitekts, Ivara Šļivkas arhitektu biroja vadītājs, daudzu nozīmīgu projektu autors.
Tēma – Kalēju kvartāls – jauns kvartāls starp Kalēju ielu un Vecpilsētas laukumu.

Dainis Matulis, LVS sadarbības projektu vadītājs. Studējis Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātē, Dublinas Universitātes koledžā iegūts maģistra grāds starptautiskajās attiecībās. Ilggadējā pieredze Ekonomikas ministrijā atbilstības novērtēšanas jomā, specializēts atašejs Briselē tehniskās harmonizācijas, standartizācijas un būvniecības jautājumos Latvijas Prezidentūras ES laikā, Eiropas Komisijas TAIEX programmas eksperts.
Tēma – BIM zināšanu pārnese un kompetences veidošana būvniecības nozares digitālai pārveidei. Tehnoloģiju ietekmēti biznesa modeļi un procesi strauji mainās Latvijā un pasaulē. Izaicinājumus digitālai pārveidei rada procesu nesakritības uzņēmumos, kā arī speciālistu atšķirīgā gatavības pakāpe. Prezentācijā stāstīs par publisku iniciatīvu BIM formālās un neformālās izglītības atbalstam, paraugprakses popularizēšanai – līdz šim paveikto un turpmākiem plāniem.

Baiba Vērpe, arhitekte, arhitektūras pētniece, publiciste,  RTU Arhitektūras fakultātes doktorante ar disertācijas tēmu “Jūrmalas arhitektūra”.
Tēma –  “Jaunās apbūves kvartāli vēsturiskās vides kontekstā Jūrmalā” tiks izklāstīta viena no būtiskākajām tēmām Jūrmalas mūsdienu arhitektūrā – kā investīciju objekti ienāk vēsturiskajā vidē un kādi kompromisi tiek panākti starp vides vērtību saglabāšanu un maksimālo apbūves parametru sasniegšanu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx