Arhiblogs 065 — arhitektūras atskaites

Ēkas nav arhitektūras kapi! Ņujorka — neglīta un seksīga. Deviņu jauno ES dalībvalstu — Austrumeiropas bloka vairāk nekā 90 arhitektu jaunākie darbi izstādē Merging Identities! OMA aģitācijas klips. Hadidas panākumu karsonis. Vai Strasbūrā jaunuzceltā koncertzāle Zenīts ir Liepājas Lielā dzintara dvīnis? Balvu kaudze.

Par nākamās — 11.starptautiskās Venēcijas arhitektūras biennāles kuratoru apstiprināts Cincinati Mākslas muzeja jaunais direktors Ārons Betskis (Aaron Betsky), kas iepriekšējos sešus gadus vadīja vienu no ietekmīgākajiem arhitektūras centriem pasaulē — Nīderlandes Arhitektūras institūtu (NAI). Arhitektūrai tur — ārā veltītā vispasaules izstāde Venēcijā šogad notiks laikā no 14.septembra līdz 23.novembrim. Pēc Betska domām, lai mūsdienu pasaulē cilvēks justos kā mājās, nepietiek ar ēkām vien, vai arī to ir par daudz. Ar biennāles nosaukumu Out There. Architecture Beyond Building viņš aicina neļaut ēkām kļūt par arhitektūras kapu vietām.

Renco Pjano piešķirts Amerikas Arhitektu institūta (AIA) augstākais apbalvojums — Zelta medaļa. 12.februārī par 2008.gada Karaliskā Britu arhitektu institūta (RIBA) Zelta medaļas kavalieri kļūs britu arhitekts, pilsētvides poēts Edward (Ted) Cullinan.

Žurnāls New York Magazine savā kultūras notikumu izlases izdevumā nosaucis 2007.gada «kulturālākos gabalus» Ņujorkas arhitektūrā. Pirmrindnieku piecinieku kā labākā jaunbūve, protams, vainago vēl gada nogalē atvērt paspētais SANAA šedevrs — Jaunais Mūsdienu mākslas muzejs. Žans Nuvēls goda sarakstā iekļuvis kā apsveicamākā franču invāzija, pēc kā projektiem dažādas būvstadijas turienes kvartālos izdzīvo 3 augstceltnes, no kurām spožākās fanfaras gaida 53 West 53rd debesskrāpi. Frenks Gērijs — par to, ka beidzot saņēmies būvēt pasaules lielpilsētai, — par seksīgo IAC pārvaldes mītni. Par izšķērdīgi saskrūvētās iedomības mājokli 40 Bond Herzog & de Meuron.

Savukārt interaktīvā ceļojumu gida Gridskipper uzaicinātie 11 eksperti  — arhitekti un arhitektūras publicisti — uzskaitījuši Ņujorkas apbūves neglītos pīlēnus: «Daudzas ir okey, dažas — skaistas, bet atsevišķas — vienkārši šausmīgas.» Tostarp kā biedēklis numur 3 minēts Normena Fostera 2006.gadā Art Deco ēkas sešiem stāviem virsū uzbūvētais Hearst Tower.

Pretēji anonīmajiem ekspertiem amerikāņu portāla Architectural Record sadarbībā ar Business Week sarīkotajā starptautiskajā konkursā Good Design is Good Business Fostera Hearst Tower redzams starp īpaši atzīmētajiem piemēriem, bet Gērija IAC komplekss spīdina izcilības balvu. 10 jaunos arhitektus Architectural Record titulē 2007.gada avangarda pakāpei.

Ways to save and generate energy from The New York Times Magazine’s Year in Ideas.

Let the Starchitects Work All the Angless! Liepājas koncertzāles projektam Lielais dzintars neticami līdzīga uzcelta jaunā Strasbūras koncertzāle Zenīts — arī Fuksas variantā tā ir oranža, ovāla gaismas skulptūra, kam fasādes darinātas no tekstila membrānām. FOA izstrādā pavisam jaunu lielveikala modeli Turcijas galvaspilsētai Stambulai — Meydan shopping square. Oslo ūdensmalā Snøhetta iezīmē saplaisājušu ledus kalnu. Adžaijes mēbeles, Nuvēla iekārtota izstāžu zāle.

Īru arhitekti O’Donnell & Tuorney radījuši dubultlielu tēlu pirms 36 gadiem Soho uz Oksfordstītas stūra dibinātajai Fotogrāfu galerijai, kas bija pirmā neatkarīgā fotoizstāžu institūcija Lielbritānijā. Dizaina viesnīcai Budapeštā — uz apkārtējo vidi reaģējoša, kinētiska stikla fasāde. Ekspozīcijas instalācijai pārmūrēta mākslas galerijas Gasworks fasāde Londonā.

The Japan Times intervē SANAA arhitektus Kadzujo Sedzimu un Rjue Nisidzavu. Amerikāņu arhitekts Pīters Aizenmans sarunājas ar austriešu režisoru Mihaelu Haneki (Michael Haneke): «Mums jāveido arhitektūra tāpat kā Haneke uzņem filmas.» A day at the Office — a film about Rem Koolhaas’ OMA Office.

Pagājušā gada arhitektūras bilanci auditējis britu mākslas žurnāls Frieze — nerimstošajā Persijas līča attīstībā konstatēti kredīta griesti, debeta iztrūkums — lēnīgajos Romas celtniecības soļos.

Tikai vēl šodien balso par savu favorītu Best Project of 2007 un, kas zina, varbūt tieši tu saņemsi Apple iPod! Laimes spēle.

The Design Hotels™ Yearbook 2008.

