A4D aptauja par 2007. gada notikumiem

Tuvojoties gada beigām, tradicionāli ― nu jau trešo reizi A4D rīkoja aptauju par ievērojamākajiem notikumiem arhitektūrā un pilsētu attīstībā aizvadītajā 2007. gadā.

Tiecoties izveidot gada kopsavilkumu par arhitektūras jomā notikušo, A4D redakcija ierastos jautājumus izsūtīja apmēram 200 personām ― gan arhitektiem, gan par Rīgas un citu pilsētu attīstību atbildīgām amatpersonām, gan cilvēkiem, ko nosacīti varētu dēvēt par arhitektūras interesentiem. Diemžēl atsaucība nebija liela, jo saņēmām vien padsmit atbilžu.

Iespējams, ka daudziem tāda veida «vecgada topi» šķiet nevajadzīgi un nogurdinoši. Tomēr šādas refleksijas ir veids, kā novērtēt un apjaust, kur esam, kurp tiecamies, to, kas ir bijis labs un vērtīgs.

Redakcija ar nožēlu secina, ka daudzas amatpersonas neuzskata par savu pienākumu paust viedokli par savu nozari, apliecinot, ka neuztver nopietni sabiedriskus mēdijus un sabiedrības domas. Izsūtot jautājumus gan arhitektu savienības, gan valsts, gan Rīgas un citu pilsētu pašvaldību amatpersonām, kuru tiešie darba pienākumi saistīti ar pilsētas attīstību vai arhitektūru, atbildi A4D saņēma tikai no diviem.

Saņemtās atbildes ir apkopotas vairākos rakstos. Lielāko grupu veido arhitekti ― A4D lasītāji. Atsevišķi nodalīti vairāki latviešu arhitekti, kas dzīvo un strādā ārzemēs ― tātad, pretendējot uz «skatu no malas». Tāpat ļoti svarīgi ir uzklausīt profesijā neiesaistītu cilvēku domas par nozarē notiekošo. Viņu viedokļi veido trešo grupu. Šogad pirmo reizi uz pašu formulētajiem jautājumiem atbild arī A4D redkolēģijas dalībnieki ― viņu domas ceturtajā rakstā.

Viedokļi ir interesanti ar to, ka tik dažādi un tieši to kopums atklāj arhitektūras ainu 2007. gadā, kaut, protams, nepilnīgi. Tomēr, ja reiz kāds notikums minēts vairākās atbildēs, tas apliecina, ka bijis tiešām nozīmīgs. Iepriekšējā, 2006.gadā šādi notikumi Latvijā pārliecinoši bija koncertzāles konkurss, kā arī Rema Kolhāsa viesošanās Rīgā un OMAs izstrādātie projekti Andrejsalai. Savukārt pilsētas tēmai veltītā Venēcijas biennāle vairākkārt tika minētā kā 2006.gada arhitektūras notikums pasaulē.

Vērtējot atbildes šādā griezumā, par svarīgu notikumu Latvijā nosaucami Pecha Kucha pasākumi. Vairāki viedokļi pauž to, ka par notikumu varējis kļūt konkurss Rīgas administratīvajam centram Torņakalnā. Diemžēl nekļuva.

PALDIES VISIEM, KAS ATBILDĒJA!

A4D aicina arī citus iesūtīt savu viedokli ― vai nu pilnas atbildes sūtot uz a4d@a4d.lv vai paužot savu nostāju komentāros.

2007.gada notikumi

2007.gada notikumi — I
2007.gada notikumi — II
2007.gada notikumi — III
2007.gada notikumi — IV

Iepriekšējo gadu aptaujas:

2006.GADS

A4D — Gada nogales aptaujas 2006
2006.gada notikumi — I
2006.gada notikumi — II
2006.gada notikumi — III

2005. GADS

2005.gada notikumi — I
2005.gada notikumi — II
2005.gada notikumi — III

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
3 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Tirgusdiena

Citi 2007.gada vērtējumi un prognozes 2008.gadam – P.Bajārs, A.Ģelzis, A.Skujiņa un I.Metnieks:

http://www.tir…aams_naakamgad

Tirgusdiena

Citi 2007.gada vērtējumi un prognozes 2008.gadam – P.Bajārs, A.Ģelzis, A.Skujiņa un I.Metnieks:

http://www.tir…aams_naakamgad

συλλεκτικά θερμός από τα starbucks περιοδικό cabare cafe

nails 2018 idee per natale 21 idee regalo per maestre e insegnanti black friday στην ελλάδα μακιτα ηλεκτρικό κατσαβίδι 2500 στροφών μπαταρίες νιπτήρα και μπανιέρας allure από την grohe paris provence sedací souprava χριστουγεννιάτικα δέντρα ξερόκλαδα φ…

3
0
Lūdzu, komentējietx