Atskatoties uz Arhitektūras dienu Siguldā un apkārtnē

Šogad 3. oktobrī Pasaules arhitektūras dienā Siguldas novada pašvaldība plaši vēra savas durvis, aicinot arhitektus iepazīt to arhitektūru, ar ko novads īpaši lepojas, kā arī sniegt savu redzējumu nākotnes attīstības potenciālam.

Plašā arhitektu saime 150 profesionāļu sastāvā laipni tika uzņemta kultūras centrā “Devons”, kur Siguldas Attīstības aģentūras direktore Dace Preisa uzrunāja klātesošos, dodot ceļa vārdus pirms paredzētajiem dienas piedzīvojumiem, ainavu arhitekte Ilze Rukšāne dalījās ar savu stāstu par Raiņa parka attīstību Siguldā un kultūras centra “Devons” vadītāja Jolanta Borīte iepazīstināja ar pašu centru.

Sekojošā pieturpunktā, — Siguldas valsts ģimnāzijā un Siguldas sporta centrā —, autors — arhitekts Andris Kokins skaidroja idejas attīstības gaitu, projektēšanas procesu, un galu galā sasniegtos rezultātus, pievēršot kolēģu uzmanību pat sīkākajām niansēm, patīkami pārsteidzot ar sarežģītās situācijas risinājumiem.

Ar Siguldas Jauno pils pārbūves un restaurācijas procesu un rezultātu iepazīstināja autore — arhitekte Ināra Caunīte. Tie arhitekti, kuri šeit bija pirmo reizi, izteica vēlmi atgriezties, lai lēnā solī izstaigātu pili, atzinīgi novērtējot visu iesaistīto personu sasniegto rezultātu. Savukārt ar Siguldas pilsētvides plānotāju Zani Gateri bija iespējams izstaigāt Siguldas pils kvartālu.

Krimuldas muiža kā ierasts ar saviem skatiem nevienu neatstāj vienaldzīgu, valdzinot arī mūs. Šeit arhitekts Miķelis Putrāms kolēģus sagaidīja ar lekciju par šī gada galveno tēmu “Labklājības arhitektūra”, mudinot aizdomāties, kā labklājību sasniegt ar ilgtspējīgiem, nekaitīgiem un energoefektīviem līdzekļiem.

Labsajūtas kompleksā “Ziedlejas” mūs sirsnīgi sagaidīja saimnieks Māris Alberts, kopā ar ainavu arhitektu Ģirtu Runi un arhitekti Zani Teteri. Starp citu, viņu veikumu par īpašu atzina arī arhitektūras gada balvas starptautiskā žūrija. Šīs dienas piedzīvojumu noslēdzām kultūras namā “Gauja”, kur mūs iedvesmoja tās enerģiskie saimnieki Juris un Jānis Rīti.

Pateicamies Siguldas novadam par Pasaules arhitektūras dienas organizēšanu, saimniekiem par viesmīlīgo uzņemšanu un arhitektiem par dalīšanos savā pieredzē.

Uz tikšanos nākamgad Daugavpilī!

Teksts: Ieva Štegmane, Latvijas Arhitektu savienība

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx