Arhiblogs 046 — arhitektūra, zinātne un roks

Pamanīta arhitektu aizraušanās ar zinātni. Londonas Arhitektūras biennāle piedāvā daudzpusīgu programmu ar lekcijām, izstādēm un koncertiem. 2006.gada Prickera balvu piešķir brazīliešu arhitektam.

Arhitektūrai uzmanību atkārtoti pievērsis zinātnes žurnāls Seed. Raksts Can Architecture Shape Science sniedz ieskatu arhitektūras un zinātnes saskarsmes zonās saistībā ar vairāku zinātnes un pētniecības centru arhitektūru, sākot no pagājušā gadsimta 60.gadiem līdz pat mūsdienām. Turpat publicētā raksta Architecture’s Scientific Revolution autors apcer arhitektūras evolūciju no taisnā leņķa klasikas līdz dabas formu pielūgsmei, apgalvojot, ka mūsdienu arhitekts drīzāk iedziļināsies dzīvās dabas formās nekā tajās, kas atrodamas arhitektūras vēsturē. Rakstam pievienoti pieci zinātnes sasniegumu ietekmēti laikmetīgās arhitektūras projekti.

Pēdējais laiks rezervēt biļetes nokļūšanai Londonā, kur nacionālās arhitektūras nedēļas laikā no 16.—25. jūnijam notiks arī Londonas Arhitektūras biennāle. Programma patiešām iespaidīga. Izstāde par arhitektūras utopijām, atvērto durvju dienas arhitektu birojos, biennāles lielā diskusija Barbican kultūras kompleksā ar Rema Kolhāsa, Faršīdas Musavi (FOA), Adama Karūzo (Caruso St John) u.c. piedalīšanos, pasaules garākā (5 km) arhitektūras izstāde, arhitektūras studentu festivāls, kino, radio, brokastis, ekskursijas — sarīkojumu saraksts ir tik daudzveidīgs, ka visu, pat gribot, nebūs iespējams apskatīt. Londonas arhitektūras biennāles programma, kā arī informācija par citiem arhitektūras nedēļas pasākumiem visā Lielbritānijā atrodama festivāla mājaslapā. Par muzikālo ieguldījumu biennāles noslēguma pasākumā savukārt gādās Arhitektūras fonds, kas, atgādinot, ka daudzi pazīstamu britu grupu (Pink Floyd, Elastica, Suede, Moloko) dalībnieki savulaik bijuši saistīti ar arhitektūru. Līdzīgi kā iepriekšējā biennālē noslēguma koncertā aicinātas piedalīties jaunas muzikālās vienības no arhitektu vidus.

Īsumā:

2006.gada Prickera balvu šogad saņem brazīlietis Paulo Mendes da Rocha
Žurnālam Domus jauna mājaslapa (lai lasītu rakstus, nepieciešama bezmaksas reģistrācija)

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx