Arhiblogs 061 — šokolādes pilis un kosmoss

Kalns reizē ala? Līdz 5.novembrim Londonā pārliecinies par to pats, iekļaujoties trakajās desmit dizaina dienās. Vēl līdz 23.septembrim Kopenhāgenas centrā, Kongens Nytorv skvēra aplī apskatāmi draudzīgā dizaina darbi «ziepju» burbuļos. Pirmais privātais kosmodroms. Jaunā ziemeļmeita starp Ķīnu un Skandināviju.

Video sižetā kopā ar britu laikraksta The Guardian arhitektūras kritiķi Džonatanu Glānsiju apmeklē augusta beigās beidzot atklāto galerijas Serpentine paviljonu Londonā. Garajās gaidās uzkarsētie arhitektūras ziņu dienesti kā sadeguši piekrāva medijus ar recenzijām un attēliem no dāņu mākslinieka Olafura Eliasona un norvēģu arhitekta Šetila Tjorsena sadarbības rezultāta. Glānsijs šāgada celtni uzskata par labāko Londonā izstādīto pagaidu struktūru kopš Tojo Ito veiksmes 2002.gadā. Tā ir arī augstākā būve Kensingtonas dārza objektu kategorijā. Otrs britu kritiķis — Hjū Pērmans tajā saskata mēģinājumu apvienot alu un kalnu, interjeru ar eksterjeru. Paviljons, kurš no tālienes izskatās esam patinētas bronzas vai rūsējuša tērauda konstrukcija, ir armēta, pedantiski piegrieztu, tumši tonētu saplākšņu būve. Viņaprāt, Eliasona Tjorsena tandēms izglābis 2000.gadā iedibinātās galerijas tradīcijas lokomotīves — arhitektoniski augšupejoša ambīcija vienai vasarai — noiešanu no sliedēm. Lai rūpīgi izsekotu sīkākajai paviljona montāžas niansei, ieskaties šeit, preses relīzes un profesionāli foto te, kā arī piezīmes galerijas mājas lapā.

Kad Latvija beigs kultūras mantojuma, kino, dzejas, garīgās un ērģeļmūzikas festivālu plejādi, no 15.—25.septembrim Londona iegrims London Design Festival 2007 orģijās. Laikraksts International Herald Tribune raksta — jaunatvērtās mūsdienu dizaina galerijas Libby Sellers izstādes Grandmateria atklāšana solās būt piektā pēc kārtas Londonas dizaina festivāla naba. Lai arī Londona negrasās izgriezt komerciāli spīdošās pogas nedz Milānai, nedz Ķelnei, ar katru gadu pieaug tās ieinteresētība starptautiski pamanītu dizaina burziņu rīkošanā. Līdzās nupat izšķiltajiem mēbeļu eņģeļiem Assa Ashuach un Maarten Baas cīņās par valdošajām vietām mazo formu pasaulē iesaistīti arī arhitektūras velni — Zaha Hadida un Amanda Levete no Future Systems. Arhitektiem jāatceras izkāpt festivāla ātrās arhitektūras pieturā Tent London 2007, kas darbosies no 20.—23.septembrim, lai skatītu konkursā The Urbantine Project 2007 uzvarējušo bez vienas skrūvītes vai līmes salikto būvi Work/Space/Ply/Time, kura autors ir AA skolas pasniedzējs Alex Haw.

Londonas arhitektūras karte. Žurnāls Wallpaper apskata, kā jaunie britu arhitektūras censoņi izskatās Ņujorkā — New practices London.

Aiz telpiskām atrakcijām vidē ievērotais britu dizaineris Tomas Hezerviks (Thomas Heatherwick) Londonas Guy’s Hospital katlu mājai uzvilcis stepēta tērauda halātiņu. Un tas ir tikai sākums.

Meksikānis Michel Rojkind nokļuvis arhitektūras aktualitāšu meridiānos ar amizanto ēku Nestle šokolādes muzejam Tolukā, Meksikā. Attēli: 1
2 │ 3 Arīdzan ar tendenciozo PR34 House. Datora konstruktīvismu un ģeometrijas plastiku pārstāvošais arhitekts ierindots starp 10 labākajiem jaunajiem konceptuālās arhitektūras autoriem. 

Šokolāde Hadidas ķetnās.

Lai atjaunotu skandināvu posteni planētas dzīves stila olimpā, dāņi atkal met artavu dizaina dievgaldā — Muuto — jaunu vārdu, kas tulkojumā no somu valodas nozīmē pārmaiņas vai nebijusi perspektīva. Jauns ziemeļnieciskums.

Ja gribi zināt, kas notiek Ķīnas būvindustrijā, kāro strādāt tur kā arhitekts, dzīvot vai vienkārši apbrīnot dabā projektus, par kuriem runā visa pasaule, — apmeklē Ķīnā strādājušā, dzīvojušā un to apceļojušā dāņu arhitekta Deivida Kreicera (David Kreutzer) blogu BUILT in CHINA. Iesaka Danish Edge. Turpat par ceļojošo izstādi, kas tapusi Dānijas un Ķīnas sadarbībā, ilgtspējīgas pilsētvides attīstībai veltīto, Venēcijas biennālē 2006 uzvarējušo ekspozīciju COEVOLUTION.

The Theatre — no kopā būšanas līdz garīga kondensāta agregātstāvoklim sakaitēts gaiss nodarbina jauno zviedru grupu International Festival. Viņi meklē to viegli iestiepto pāreju, kur arhitektūra vienlaikus top izrāde.

Vēlies stažēties nīderlandiešu jaunā kulta arhitektu birojā UNStudio? Ar lepnu CV, apņēmību un stipendiju vien nepietiks. Ja arī Tu būsi starp tiem, kas līdz 26.oktobrim aicināti iesūtīt savu filmiņu populārajai video klipu mājas lapai YouTube, reizē nosūtot saites adresi info@unstudio.com, uzvaras gadījumā kļūsi par laimīgo UNStudio internu. Ar Visualize your after image viņi izaicina jauniešus radīt daudz radošāku, ietilpīgāku, arī kustīgāku atmiņu bildi nekā plakanā arhitektūras fotogrāfija.

Dominiks Pero būs radošais direktors, plānojot Boloņas jauno metro līniju. Frenks Gērijs guvis apstiprinājumu 2 biljonus dolāru vērta dzīvojamā un izklaides kompleksa izveidei Jutas pilsētā.

Ventspils pilsētas mājas lapā kopā ar paziņojumu par Ziemeļkurzemes reģionālās koncertzāles Lielajā laukumā, Ventspilī iecerētās būvniecības publisko apspriešanu izlikta arī 40 lappušu bieza, PDF formāta projekta dokumentācija.

Konkursi:

eVolo Housing 2007
2007 INDEX: Award Winners Announced [INDEX: Award mājas lapa]
Record Interiors 2007
Patrick Berger+Jacques Anziutti uzvarējuši konkursā par Forum des Halles in Paris, projekta video apskatāms Pavillon de l’Arsenal mājas lapā. Citi 10, tostarp slavenību darbi.
Fosteram — Aga Khan architecture award, Foster+Partners pēc uzvaras konkursā Ņūmeksikā būvēs pasaulē pirmo privāto kosmodromu.

Attēli:

MVRDV. Roof house for Atelier Didden in Rotterdam
MVRDV. GYRE building in Omotesando, Tokyo
Johannes Norlander. House Alta, just outside of Stockholm 
Foreign Office Architects. Madrid’s Carabanchel public housing
Herzog & de Meuron. CaixaForum in Madrid
Toyo Ito. Relaxation Park in Torrevieja
Ramirez+MolettoCerogrados, track of skating and restaurant in the mall Park Araucan in Chile

Video:

UNStudio. Defense offices in Almere, Netherlands 
Tadao Ando. Modern Art Museum of Fort Worth
Peter Zumthor, Tadao Ando etc. in YouTube

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx