Pasniegta Būvniecības gada balva 2016

6. martā, pasniedzot balvas labākajiem būvniekiem un būvēm, noslēdzās Latvijas Būvniecības gada balva 2016. Konkursa Grand Prix ieguva restaurētais Rīgas Doms. Pasākuma ietvaros tika sumināti arī konkursa Gada būvinženieris laureāti.

Līdztekus uzvarētājiem dažādās kategorijās, tika pasniegtas divas galvenās balvas — Grand Prix saņēma  restaurētais Rīgas Doma aznīcas un klostera ansamblis, bet Tehnoloģiju un dizaina inovāciju balvu — Ventspils lielais laukums ar strūklaku Fregate Valzivs.

Par labāko sabiedrisko jaunbūvi tika atzīta biroju ēka Place Eleven Rīgā, Sporta ielā, labākā dzīvojamā ēka 2016. gadā tapusi Dzirnavu ielā. Pirmo vietu nominācijā Ražotne ieguva Latvijas Finiera rūpnīca Igaunijā Kohila Veneer, bet par labāko koka būvi tika atzīta Latvijas Valsts meži biroja ēka Dundagā. Pirmā vieta nominācijā Inženierbūve – jaunbūve tika piešķirta gājēju tiltam pār Mūsas upi Bauskā, bet vislabākā inženierbūves rekonstrukcija ir veikta Biķernieku rallijkrosa tresē. Visveiksmīgākā fasāžu rekonstrukcija notikusi Rīgas 1. slimnīcas pirmajam korpusam. Nominācijā Restaurācija laurus plūca Ludzas Lielā Sinagoga, bet labākā rekonstrukcija noritējusi jaunajā Saeimas ēkā Jēkabā ielā. Publiskās ārtelpas nominācijā pirmā vieta piešķirta Baltijā lielākajai fizisko aktivitāšu zonai līdzās Rīgas 84. vidusskolai.

Konkursam kopumā tika pieteikti 88 objekti, aptverot tipoloģiski daudzveidīgu ēku klāstu. Konkursu Latvijas Būvniecības gada balva un Gada būvinženieris Latvijā svinīgajā gala ceremonijā piedalījās valsts institūciju, pašvaldību pārstāvji, diplomāti, uzņēmumu vadītāji, būvinženieri, arhitekti, nekustamo īpašumu projektu attīstītāji.

Vairāk informācijas par konkursu laureātiem un balvas pasniegšanu — biedrības Building Design and Construction Council mājas lapā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Rūta Leitanaitė

Dzirnavu ielas meistars ir iebraucis tādās auzās, un liek ar nožēlu skatīties uz šo kropl-deformēto ēku izbīdījumiem. Par to vēl balava?

Rūta Leitanaitė

Droši vien perfekts būvnieciskais risinājums… kā tad! tādas nu tās LV balvas ir…

Galvenais, ka maldināts ar šādu bezprincipialitāti visupirms tiek skatītājs vienkāršais.

2
0
Lūdzu, komentējietx