Saldus mūzikas un mākslas skola — žūrijas vērtējumi

Izraksts no arhitektūras metu konkursa Saldus mūzikas un mākslas skolu jaunā ēka žūrijas komisijas atzinuma. Vērtēti tika četriem no iesniegtajiem 5 darbiem, jo vienu piedāvājumu nolēma noraidīt.

Komisija konstatē, ka devīzes ZE LAIT mets saskaņā ar iesniegto ģenplānu pārsniedz būvniecībai piešķirtā zemesgabala robežas — projektēts apbūvēt zemesgabalu aiz rajona padomes ēkas līdz Brīvības ielai, kas nav piešķirts Saldus rajona padomei, līdz ar to projekts esošajā zemes gabalā nav realizējams. Metā nav norādīta ēkas kubatūra un apbūves laukums, kā prasīts nolikuma 7.punktā.

Atklāti balsojot, 8 par, pret, atturas nav, žūrijas komisija nolemj noraidīt devīzes ZE LAIT piedāvājumu.

Žūrijas komisija vērtē pārējos 4 iesniegtos metus: ASAKA, MSMS, PIANO un VIVACE, piešķirot katram 1.—4. vietu. Rakstveida vērtējumi par katru metu fiksēti individuālajās vērtēšanas tabulās. 

Mutiskie viedokļi:

Uģis Kaugurs

Arhitekts

Visi vērtētie projekti labi sagatavoti un tehniski pamatoti. Projekts ASAKA nosedz skatu jau esošajām ēkām Avotu ielā. 1.vietu ieguvušais projekts MSMS labāk iekļaujas esošo ēku lokā. MSMS jāakcentē un jāizceļ ieejas durvis. Tām jābūt izteiksmīgākām, lai ikviens audzēknis, koncertu un izstāžu apmeklētājs un interesents varētu ātri orientēties pie jaunuzceltās ēkas. Šis ir arī lētākais veids, realizējot projektu būvniecībā, stikla fasādes visu tikai sadārdzina, tāpēc, ņemot vērā pašvaldības iespējas, mana balss arī ir projektam MSMS, jo tas ir ļoti kompakts piedāvājums.

Ingrīda Andersone

Saldus pilsētas arhitekte

Piekrītu, ka projekts MSMS iegūst uzvarētāja statusu, ka labi iekļausies pie esošām apbūvēm un ka jaunbūves priekšpuse nebūs apbūvēta, kas tik ļoti nepieciešams skolēniem. Labi saplānota ēkas iekšējā dzīve. Apsveicama dabīgā vēdināšanas sistēma, arī būvniecībā plānotie materiāli salīdzinoši nedārgi, bet tai pašā reizē moderni.

Andris Kokins

Arhitekts

Vispirms apsveicu Saldus rajonu ar labo ideju par konkursa izsludināšanu apvienotās ēkas Saldus mūzikas un mākslas skolām būvniecības projekta izstrādāšanai. Visi projektu autori trāpījuši mērķi, risinot šī pasūtījuma ideju. Taču 1.vietas ieguvējs, projekts MSMS, ļoti kompakts un pārdomāts, lai iekļautos esošā vidē un risinātu gan mākslas, gan mūzikas skolas ikdienas vajadzības. Augstu vērtēju šī projekta fasādes dalījumu, būvniecības materiālu izvēli. Vēl jāpiestrādā pie galvenās ieejas akcentēšanas. Apmeklētājiem noteikti patiks izgaismojumi. Atbalstu 1.vietas ieguvēju. Arī citiem darbiem ir labas idejas. Patīkami izteiksmīgs ir darbs PIANO, tikai maz šodienas izpratnes. ASAKAI problēmas ar iekšējo plānojumu.

Merike Armulika

Māksliniece, Saldus mākslas skolas skolotāja

Projektus vērtēju un apskatīju, visu laiku paturot prātā mākslas skolas funkcijas. 1.vietu ieguvušais projekts vislabāk atbilst izvirzītajām prasībām. 2.vietas ieguvējam un pārējiem projektiem trūkst telpu mākslas skolas vajadzībām.

Ina Behmane

Saldus rajona padomes izpilddirektore

Labi, ka izsludinot konkursu, mēs gājām uz konkrētām lietām. Pareizi, ka izvēlējāmies individuālo projektu. Mums jāzina, kas skolās mācīsies nākotnē, ar kādu redzējumu būs šie nākošie audzēkņi. Konkurss noteikti bija nepieciešams, lai meklētu kaut ko jaunu, nebijušu.

Artūrs Maculēvičs

Saldus mūzikas skolas direktors

Vispriecīgākais par šo notikumu no klātesošajiem laikam esmu es. Ar iesniegtajiem projektiem iepazinos un izskatīju, analizēju visus 5 piedāvājumus. Pētīju arī telpu funkcionālos un ērtākos risinājumus ikdienas vajadzībām. 1.vietu ieguvušais projekts MSMS paredz vietu gan mākslas, gan mūzikas skolai. Te tiek paredzēta vieta ikvienam audzēknim. Un ticu, ka uz tik skaistu skolu viņi nāks vēl lielākā skaitā. Labi iekšējie pagalmiņi, kur skolēniem  uzturēties starpbrīžos, lai uzreiz nebūtu jāiet uz ielas. Ceru, ka šis process tiks pabeigts līdz galam.

Indra Rassa

Saldus rajona padomes priekšsēdētāja

Labi, ka tika izsludināts konkurss un ka visi arhitekti ņēmuši vērā bērnu intereses un vajadzības. Visi projekti bija labi izpildīti. Vienu projektu nevērtējām, jo tas neiekļāvās piešķirtajā zemes gabalā. Patika ASAKA un arī 1.vietas ieguvējs MSMS. Konkursa rezultātā esam ieguvuši vairāk nekā cerējām. Lai mums ir visiem gandarījums tad, kad projekts tiks realizēts dabā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx