Arhitektu biedrība — uzticams partneris

Latvijas arhitektūras notikumu apskata (LANA) 26. laidiens ir pieturzīme biedrības dzīvē. Dalījums, ko tā rāda, attiecas uz valdes un aktīvistu 2011. gadā nostiprinātu ierosmi, kas, nospraužot kopējo mērķi un sapulcējot domubiedrus tā piepildīšanai, iemiesojās vairākos īstenotos projektos ar paliekošu nozīmi. Tā būtība — profesionāla organizācija kā spēcīgs arhitektiem, studējošajiem un sabiedrībai uzticams sabiedrotais intensīvas informācijas plūsmas apstākļos. Biedrības un valsts plānu sakritību, par ko, sagatavojot projekta pieteikumu Valsts kultūrkapitāla fonda programmai profesionālu nevalstisku kultūras organizāciju atbalstam, tika daudz domāts, apstiprināja piešķirtais finansējums. Nākošajos gados konkursa kārtībā valsts atbalsts šī uzdevuma izpildīšanai tika iegūts vairakkārt. Daļu no nepieciešamajiem administratīvajiem un finanšu resursiem projektos ieguldīja pati biedrība.

Vispirms tika izstrādāta situācijas analīzē, Eiropas piemēros un diskusijās ar potenciālajiem partneriem Latvijā pamatota aptveroša Latvijas arhitektūras informācijas centru tīkla koncepcija. Ar tās izveidošanu nešķirami saistīta bija apzināta spēku sakopošana konkrētām darbībām ar taustāmiem rezultātiem. Piesaistot tulkus, redaktorus un informācijas un poligrāfijas tehnologus, kā atsevišķu projektu vadītāji un dalībnieki neatkarīgi no piederības biedrībai darbojās arhitekti Māra Ābele, Zanda Redberga, Ilze Rudzāte, Ieva Skadiņa, Judīte Skujiņa, Edgars Treimanis (valdes priekšsēdētājs), Viktors Valgums juniors, Dace Vigule, Līva Vilciņa un Artis Zvirgzdiņš un mākslas vēsturniece Agrita Lūse.

Viņu un daudzu citu biedrības nesavtīgu atbalstītāju trīs gadu laikā padarītais ir: atsevišķas diskusijas un diskusiju cikli profesionāļiem un sabiedrībai, pastāvīgie biedrības mājaslapas saturiskie papildinājumi, specializētā tirdzniecības vieta — arhitektūras, būvniecības un telpiskās plānošanas izdevumu izplatīšanas punkts Arhitektu namā Torņa ielā 11, ar Latvijas arhitektūru un dizainu saistīto notikumu ikmēneša apskati elelektroniskā formātā, biedrības bibliotēkas datubāze un fonda papildinājums, Latvijā veidoto ceļojošo arhitektūras izstāžu katalogs latviešu un angļu valodā el.formātā, Rīgas laikmetīgās arhitektūras ceļvedis latviešu, angļu, vācu un krievu valodā (kā drukas darbi un datorfaili) un elektroniskā datubāze Arhitekti Latvijā. Visi materiāli, kas sagatavoti digitālā formātā, pieejami Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā globālajā tīmeklī: www.latarh.lv.

Lielu nevaldības organizāciju daba ir cikliska. Aiz pieturas, kuru iezīmē šīs rakstuzīmes, noteikti būs turpinājums. Un to ievada ar uzstājību izteikts aicinājums arhitektiem, kuri izprot profesionālas kopības jēgu savā valstī demokrātijas apstākļos un tās laikam atbilstošas manifestācijas — redzamas, spilgtas izpausmes — nozīmi publiskajā reālajā un virtuālajā telpā, datu krājumam Arhitekti Latvijā bez maksas pievienot ziņas par saviem darbiem un sevi un kļūt par biedrības biedriem un aktīvistiem.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx