Arhiblogs 041 — muzeju laiks

Uz muzeju ar ģimeni un bērniem! Amerikāniska ekspresija muzejam Vācijā. Divi šveiciešu mierā ieturēti muzeji Amerikai. Stīvens Holls uzvar konkursā par Herningas mākslas centru Dānijā.

Sarunām darba dienas brokastīs — arhitektūra, svētdienas skolā — māksla. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja simtgadei veltītā izstāde Muzeja laiks noslēgusies, taču aizved ģimeni uz kādu no tematiskajiem pasākumiem Svētdienas sarunas muzejā. Lappusē bērniem: Stāsts par arhitektu Neimani.

Steven Holl Architects uzvarējuši konkursā par paplašinājumu Herningas mākslas centram Dānijā. Jaunā mākslas centra daļa paredzēta kā novatorisks forums, savienojot vizuālo mākslu un mūziku. Forumā paredzētas telpas vizuālās mākslas ekspozīcijām un mūziķu mēģinājumiem, 300 vietu zāle, bibliotēka, restorāns un biroji administrācijai. Par Stīvena Hola konkursa projekta ideju lasi un attēlus apskati Herningas mākslas centra mājas lapā.

Laikraksta The Observer rakstā Ructions after the quake lasi, vai mākslinieki ir laimīgi par oktobrī atklāto jauno de Young mākslas muzeja ēku Sanfrancisko. Tā uzbūvēta zemestrīcē cietušā vecā muzeja vietā, taču par trešdaļu samazinātā apbūves platībā. Golden Gate parka teritorija atguva gandrīz 8000 m2 brīvās telpas. Herzog & de Meuron (H&M) rokrakstā un dabiskos materiālos — kaparā, akmenī, kokā un stiklā celtais milzu fenikss kontrastē eksotisko ainavu. Dramatiskā perforētā vara fasāde veic baldahīna lomu gaismas spēlēs. Oksidēšanās procesa radītais zaļās patinas pārklājums būs viltīgs mājiens nopietnākām arhitektūras attiecībām ar dabu. Foto fiksācijas būvvietā un tuvplānu sērijas: 1234

Aprīlī tika atvērts divtik paplašinātais Walker Art Center Mineapolisā — arī H&M darbs.

Maijā durvis vēris amerikāņu arhitekta Frenka O.Gērija projektētais mūsdienu mākslas un dizaina muzejs MARTa Herford. Kārtējā uzspridzinātā bundža? Drīzāk — atsperes izlaidis mehāniskais pulkstenis. Raksturīgi reģionam un arhitektam — ķieģeļu ādā un skulpturālā izteiksmē realizēto eksplozīvo būvi uzskata par vienu no pirmajiem muzejiem Vācijā, kas reflektē modes, mākslas, dizaina un arhitektūras mijiedarbību. Divas dažādas attēlu galerijas: 12

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx