Arhiblogs 040 — būves vīnam, bērniem un balvai

Arhitektūra vīna kultūrai izstādē Vīnē. Klases telpa kā radošā darba kapsula. Modernisma ikonai atjaunots darbnīcu spārns. Vai Bauhaus balva 2006 atceļos uz Latviju? Vai arhitekti ir seksīgi?

Līdz nākamā gada 6.februārim Vīnes Arhitektūras centrā AZW apskatāma izstāde Wine Architecture. The Winery Boom — vīna darītavas, glabātuves, tirgotavas un degustāciju vietas — austriešu darbi starptautisku piemēru kontekstā. Šis ir laiks, kad stārkitekti rada aizraujošas ēkas vīna kultūrai visā pasaulē. Arī Austrijas austrumu un dienvidu reģionos aktuāla kļuvusi mūsdienu arhitektūras un vīna darīšanas simbioze. Izstādes galerija un ekspozīcija.

Žurnāla Domus oktobra numurā lasi par Future Systems klasi — kapsulu. Nestandarta mācību telpa, būdama uzskatāms paraugs progresīvai arhitektūras, dizaina, tehnoloģijas un izglītības sintēzei, piedāvā jaunas, inspirējošas telpiskās un didaktiskās iespējas. Divi eksemplāri jau realizēti Ričmondas skolai Londonā — aptuveni 30 pamatskolas audzēkņiem vai vidusskolēniem katra. Stikla plastikas gliemežnīcas iekštelpa ir 100 kvadrātmetru liela, tā aprīkota ar palīgtelpām, vannas istabu un terasi.

Pašlaik Future Systems strādā pie metro stacijas Neapolē

Ik pārgadu pasniedz starptautiskās Bauhaus Dessau fonda balvas pilsētplānošanā, arhitektūrā, dizainā un mākslā jauniem arhitektiem, dizaineriem, māksliniekiem un pētniekiem neatkarīgi no disciplīnas un profesijas. 4.starptautiskās Bauhaus balvas 2006 tēma — Updating Modernism. Darbu iesniegšanas termiņš — 2006.gada 9.janvāris. Viss par dalību konkursā šeit.

A4D par Bauhaus balvu 2004.

Pēc arhitekta Valtera Gropiusa projekta 1926.gadā uzceltajai modernisma ikonai — Bauhaus ēkai — atjaunots arī darbnīcu spārns. Apskati attēlus (pdf).

Karsta ziņa — arhitekti ir seksīgākie!

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx