Kā pareizi mīlēt Raini

Uz dažām nedēļām Esplanādē iekārtojies atrakciju parks, kas pirms pāris dienām raisīja svētulīga sašutuma pilnus izteikumus no kultūras ministres un viņas partijas biedru puses.

Saprotams, ka atrakcijas ir trokšņainas un banālas. Tāpat, protams, politiķi ir politiķi un viņu darbošanās ļoti bieži ir nevis pievēršoties lietu būtībai, bet nākot klajā ar paziņojumiem un idejām, kas kaut kā varētu vairot atpazīstamību un politisko kapitālu.  

Vēršanās pret īslaicīgo tingeltangeli Esplanādē, ko pauda kultūras ministre un viņas partijas biedri, izklausās liekulīga un smieklīgi neadekvāta. Visa Vecrīga jau gadiem arvien vairāk un vairāk kļūst par pastāvīgu atrakciju parku un balagānu, kas paredzēts tikai alus dzeršanai, striptīza klubu apmeklēšanai, suvenīru pirkšanai un tamlīdzīgām tūristu izklaidēm, bet ir gandrīz nederīga dzīvošanai. Taču nekādus protestus pret to no kultūras ministres, ne pieminekļu sargātājiem no VKPAI īsti nebija nācies dzirdēt.

Jauks ir kultūras ministres aicinājums rīdziniekiem paust savu attieksmi par un pret pilsētā notiekošām lietām, taču vēršanās pret vienu šādu konkrētu izpausmi gan nešķiet īsti ministra līmeņa nodarbe. Vēl jo vairāk,— ar smieklīgiem argumentiem par UNESCO pilsētas un Raiņa pieminekļa goda apdraudējumu. Lai arī veids, kā uzrunāt publiku, piesaistot plašu uzmanību kādai tēmai iedarbīgs, pavisam noteikti ir daudz būtiskākas lietas, par kurām vajadzētu diskutēt kultūras un pilsētvides sakarā.

Bet balagāns? Galu galā tai vietā uz brīdi ienesot kņadu un rosību, tas parāda, cik daudzveidīgi un arī pretrunīgi var izmantot pilsētu un raksturo pilsētas būtību.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
76 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Ulfhildorfa

ABSURRDI tas viss. Pats centrs, bet neviens neko nezina. Es milu sho valsti.Brinums, ka darbojas vel kriminallikums.

arh stud

Tur jau atrodas arī Katedrāle un Mākslas muzejs, akadēmija. Un vispār, ja jau reiz Rainis, tad viņam šī brandža pat piestāv pie filosofijas, tikai vēl piezemētā līmenī.

Kārlis

Manuprāt karuseļu kultūra pietiekami labi iederas uz Origo terases. Arī mērķauditorija lielākoties nāk no ”tās” puses.

Parkam vairāk piestāv bērnu ratiņi un suņu teritorijas atzīmes.

Ivars

man vienkārši riebjas, kā tas izskatās. par raini, parku, katedrāli, protams, tā visa ir liekulīga īdēšana.

skuja

A moš viņam patīk! Vismaz nav ikdienas pelēkā Rīgas garlaicība ar 3 latviešiem uz ielas.

Esse

satori.lv par šo tēmu elegants Saksa komentārs

jtd

Ļoti labs!

saks

pievienojam! (Saksa komentāru): http://www.sat…/12/Nils_Sakss

RuTA

Pirms piecām minūtēm vēl biju neapmierināta ar Esplanādes atrakcijām. Pēc Saksa komentāra izlasīšanas sapratu, ka absolūti nepamatoti.. Tiešām lielisks komentārs!

RuTA

Lai gan tik ātra viedokļa maiņa liecina par viedokļa trūkumu. Dzīvojot 5 kvartālu attālumā man, protams, tas netraucē, taču ejot cauri parkam pa ierasto ceļu gan. Protams, var teikt- lai jau pilsētā dzīvība, bet no otras puses, manā skatījumā tradīcijas ir vairāk vērtas.. Īpaši pilsētnieku tradīcijas un paradumi, jo uz tām vajadzētu balstīt pilsētvides attīstību. Ne uz to, kā lietas kārto citur, jo izklaidei, tūrismam un citiem priekiem vietu var atrast arī netraumējot pilsētniekus.

autors

Kā tad, kā tad – tāds tīri vai pusdievs NilsSakss – ko gan bez viņa mēs zinātu, ak dziļdomātājs un viedais NilaaSaksa kvintesenci neviļus izsaka viņa paša atklāsme – "dažas nodaļas tomēr sagādāja vilšanos (ko tu neteiksi?! :O – autora iestarpinājums). Ejot uz Modes fakultātes atvērto dienu, cerēju redzēt modes biznesa fundamentu – tvirtas modeles zēnīgiem augumiem, kuras šņauks kokaīnu caur simtdolāru banknotēm un plikas vāļāsies džakūzī baseinos. Neļaujieties pievilties! Patiesībā tas vairāk atgādina šūšanas pulciņu, kur jāstiķē kopā garlaicīgas kleitas. Arī Stikla dizaina fakultātei nedaudz pietrūkst glamūra – meitenes gan bija ļoti jaukas, ļaujot man pašam izmēģināt stikla griešanu… Lasīt vairāk »

Bušiņš :)

lai ministre padomā par vecrīgas graustiem labāk – ap 20 viduslaiku ēkas, kā arī 17-18 gs. ēkas zūd. Žēl, ka ēkas, kuras nostāvēja daudzus gadsimtus, bet mūsu laikmetu nepārdzīvos

andra

Arti – vai Tu esi vakarā tur pasēdējis un paskatījies, kas un kā tur notiek? Dēvēt kultūras ministres reakciju par "svētulīgu sašutumu" ir tiešām nevietā. Kaut kā nevaru iedomāties, piemēram, Parīzes centrā, šādu balagānu – low-class satupis uz soliņiem, sajūsmā vēro piedzērušos džekus, kuri demonstratīvi atļaujas atrakcijas par 4 latiem / gab. skūtā personāla (sorry) pavadībā, kas mikrofonā auro – wanna more…jeaaa? Kaut kādi nejaušie tūristi ar smalkas neizpratnes šķībiem smaidiem + zaļas ēnas, kas krīt uz nabaga Raiņa kokainās sejas + viss tas masīvais lētums – nu atstāj tas tik smagu maucīgu iespaidu; varbūt dienas laikā nav tik traki?

jtd

Ja paskatās dziļāk vēsturē, kas tad īsti ir Esplanāde, tad sanāk, ka vēl piemērotāku vietu tingeltangelim pilsētas centrā neatrast. Drīzāk jau var diskutēt, ko tur dara Rainis. Diemžēl, savulaik auseklīši ne tikai cīnījās par brīvu valsti, bet arī panāca kalendārā mūsu iknedēļas raudam- sēru dienas, no tā arī šis atsevišķu indivīdu svētulīgais sašutums, ja kaut kas neatbilst šiem viņu iedomātajiem un uzceltajiem rāmjiem. Līdzīgi tingeltangeļi ir gan pastāvīgi (Kopenhāgena), gan uz laiku parādās daudzu Eiropas pilsētas centros, ja kāds tos nav pamanījis, attiecīgi neaizraujas ar ceļošanu (pēc robežu atvēršanās tālajā 1987-88.gadā pat bija zināms kultūršoks šo visu tur redzot rātsnamu… Lasīt vairāk »

Manten Devriendt

Learn from somebodies mistakes… Many Western European countries are indeed funparks and feed the mass with these attractions but … nowadays they want to get them out of the city, on the parking lots at the shopping malls. That is why they see money in Riga, that is always a step behind in urban development. I am sure that the city is not getting richer by this and that with the money they earn they will upgrade other parts of the city. This is no win-win situation.

Doktors Pacients

Drosi vien, ka Mantenam taisnība – mēs, kā vienmēr, nokavējam par kādu desmitgadi. Pilsēta gluži vienkāši koķetē ar plebu – kā saviem vēlētājiem. Tomēr jāatzīst, ka Esplanādei pietrūkst harmonijas arī ikdienā, Rainis mehāniski "iesēdināts" Staļina piemineklim izveidotā labiekārtojuma plānojumā un dizainā. Arī realizējot staļiniski smagnējo LNMM konkursa uzvarētāju projektu, lietas Esplanādē daudz nemainīsies.

A.Jaukumiņš

Iāda veida pasākumi varētu katru gadu mainīt vietu. Varētu likt pie godalgotām arhitektu būvēm. I pilsētniekiem prieks, i arhitektam lepnums par atpazīstamību.

Vieta taču ir gan pie bankām, gan lielām auto tirgotavām, gan augstceltnēm.

Artis Zvirgzdiņš

Nu taču – nevajag jums mani pārliecināt par to, cik tie karuseļi neglīti un ka labāk to tur nebūtu. Bet man patīk, ka tie spēj raisīt publiskas diskusijas, kurās iesaistās pat ministre (varbūt pat var teikt – uzsāka). Varētu tikai vēlēties, ka debates turpinātos arī par citām, svarīgākām lietām un vietām pilsētā. Tāpēc arī salīdzinājums ar Vecrīgu – tiek pašsaprotami pieņemts, ka tā var būt balagāns, lai arī – bez grabošiem karuseļiem un rollerkousteriem, bet tomēr balagāns.

jtd

Kā Ingurdam gribas kasīties 😀 Brīvības pieminekļa laukums atšķirībā no Esplanādes jau no paša sākuma veidots kā prezentācijas laukums un te karuseļu novietošana nav pat apspriežama, līdzīgi ir ar Doma laukumu, kura izveidošanai kvartālu nojauca ne jau, lai tingeltangeļiem būtu vieta. No biznesa viedokļa Uzvaras parks ir nekuriene (vai tad Arkādijas piemērs ar gadu desmitiem ilgo nīkuļošanu vēl kopš padomju laikiem nav tam piemērs?), attiecīgi tricināt gaisu ar gudrām runām nav vērts, normāli cilvēki naudu ieguldīs tur, kur ir apmeklētāju plūsma. Tad, kad kļūs "kuriene" (pēc Torņakalna plānu realizācijas), noteikti atradīsies sarmītes un andras, kas atkal sašutīs par "svētās zemes"… Lasīt vairāk »

Romans Siņicins

pateicoties tādiem komentāriem un viedokļiem LV joprojām ir sašķeltā valsts…

bet par Raini- turpinot tā tur drīz vispār staigāt būs aizliegts, tikai skatīties…

Mr Pink Eyes

ir taču klusais gavēna laiks….

Blu

Tieši tā! Protams, ka šeit g.k. runā par kultūrvēsturi, arhitektūru u.tml., bet vai kādam ir ienācis prātā, kāpēc tieši Latvija ir tā vieta, kur šis cirks atradis savu vietu – LĪDZ LIELDIENĀM? Rietumeiropas pilsētās tiek cienītas kristīgās tradīcijas, tur acīmredzot gavēņa laikā ko tādu nevēlas redzēt. Visi tie klaigātāji par Rietumu vērtībām to aizmirst. Postpadomju telpā "Rietumu vērtību" aizstāvji diemžēl lielākoties spēj tikai paust amerikanizētus saukļus, kas, jaukti ar komunistu veiksmīgi iepotēto domāšanu, ļauj novietot šādus monstrus blakus Pareizticīgo katedrālei, tostarp parkā, kurā tie neiederas ne mēroga ziņā, ne vizuāli. Ja jau tik ļoti gribējās – ir Kronvalda parks, ir… Lasīt vairāk »

Karmīte

labāk papēti, kāpēc man pagalmā tik daudz mašīnu un neviens koks!

Artis Zvirgzdiņš

Nu kāda jēga no tā jautājuma? ja jau tas kaut ko varētu mainīt un ko rosināt, tad lai manis pēc ar būtu uz kādu brīdi arī tevis nosauktajās vietās. Bet tā kā cerības ir tikai uz pliku sašutumu, tad noteikti jēgas no tā nebūtu. Aplūkot to visu tādā etniskā retorikā man vispār liekas pliekani. Kādas tad ir tās latviskās pilsētas vērtības? Itin kā latvieši tos karuseļus nemaz neapmeklētu. vai arī – latviešiem der tikai tādi klusi un gaumīgi un no koka taisīti? Jā, tas man ar viens no pirmajiem nāca prātā, kad tika augšā sliets – riktīga gavēņa atrakcija. Ar… Lasīt vairāk »

Kristine

Publiskās telpas funkcija (ne jau primitīvākā) – tieši satikties, parunāties, arī paust savu viedokli. Pie Raiņa varbūt padomāt, baložus vērojot. Protams, zinu par internetu, bet tas ir ne visiem un turklāt virtuāli.

šopavasar mums vietās, kur tikties un svarīgos brīžos būt, viss orientēts uz pašām primitīvākajām baudām – mākslīgi priecājies (kaut vai līdz vēmienam) vai ej un dzer un pērc, pērc, pērc.

Saprotu, ja valsts šos lētos antidepresantus piedāvātu, bet uz ko mums tad jāgatavojas Rīgā?

Jānis

šajā sakarā izklausās pats precīzākais paēdušo rokeru paaudzes atraugās, kur merkantīlisma dzemdētās atziņas kļuvušas vērtīgākas par ilgos gados veidotām svētībām ar ko esam dzīvojuši . Vai saksam ir tiesības vemt dvēselēs, izmantojot savas " tiesības " paust " savu viedokli ", kā jēgu varētu nomainīt ar vienkāršu domu apmaiņu. Ministres protests pret atrakciju novietni sakārtotā parkā liekas ir vietā , Kā gan citādāk sakārtot pilsētu, neveidojot katrai norisei savu piemērotu vietu, lai viena otrai netraucētu?

losangelos

Īstenībā bija interesanti ejot garām to pavērot. Rainis izskatījās lieliski un viņa vaibstos vīdēja gluži neaprakstāma izteiksme. Akmens tēls izskatījās dzīvīgāks un apzinātāks par pasākuma apmeklētājiem, kas apdulluši kūņojās laukā no karuseļa vai kā nu to sauc. Viņiem tikko bija bijusi iespēja aplūkot Raini gan no augšas, gan kājām gaisā, tomēr tik un tā bija skaidrs, ka pat beigts Rainis spētu sacerēt vairāk vārsmu nekā tie. Vārdu sakot, diez vai šis pasākums jel kā var ietekmēt katra paša Raiņa mīlēšanas vai nemīlēšanas individuālo pieredzi. Tās ir pilnīgi paralēlas pasaules, kas nesaskaras, un viena otrai paslīd garām bez pēdām, pat ja… Lasīt vairāk »

lma students

vienreiz paiet garām ta vēl tā, bet, ja katru dienu staigāju tam garām pa piecām reizēm… pasaulē apbēdinošākais tingeltangelis 🙁

Cilvēks

No malas skatoties, kā neitrālam pilsonim, varu teikt tikai vienu. katreiz izvēlējos iet tieši skaisto ceļu caur parkiem – škērsojot Esplanādi virzienā uz Brīvības pieminekli. Taču tagad pa dienu – ir mazāk baudāma ainava ( jo man patīk ja parkā ir cilvēki, bērni, un dziedoši putni un ziedošas puķes un vēl vairāk plašums un tiešām miers no auto kņadas un cilvēku masām….. tur valdīja izkliedētais miers, pēc funkcijas parks ir ari tam domāts: ATPŪTAI (taču ir divas kategorijas: aktīvā un pasīvā) Kā sauc šāda veida apgabalu šobrīd – kur mēģinot iziet cauri ir ne tikai šķēršļu rindas ar nosegtām vadu… Lasīt vairāk »

Gunta Šnipke

… ka par to jādiksutē. Tikai mirušas pilsētas var būt pieminekļi ši vārda kompleksas svētvietas nozīmē. Man Rīga vēl tā kā dzīva rādās.

A.Z.

FotoKvartals: «Raiņa karuseļi ir šī pavasara mediju hīts. Arī FK nenoturējās un piedāvā fotostāstu… http://bit.ly/lfpMZt »

Gunta Šnipke

… ka par to jādiksutē. Tikai mirušas pilsētas var būt pieminekļi ši vārda kompleksas svētvietas nozīmē. Man Rīga vēl tā kā dzīva rādās.

A.Z.

FotoKvartals: «Raiņa karuseļi ir šī pavasara mediju hīts. Arī FK nenoturējās un piedāvā fotostāstu… http://bit.ly/lfpMZt »

Cilvēks

No malas skatoties, kā neitrālam pilsonim, varu teikt tikai vienu. katreiz izvēlējos iet tieši skaisto ceļu caur parkiem – škērsojot Esplanādi virzienā uz Brīvības pieminekli. Taču tagad pa dienu – ir mazāk baudāma ainava ( jo man patīk ja parkā ir cilvēki, bērni, un dziedoši putni un ziedošas puķes un vēl vairāk plašums un tiešām miers no auto kņadas un cilvēku masām….. tur valdīja izkliedētais miers, pēc funkcijas parks ir ari tam domāts: ATPŪTAI (taču ir divas kategorijas: aktīvā un pasīvā) Kā sauc šāda veida apgabalu šobrīd – kur mēģinot iziet cauri ir ne tikai šķēršļu rindas ar nosegtām vadu… Lasīt vairāk »

Ulfhildorfa

ABSURRDI tas viss. Pats centrs, bet neviens neko nezina. Es milu sho valsti.Brinums, ka darbojas vel kriminallikums.

arh stud

Tur jau atrodas arī Katedrāle un Mākslas muzejs, akadēmija. Un vispār, ja jau reiz Rainis, tad viņam šī brandža pat piestāv pie filosofijas, tikai vēl piezemētā līmenī.

Kārlis

Manuprāt karuseļu kultūra pietiekami labi iederas uz Origo terases. Arī mērķauditorija lielākoties nāk no ”tās” puses.

Parkam vairāk piestāv bērnu ratiņi un suņu teritorijas atzīmes.

Ivars

man vienkārši riebjas, kā tas izskatās. par raini, parku, katedrāli, protams, tā visa ir liekulīga īdēšana.

skuja

A moš viņam patīk! Vismaz nav ikdienas pelēkā Rīgas garlaicība ar 3 latviešiem uz ielas.

Esse

satori.lv par šo tēmu elegants Saksa komentārs

RuTA

Pirms piecām minūtēm vēl biju neapmierināta ar Esplanādes atrakcijām. Pēc Saksa komentāra izlasīšanas sapratu, ka absolūti nepamatoti.. Tiešām lielisks komentārs!

RuTA

Lai gan tik ātra viedokļa maiņa liecina par viedokļa trūkumu. Dzīvojot 5 kvartālu attālumā man, protams, tas netraucē, taču ejot cauri parkam pa ierasto ceļu gan. Protams, var teikt- lai jau pilsētā dzīvība, bet no otras puses, manā skatījumā tradīcijas ir vairāk vērtas.. Īpaši pilsētnieku tradīcijas un paradumi, jo uz tām vajadzētu balstīt pilsētvides attīstību. Ne uz to, kā lietas kārto citur, jo izklaidei, tūrismam un citiem priekiem vietu var atrast arī netraumējot pilsētniekus.

autors

Kā tad, kā tad – tāds tīri vai pusdievs NilsSakss – ko gan bez viņa mēs zinātu, ak dziļdomātājs un viedais NilaaSaksa kvintesenci neviļus izsaka viņa paša atklāsme – "dažas nodaļas tomēr sagādāja vilšanos (ko tu neteiksi?! :O – autora iestarpinājums). Ejot uz Modes fakultātes atvērto dienu, cerēju redzēt modes biznesa fundamentu – tvirtas modeles zēnīgiem augumiem, kuras šņauks kokaīnu caur simtdolāru banknotēm un plikas vāļāsies džakūzī baseinos. Neļaujieties pievilties! Patiesībā tas vairāk atgādina šūšanas pulciņu, kur jāstiķē kopā garlaicīgas kleitas. Arī Stikla dizaina fakultātei nedaudz pietrūkst glamūra – meitenes gan bija ļoti jaukas, ļaujot man pašam izmēģināt stikla griešanu… Lasīt vairāk »

Ingurds Lazdiņš

pievienojam?! 🙂

saks

pievienojam! (Saksa komentāru): http://www.sat…/12/Nils_Sakss

jtd

Ļoti labs!

Bušiņš :)

lai ministre padomā par vecrīgas graustiem labāk – ap 20 viduslaiku ēkas, kā arī 17-18 gs. ēkas zūd. Žēl, ka ēkas, kuras nostāvēja daudzus gadsimtus, bet mūsu laikmetu nepārdzīvos

Ingurds Lazdiņš

Arti, kāds Tu bargs. Pat didaktisks.

Un tagad uz mirkli iedomājamies, ka citugad atkal kāds tāds lunaparks citā laukumā, piemēram, ap Brīvības pieminekli. Tur taču arī vieta un drusku jautrības un čalas neskādētu?! vai tā Tu domā?

manuprāt – katrā pilsētā ir vairāki atšķirīgi laukumi un brīvās vietas, un katrai šai vietai tomēr ir savas vēlamās un savas pieļaujamās izmantošanas. pilnīgi loģiski – ir arī savas robežas un kaut kas tāds, ko kādā no vietām nevajadzētu paredzēt darīt.

manuprāt, vieta ap Raini ir tāda drusku apcerīga. varētu pat teikt – garīga. gadatirgus tur izskatās traģikomiski. vai pat – traģiski.

andra

Arti – vai Tu esi vakarā tur pasēdējis un paskatījies, kas un kā tur notiek? Dēvēt kultūras ministres reakciju par "svētulīgu sašutumu" ir tiešām nevietā. Kaut kā nevaru iedomāties, piemēram, Parīzes centrā, šādu balagānu – low-class satupis uz soliņiem, sajūsmā vēro piedzērušos džekus, kuri demonstratīvi atļaujas atrakcijas par 4 latiem / gab. skūtā personāla (sorry) pavadībā, kas mikrofonā auro – wanna more…jeaaa? Kaut kādi nejaušie tūristi ar smalkas neizpratnes šķībiem smaidiem + zaļas ēnas, kas krīt uz nabaga Raiņa kokainās sejas + viss tas masīvais lētums – nu atstāj tas tik smagu maucīgu iespaidu; varbūt dienas laikā nav tik traki?

jtd

Ja paskatās dziļāk vēsturē, kas tad īsti ir Esplanāde, tad sanāk, ka vēl piemērotāku vietu tingeltangelim pilsētas centrā neatrast. Drīzāk jau var diskutēt, ko tur dara Rainis. Diemžēl, savulaik auseklīši ne tikai cīnījās par brīvu valsti, bet arī panāca kalendārā mūsu iknedēļas raudam- sēru dienas, no tā arī šis atsevišķu indivīdu svētulīgais sašutums, ja kaut kas neatbilst šiem viņu iedomātajiem un uzceltajiem rāmjiem. Līdzīgi tingeltangeļi ir gan pastāvīgi (Kopenhāgena), gan uz laiku parādās daudzu Eiropas pilsētas centros, ja kāds tos nav pamanījis, attiecīgi neaizraujas ar ceļošanu (pēc robežu atvēršanās tālajā 1987-88.gadā pat bija zināms kultūršoks šo visu tur redzot rātsnamu… Lasīt vairāk »

Manten Devriendt

Learn from somebodies mistakes… Many Western European countries are indeed funparks and feed the mass with these attractions but … nowadays they want to get them out of the city, on the parking lots at the shopping malls. That is why they see money in Riga, that is always a step behind in urban development. I am sure that the city is not getting richer by this and that with the money they earn they will upgrade other parts of the city. This is no win-win situation.

Doktors Pacients

Drosi vien, ka Mantenam taisnība – mēs, kā vienmēr, nokavējam par kādu desmitgadi. Pilsēta gluži vienkāši koķetē ar plebu – kā saviem vēlētājiem. Tomēr jāatzīst, ka Esplanādei pietrūkst harmonijas arī ikdienā, Rainis mehāniski "iesēdināts" Staļina piemineklim izveidotā labiekārtojuma plānojumā un dizainā. Arī realizējot staļiniski smagnējo LNMM konkursa uzvarētāju projektu, lietas Esplanādē daudz nemainīsies.

A.Jaukumiņš

Iāda veida pasākumi varētu katru gadu mainīt vietu. Varētu likt pie godalgotām arhitektu būvēm. I pilsētniekiem prieks, i arhitektam lepnums par atpazīstamību.

Vieta taču ir gan pie bankām, gan lielām auto tirgotavām, gan augstceltnēm.

Artis Zvirgzdiņš

Nu taču – nevajag jums mani pārliecināt par to, cik tie karuseļi neglīti un ka labāk to tur nebūtu. Bet man patīk, ka tie spēj raisīt publiskas diskusijas, kurās iesaistās pat ministre (varbūt pat var teikt – uzsāka). Varētu tikai vēlēties, ka debates turpinātos arī par citām, svarīgākām lietām un vietām pilsētā. Tāpēc arī salīdzinājums ar Vecrīgu – tiek pašsaprotami pieņemts, ka tā var būt balagāns, lai arī – bez grabošiem karuseļiem un rollerkousteriem, bet tomēr balagāns.

Ingurds Lazdiņš

Arti, tu neatbildēji tomēr uz jautājumu – un kā pie Brīvības pieminekļa?

un ap Uzvaras monumentu Pārdaugavā??!

manuprāt Ušakova k-gs lieliski ir parādījis savu attieksmi pret latviskajām vērtībām un arī savu vulgaritātes pakāpi, tā man šķiet

un diez vai viņš ko tādu atļautos pie Uzvaras pieminekļa..kāpēc gan ne????..:O

šis ir tikai nākamais viņa solis pēc Pilsētas arhitekta institūcijas nīcināšanas

jtd

Kā Ingurdam gribas kasīties 😀 Brīvības pieminekļa laukums atšķirībā no Esplanādes jau no paša sākuma veidots kā prezentācijas laukums un te karuseļu novietošana nav pat apspriežama, līdzīgi ir ar Doma laukumu, kura izveidošanai kvartālu nojauca ne jau, lai tingeltangeļiem būtu vieta. No biznesa viedokļa Uzvaras parks ir nekuriene (vai tad Arkādijas piemērs ar gadu desmitiem ilgo nīkuļošanu vēl kopš padomju laikiem nav tam piemērs?), attiecīgi tricināt gaisu ar gudrām runām nav vērts, normāli cilvēki naudu ieguldīs tur, kur ir apmeklētāju plūsma. Tad, kad kļūs "kuriene" (pēc Torņakalna plānu realizācijas), noteikti atradīsies sarmītes un andras, kas atkal sašutīs par "svētās zemes"… Lasīt vairāk »

Romans Siņicins

pateicoties tādiem komentāriem un viedokļiem LV joprojām ir sašķeltā valsts…

bet par Raini- turpinot tā tur drīz vispār staigāt būs aizliegts, tikai skatīties…

Mr Pink Eyes

ir taču klusais gavēna laiks….

Blu

Tieši tā! Protams, ka šeit g.k. runā par kultūrvēsturi, arhitektūru u.tml., bet vai kādam ir ienācis prātā, kāpēc tieši Latvija ir tā vieta, kur šis cirks atradis savu vietu – LĪDZ LIELDIENĀM? Rietumeiropas pilsētās tiek cienītas kristīgās tradīcijas, tur acīmredzot gavēņa laikā ko tādu nevēlas redzēt. Visi tie klaigātāji par Rietumu vērtībām to aizmirst. Postpadomju telpā "Rietumu vērtību" aizstāvji diemžēl lielākoties spēj tikai paust amerikanizētus saukļus, kas, jaukti ar komunistu veiksmīgi iepotēto domāšanu, ļauj novietot šādus monstrus blakus Pareizticīgo katedrālei, tostarp parkā, kurā tie neiederas ne mēroga ziņā, ne vizuāli. Ja jau tik ļoti gribējās – ir Kronvalda parks, ir… Lasīt vairāk »

Karmīte

labāk papēti, kāpēc man pagalmā tik daudz mašīnu un neviens koks!

Artis Zvirgzdiņš

Nu kāda jēga no tā jautājuma? ja jau tas kaut ko varētu mainīt un ko rosināt, tad lai manis pēc ar būtu uz kādu brīdi arī tevis nosauktajās vietās. Bet tā kā cerības ir tikai uz pliku sašutumu, tad noteikti jēgas no tā nebūtu. Aplūkot to visu tādā etniskā retorikā man vispār liekas pliekani. Kādas tad ir tās latviskās pilsētas vērtības? Itin kā latvieši tos karuseļus nemaz neapmeklētu. vai arī – latviešiem der tikai tādi klusi un gaumīgi un no koka taisīti? Jā, tas man ar viens no pirmajiem nāca prātā, kad tika augšā sliets – riktīga gavēņa atrakcija. Ar… Lasīt vairāk »

Miks Kārkliņš

Latviskās pilsētas vērtības Rīgā tiek meklētas pēc sekojošas metodes – daļa pilsētas tiek ievilkta UNESCO sarakstiņā un tad tiek gaidītas norādes "no augšas", kā tas ir darīts jau izsenis. Arti, protams, paldies par iniciatīvu un uzņēmību, bet…šajā gadījumā vairāk ož pēc nacionālpolitikas, nevis rūpēm par pilsētu. Kārtējo reizi, UNESCO zīmodziņš tiek viklts līdzi kā beigts zirģelis, bet citādi… nu nau tur nekādas argumentācijas.

Atliec vien dialogu uz citu reizi. Citādāk te atkal sāksies teksti par to ko kurš kuram kurā tur gadā…

Ingurds Lazdiņš

jā, laikam tiešām mēs katrs Raini savādāk mīlam

pace

KUgis

…bērnībā domāju, ka Rainis ir aprakts zem šī pieminekļa. Kad uzzināju, ka Raiņa kapos ir vēl cits piemineklis, kā bērns jutos piečakarēts 🙁 (Par katrā miestā esošajiem Ļeņina pieminekļiem nezkāpēs tādu šoku neatceros). Esplanāde ar tām komunāru kapuvietām vispār vienmēr drusku vilkusi uz tādu provinciāli memoriālu ansambli. Ja tā padomā- citi te pieminētie laukumi taču arī… Nene, nedomāju, ka tas tingeltangelis būtu kāds sasniegums. Tomēr liekulīgi puritāniskās vaimanas kaut kā atmiņā sasaucas ar nejauko joku par Latvijas nacionālos simbolu- karogu (sarkanbaltsarkans ar melnu lentīti). Lai arī latvieši var pamatoti lepoties ar kapiņu kultūru, tiem tomēr nevajadzētu būt visur. Artim žetons… Lasīt vairāk »

Kristine

Publiskās telpas funkcija (ne jau primitīvākā) – tieši satikties, parunāties, arī paust savu viedokli. Pie Raiņa varbūt padomāt, baložus vērojot. Protams, zinu par internetu, bet tas ir ne visiem un turklāt virtuāli.

šopavasar mums vietās, kur tikties un svarīgos brīžos būt, viss orientēts uz pašām primitīvākajām baudām – mākslīgi priecājies (kaut vai līdz vēmienam) vai ej un dzer un pērc, pērc, pērc.

Saprotu, ja valsts šos lētos antidepresantus piedāvātu, bet uz ko mums tad jāgatavojas Rīgā?

Jānis

šajā sakarā izklausās pats precīzākais paēdušo rokeru paaudzes atraugās, kur merkantīlisma dzemdētās atziņas kļuvušas vērtīgākas par ilgos gados veidotām svētībām ar ko esam dzīvojuši . Vai saksam ir tiesības vemt dvēselēs, izmantojot savas " tiesības " paust " savu viedokli ", kā jēgu varētu nomainīt ar vienkāršu domu apmaiņu. Ministres protests pret atrakciju novietni sakārtotā parkā liekas ir vietā , Kā gan citādāk sakārtot pilsētu, neveidojot katrai norisei savu piemērotu vietu, lai viena otrai netraucētu?

losangelos

Īstenībā bija interesanti ejot garām to pavērot. Rainis izskatījās lieliski un viņa vaibstos vīdēja gluži neaprakstāma izteiksme. Akmens tēls izskatījās dzīvīgāks un apzinātāks par pasākuma apmeklētājiem, kas apdulluši kūņojās laukā no karuseļa vai kā nu to sauc. Viņiem tikko bija bijusi iespēja aplūkot Raini gan no augšas, gan kājām gaisā, tomēr tik un tā bija skaidrs, ka pat beigts Rainis spētu sacerēt vairāk vārsmu nekā tie. Vārdu sakot, diez vai šis pasākums jel kā var ietekmēt katra paša Raiņa mīlēšanas vai nemīlēšanas individuālo pieredzi. Tās ir pilnīgi paralēlas pasaules, kas nesaskaras, un viena otrai paslīd garām bez pēdām, pat ja… Lasīt vairāk »

lma students

vienreiz paiet garām ta vēl tā, bet, ja katru dienu staigāju tam garām pa piecām reizēm… pasaulē apbēdinošākais tingeltangelis 🙁

Renārs Putniņš

He,he,he samazināta formāta tingeltangels stāvēja visu ziemu Līvu laukumā, ( Vecrīgas sirdī saproties) , nevienam nekas, PO…. Biku lielāks tingeltangels, kas ik pa laikam parādās Esplanādē ( nav jau pirmo reizi tur, tik iepriekš viss skaitījās čikeniekā) tā kādam jāparāda „obļiko moraļi „. Protams pasāciens druku izskatās saistīts ar RPAB strīdus ābolu, bet varēja jau tēmu atrast pateicīgāku par ko krustot ieročus, nevis neregulāras sezonalitātes pagaidu aktivitātēm. Starp citu ,lielajiem moralizētājiem un latviskā tikuma un gaumes apoliģētiem RL raksts par latvietību , būs kā reizi arī šai situācijai. Propoganda propogandai, bet patiesība ir tāda kā tā ir ar reižumis nelabi… Lasīt vairāk »

76
0
Lūdzu, komentējietx