Sadalītas žurnāla Wallpaper* Dizaina balvas 2008.

 

Papīra arhiskulptūras.

Izstādes:

>> 3.februārim. Austrijas Arhitektūras centrs AzW, Vīne
[angļu valodai ieklikšķini vēlreiz caur english version]
Az West: 1 Question, 10 Days, 5 Elements
Pēc rekonstrukcijas atvērta iecienītā AzW kafejnīca milo

>> 17.februārim. Somijas Arhitektūras muzejs, Helsinki
Merging Identities — East!
Czech Republic, Estonia, Germany, Hungary, Latvia, Lithuania, Poland, Slovakia, Slovenia

>> 17.februārim. Somijas Arhitektūras muzejs, Helsinki
Helsinki Music centre

>> 24.februārim. Dānijas Arhitektūras centrs, Kopenhāgena
EUROPAN DENMARK

Izstādes drīzumā:

No 21.februāra līdz 19.maijam. Austrijas Arhitektūras centrs AzW, Vīne
The White City of Tel Aviv. Modern Movement

No 6.marta līdz 1.augustam. Norvēģijas Mākslas, Arhitektūras un Dizaina muzejs, Oslo
Sverre Fehn

Attēli:

MVRDV. GYRE in Tokyo
Embaixada Arquitectura. Tomar Environmental Monitoring Offices in Portuguese
Zaha Hadid. The Pavilion Bridge of Zaragoza Expo 2008
Zaha Hadid. 4 stations on the Nordpark Cable Railway in Innsbruck, Austria
Chan Krieger Sieniewicz, TEN Arquitectos & co. The redevelopment plan for waterfront of New Orleans
Richard Gluckman. Contemporary Art Museum in San Francisco
Sabbagh Arquitectos. Casa Hospederia Flotant, a hotel floating in the sea in Chile
Dominique Perrault. DC Towers in Vienna
Promontorio. River Aquarium in Mora, Portugal
Kakowski, Paszkowska, Mostafa. Polish pavilion at the Shanghai Expo 2010
François Perrin, Air Architecture. Guest house for a Buddhism expert in Brentwood, California
Jun Aoki. J house and A house
Toyo Ito. Island City Central Park GRIN GRIN in Fukuoka
3deluxe. Leonardo Glass Cube, Bad Driburg, Germany
Edouard Francois. A social housing development in Paris
Akihisa Hirata. Sarugaku, retail building in Daikanyama, Tokyo
MMBB. Residencia Iran do Espirito Santo in Sao Paulo, Brasil 
Pascal Arquitectos. Meditation House for the Jewish community in Mexico City
Pascal Arquitectos. Pedregal shopping centre
Mass Studies.
Donuimun — once the main gate to the city of Seoul — urban gallery

Richard Rogers+Architectes — exhibition in Centre Pompidou
Kengo Kuma’s exhibition at Palazzo della Ragione in Padua, Italy

Video:

Richard Meier. Jubilee Church, Italy
Zaha Hadid. Masterplan for Zorrozaurre in Bilbao, Spain
Zaha Hadid. Nordpark Cable Railway Stations, Inssbruck, Austria
Shigeru Ban. Centre Pompidou—Metz
Santiago Calatrava. Liège—Guillemins TGV Station, Liège, Belgium

Būvlaukumi:

Richard Rogers. Las Arenas, a mixed-use leisure and entertainment complex in Barcelona
Daniel Libeskind. Contemporary Jewish Museum in San Francisco
Jurgen Mayer. Metropol Parasol in Seville, Spain

Herzog & de Meuron. Interior of the Beijing Olympic Stadium

Konkursi:

Zahas Hadidas biroja arhitektūras vinnestu plejādei pievienosies arī Honkongas Politehniskā institūta Dizaina skolas jaunā ēka — Innovation Tower. Un — jaunais Eli and Edythe Broad Mākslas muzejs Mičiganā.
Uzvaru karstumu palielinās arī 250 metrus augstais Lilium Tower Polijas galvaspilsētā Varšavā.
Starptautiskajā projektu konkursā par Governors salas parku un publisko telpu pārveidi Ņujorkā uzvarējusi vairāku biroju apvienotā komanda: West 8, Diller Scofidio+Renfro, Rogers Marvel, SMWM, Quennell Rothschild. Pieci priekšlikumi konkursa mājas lapā.
Šveicieši Group8 pašu zemē projektēs luksusa villu kompleksu kā daļu no jaunā kalnu kūrorta New Andermatt.
Breda Pita humānās palīdzības pasūtījumu ilgtspējīgas apbūves izveidei plūdu nopostītajā Ņūorleānā 14 pieprasītu arhitektu konkurencē guvuši MVRDV.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
jimson

ta ir taisniba . Nujorka ir loti daudzas ekas neglitas un pat briesmigas, kuras nav nekadu garshu,pilna pilseta ar letam dzivoklu majam no kuram pec tam plesh pasakainas summas no iedzivotajiem.bet ir ari loti daudz brinishkigu celtnu. vienmer kad es braucu pa west highway vai staigaju pa pilsetu es skatos un domaju . shaja pilseta celtnieciba nekad neapstasies.

jimson

ta ir taisniba . Nujorka ir loti daudzas ekas neglitas un pat briesmigas, kuras nav nekadu garshu,pilna pilseta ar letam dzivoklu majam no kuram pec tam plesh pasakainas summas no iedzivotajiem.bet ir ari loti daudz brinishkigu celtnu. vienmer kad es braucu pa west highway vai staigaju pa pilsetu es skatos un domaju . shaja pilseta celtnieciba nekad neapstasies.

2
0
Lūdzu, komentējietx